Huawei P20 Lite: Ainult välimusest jääb väheks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Huawei P20 Lite vs P20 Pro. Fotod: Geenius

Huawei on tänavu andnud turmtuld kõigist kahuritest ja kallis kolme tagakaameraga lipulaeb P20 Pro on saanud palju tähelepanu. Aga paljudele ostjatele on taskukohasem ilmselt selle väiksem kergkaallasest mudel P20 Lite. On siis see ka ostmist väärt?

Välimus peibutab

Välimus on selle telefoni puhul oluline. Mulle tundub, et see võib olla isegi selle telefoni suurim trump. Ja koht, millega alt minna.

Huawei on toonud uue disainikeele kogu oma seeriasse, alates tipus olevast P20 Prost lõpetades selle Lite’iga. Kõik jagavad ühiseid jooni.

Nimelt on telefoni korpus disainilt sümmeetriline, aga sel on iseäralikud tunnused, näiteks tagakaamera. Ka P20 Lite’il on kaks tagakaamerat ja need on koondatud vertikaalselt üksteise alla tagakülje vasakusse serva. Kui telefon tööle panna, torkab silma kohe ka ekraani ülaserv: see pole mitte sirge, vaid “kulmuga”, möödudes kaarjalt keskel olevast esikaamerast ja kõlarist.

On ilmselge, et P20 Lite’i omanik võib vabalt jätta mulje, nagu kasutaks ta hoopis kolm korda kallimat P20 Pro-d. Või neli kord kallimat iPhone X-i. Sest kõik tunnused pärinevad just sellelt.

Aga see kõik pole sugugi halb. Miks see peaks üleüldse tähtis olema, kas üks telefon on mõne teise moodi või sellest erineb. Keda huvitab? Oluline on, et väljanägemiselt on telefon üsna harmooniline. Just parasjagu elegantne ja tagasihoidlik, parasjagu stiilne ja silmatorkav.

Ent ainult välimust arvestades seda telefoni osta ei tasu.

Ei saa küll Leicat, aga saab sõrmejäljelugeja

Eri põhjustel on P20 Lite’i tagakülg pisut erinev kui P20 Prol. Esiteks pole siin muidugi kolme kaamerat, aga pole ka Leica panust kaameratesse (muidugi võib skeptik arvata, et Leical on mõlema telefoni kaameraga täpselt sama palju pistmist, ainult ühele pannakse Leica logo ka peale, et selle hind kallim oleks – tõde me ilmselt teada ei saa).

Hea on aga see, et P20 Lite’i tagaküljel on sõrmejäljelugeja. Ja täitsa normaalses kõrguses, erinevalt näiteks Sony uutest telefonidest. Ka hoopis teise hinnaklassi P20 Pro puhul on sõrmejäljelugeja klassikalises kohas, esiküljel kodunupu sees, aga see on liiga väike ja kitsas, et mugavalt käsitseda. Nii et sõrmejäljelugeja on P20 Lite’il ideaalne.

Liiga aeglane telefon

Muus osas valmistab aga P20 Lite pettumuse. Telefon on lihtsalt liiga aeglane.

Seda on märgata nii erinevaid ametlikke mõõdikuid vaadates kui ka lihtsalt telefoni kasutades tunda, et Huawei küsitav üle 300-eurone hind ei õigusta päris sellist sooritust.

Muidugi on sel kaks kaamerat, mis heas valguses aitab teha portreid. Aga kahjuks on need üsna ebaõnnestunud, sest silma torkavad ebaõnnestunud udutamise tulemused inimese figuuri piirjoontel:

P20 Lite’iga tehtud portreefoto.

Telefoni fotokvaliteet ei pane ülemäära rõõmustama. Õnneks ei ole see täiesti läbikukkumine, sest hämaras suudab telefon teha isegi suhteliselt vaadatavat pilti.

Mida siis teha?

P20 Lite võib ära võluda oma välimusega, aga tehniliselt tasemelt ei õigusta see oma hinda. Seda ei aita kallutada isegi faktid, et telefonis on juba uus Android 8 ja 64 gigabaiti sisemälu.

Aga kui juba võtta soodne telefon, siis tundub P20 Lite asemel mõistlikum osta sama firma Honor 9 Lite. Sisuliselt on tegu sama tehnikaga, aga hind üle saja euro soodsam. Mis tundub sellise tehnika eest õiglasem.

Ei, ära osta,

sest see on oma hinna kohta liiga aeglane.

Huawei P20 Lite

Hind349 eurot
Müügiloperaatorid, e-poed
Ekraan5,8 tolli (1080 x 2280) IPS
KiibistikHiSilicon Kirin 659
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardipesa
Kaamera16 Mpx + 2 Mpx taga, 16 Mpx ees
Aku3000 mAh
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB-C (2.0), wifi b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC
Mõõtmed148 x 71,2 x 7,4 mm, 145 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.