Philipsi 40-tolline nõgus 4K-kuvar on hea, kuid sel on mitu olulist “aga”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
PIP funktsiooni abil saab monitoril saab korraga kuvaga kokku nelja Full HD pilti. Foto: Hans Lõugas

Kõigist võimalikest tehnikatoodetest on mulle viimastel aastatel kõige vähem pakkunud huvi kuvarid. Peamiseks põhjuseks on olnud see, et minu hinnangul ei toimu kuvarite osas midagi väga põnevat. Aeg-ajalt uuendatakse disaini ja see on ka kõik.

Esimesed 4K-resolutsiooniga pildinäitajaid jõudsid müügile juba pea neli aastat tagasi. See tähendab, et tavakasutaja jaoks on pärast seda kuvarite areng pidurdunud. Paneelid on küll saanud edasiarendusi, kuid üldiselt rõhuvad tootjad funktsioonidele, millest enamuse võib liigitada gimmick´ute (turunduslike müügiargumentide) kategooriasse.

Õnneks ei ole Philipsi turundusosakond valanud suupärase nimega BDM4037UW kuvarit olematute argumentidega üle.

Ilus disain ja huvitav funktsioon

Käesolevas testis oleva kuvari disain on väga minimalistlik. Disainist põnevam on kuvari PIP-funktsioon, mille abil saab korraga ekraanile kuvada neli erinevat Full HD resolutsioonis pilti, mis kõik on pärit erinevast sisendist.

See tähendab, et korraga võib kuvariga olla ühendatud süle- ja lauaarvuti, Chromecast ja mängukonsool. Nüüd küll võib tekkida küsimus, et miks peaks keegi midagi taolist tegema, aga vähemalt on võimalus olemas.

Tänu sellele funktsioonile sain end tunda maailmakuulsa börsimaakleri Jordan Belfordina. Korraga on kuvaril ees Netflixi film, Yahoo Finance ja kaks Geeniuse lehte. Ja kõik need pildid on Full HD resolutsioonis, hämmastav!

Minu töös või hobides ei leia see funktsioon küll eriti kasutust, aga teistes valdkondades võiks sellest kasu olla küll.

Ekraanile mahub ära väga palju sisu. Foto: Hans Lõugas

Ohtralt ebameeldivusi

Kui üldiselt saab öelda, et pildi poolest on BDM4037UW hea kuvar, siis reaalses kasutuses tulid välja mitmed ebameeldivused, mistõttu on sellele positiivset ostusoovitust väga raske anda. Alustuseks võtame kõige lihtsama asja ehk jala, mis on suhteliselt jäik ehk ei paku vaatenurga muutmist. Võrdluseks võiks tuua Delli kuvarid, kus saab ekraani üles-alla ning külgedele liigutada, Philipsi puhul võib sellest vaid unistada.

Jätkame VA (Vertical Alignment) paneeliga, mille vaatenurk on väga piiratud. Parima pildikvaliteedi saamiseks peab kuvarit keskelt ning otse vaatama. Kui pilti kas või väikse nurga alt vaadata, siis nihkuvad värvid paigast ära. Kõige suuremaks ebameeldivuseks on aga hoopis see, et ekraan on uskumatult läikiv. Antud kuvar ei ole kindlasti sobiv neile, kes hakkavad seda kasutama hea valgustusega tingimustes. Sellistes tingimustes pole ekraanilt lihtsalt mitte midagi näha. Ja viimaseks miinuseks on kõlarid, mis on halvemad kui mõnel soodsal nutitelefonil. Mulle jääb arusaamatuks, et miks oli neid üldse vaja sinna lisada.

Kokkuvõtteks ütlen, et kui sa teed tööd peamiselt hämarates tingimustes ja ainult kindla nurga alt ja üksi, siis on see kuvar sulle sobilik. Kui sa aga otsid kuvarit, mille ekraan ei ole läikiv, millel on hea suur vaatenurk ning võimalused asendi muutmiseks siis see kuvar ei sobi sulle.

Ei, ära osta,

sest kuigi see kuvar on ideaalsetes tingimustes hea, siis kokku tuleb tal liiga palju miinuseid, mis ei ajenda seda ostma

Philips BDM4037UW 40"

Hind729 eurot, müügil elektroonikapoodides
Ekraani suurus40 tolli / ​101,6 cm
Resolutsioon3840 x 2160, 16:9
Heledus300 cd/​m²
Kontrast4000 : 1 (staatiline), 20000000 : 1 (dünaamiline)
Reageerimisaeg4 ms
Vaatenurk178°/​178°
PaneelVA
Värskendussagedus60 Hz
Ühendused1x VGA, 1x HDMI 2.0 (MHL), HDMI 1.4 (MHL), 2x DisplayPort 1.2, 4x USB 3.0

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.