Samsung Galaxy J5 ja J7: viis asja, mis meile meeldisid ja kaks, mis ei meeldinud

Foto: Martin Mets

Jah, osta,

sest uued J-seeria telefonid on ilusa välimuse, korralike kaameratega ja hea hinnaga.

Samsung toob müüki uued J-seeria telefonid, mille näol on tegemist ühtede Eesti enim ostetud seadmetega. Geeniusel on olnud võimalik seadmeid ka testida ja tuleb tõdeda, et ka uutel seadmetel on lootust saada sama populaarseks kui nende eelkäijatel.

Samsungil on Eestis müügil kolm olulist telefoniseeriat. Tippseeriaks on mõistagi S-telefonid, keskklassiks A-seeria ja J-seeria on kõige tagasihoidlikum.

Selle testi raames vaatame Galaxy J5 ja J7 telefone, kuna olemuselt on need üpris sarnased. J3 kohta saad pikemalt lugeda lähiajal ilmuvast eraldi arvustusest.

Seega, mis räägib Samsungi uute telefonide kasuks ja mis nende vastu? Siin on viis asja, mis meile meeldisid ning kaks asja, mis oleks võinud olla teisiti.

Meile meeldis:

Aku

Samsung on viimaste aastate jooksul seadmete akud viinud uuele tasemel ja telefonid peavad laadimata muretult vastu terve päeva, nõrgema kasutuse korral ka mitu päeva. J-seeria seadmete seast hakkab eriliselt silma just J7, mis on varustatud suure 3600 mAh akuga.

J5 sees on küll vaid 3000 mAh mahutavusega aku, kuid arvestades, et telefon ei ole just kõige võimsam, mis iial tehtud on, peab ka see ilma probleemideta terve päeva vastu.

Sõrmejäljelugeja

Nii J5 kui ka J7 on varustatud sõrmejäljelugejaga, mis on kiire ja täpne. Odavamad telefonid on juba viimasel ajal hakanud aina sagedamini saama sõrmejäljelugejaid ja Samsung pole siin odavamas segmendis esimene. Siiski on see aga veel piisavalt harv nähtus, et tabas testijat positiivse üllatusena.

Ekraan

Siinpuhul saab kiitust vaid J7, mille 5,5-tolline ekraan on eraldusvõõimega 1080 x 1920 pikslit. J5 5,2-tolline ekraan on saanud aga 720 x 1280 pikslit, mis pole küll märkimisväärselt halvem, kui teistel samas hinnaklassis olevatel telefonidel, kuid on siiski 2017. aasta kohta mõnevõrra lahja.

Siiski on mõlemad ekraanid kenad ning säravad, kuid võimalusel tasuks kindlasti vaadata J7 poole.

Uute J-seeriate välimus on kena, kaamerad on samuti üsna korralikud. Foto: Martin Mets

Välimus

Uued J-seeria seadmed näevad oluliselt paremad välja kui möödunud aasta versioonid. S-seeria disainisaavutusi pole küll J-seeria juurde üle kantud, kuid algus on tehtud.

Kaamera

Uued J-seeria telefonid on varustatud 13-megapikslise põhikaameraga ja sama võimsa esikaameraga. Kaamerad on igati korralikud ja fotokvaliteet on rahuldav. Arvestades seadmete hinda on tegemist igati konkurentsivõimeliste kaameratega, kuid profikaamera tasemele asi veel ei küündi. Fotod on siiski piisavad kirkad ning värvirikkad, seega hobipildistajale sobivad need igati.

Mis meile ei meeldinud:

Mälu

J-seeria telefonides on vaid 16 GB salvestusruumi, millest kasutajale on vaba 10,4 GB. Seda saab küll mälukaardi abil suurendada, kuid 16 GB mälumahu pakkumist 2017. aastal on keeruline õigustada, seda eriti kallima J7 puhul. See ei sega küll otseselt kasutamist, kuid kui osta J5 näiteks lapsele, kellele meeldib kaameraga klõpsutada ning mänge alla laadida, siis on 16 GB peagi otsas ning tuleb käia välja raha mälukaardi eest.

USB-C

Uutel J-seeria telefonidel ei ole USB-C pesa. Foto: Martin Mets

J-seerial ei ole USB-C liidest. Samsung on neid hakanud hiljuti oma uuemate seadmete juures kasutama, seda nii S-seeria kui ka A-seeria puhul. Mingil põhjusel pole neid aga veel J-seeria juures kasutusele võetud.

Jah, osta,

sest uued J-seeria telefonid on ilusa välimuse, korralike kaameratega ja hea hinnaga.

Samsung Galaxy J5 ja J7

Hind279 ja 339 eurot
Saadavusmüügil alates juulist
Ekraan5,2-tolli, 720 x 1280, 282 ppi/5,5-tolli, 1080 x 1920, 401 ppi
SisuExynos 7870 Octa, 1,6 GHz, 2 GB RAM/Exynos 7870 Octa, 1,6 GHz, 3 GB RAM
Aku3000 mAh / 3600 mAh
Mälu16 GB
Kaamera13-megapikline põhi- ja esikaamera