OnePlus 3: kõik on nii kallis, aga kokkuhoid maksab ikkagi kätte

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
oneplus3.jpg

UUENDATUD 30.09.2016:

OnePlusi testimisest on nüüd peaaegu kolm kuud möödas ning sel puhul küsisime endale Elisast (kes ikka pole otsustanud, kas hakkab OnePlusi müüma) uue testitelefoni, et uurida, kas aku vastupidavusega on endiselt probleeme. Vastus on, et ei ole probleeme, selle telefoni aku pidas palju paremini vastu ning varahommikust hilise õhtuni polnud probleemi. Seetõttu muutsime ka OnePlus 3-le suvises testis antud hinnangu "Ei" hinnanguks "Jah".

Samas tuleb märkida, et see asjaolu näitab ilmekalt OnePlusi ärimudeli nõrka kohta. Ei ole võimalik öelda, kas suvise testitelefoni kehv akupidavus oli tingitud OnePlusi tollasest tarkvarast, mis praeguseks on uuendustega paremaks läinud, mingist Androidi veast, mis hoolimata mitmest telefoni tehaseandmetele taastamisest ei kadunud või mingist füüsilisest probleemist telefoniga. Kui tegemist oleks olnud Eestist garantiiga ostetud telefoniga, oleks olnud lihtne minna poodi ja proovida nõuda selle ümber vahetamist. OnePlusi puhul oleks probleemse telefoni kahtluse kontrollimine tähendanud selle postiga kuhugi hooldusesse saamist ning lävend selleks on kõrgem kui kohapealsesse poodi või operaatori juurde õiendama minekul.

OnePlus 3 aku pole ka praegu midagi väga erilist, aga nagu öeldud, tavalisel ja isegi üle tavalise aktiivsel päeval peab õhtuni ilusti vastu, nii et hilisõhtuks on veel vähemalt paarkümmend protsenti varu alles. See on piisav.

 

Õudne, kui kallis kõik on.

Tahad suvel Eestis hotellis puhata? Kohti pole üldse ja kui on, siis standardtuba tuntud Pärnu kolmetärnihotellis maksab 200 eurot öö. Peretuba on 300 eurot. Täiesti uskumatu summa selle eest. Talvel sai sama raha eest veeta nädal aega Türgis viietärnihotellis, hinna sees olid lennud, ööbimine, transfeerid ja giid.

Kui tahad seal õhtul heasse restorani sööma minna, tuleb arvestada 40 euroga inimese kohta. Ujumispüksid maksavad 50 eurot paar. Laste päiksekreemi eest maksin just apteegis 20 eurot ja selle üsna väikese pudeli kasutusjuhendis oli kirjas, et terve laps tuleb sellega korralikult sisse hõõruda pärast iga veeskäiku. Kui on kaks last, siis ainuüksi päiksekreemi peale läheb suvel 20 eurot päevas.

​Meile tundub see kõik täitsa normaalne, sest Eesti suvi on lühike ja imeilus, seega pole mõtet hinna üle viriseda. Väärt kraam peabki palju maksma. Küll suve lõpus vaatab, kuidas krediitkaardiarved tasutud saavad, sügisel tuleb jälle tööd rabada ja järgmiseks suveks koguda. Kui just suusareis vahele ei tule.

Aga kui telefoni ostmiseks läheb (see siin on ikkagi telefoniarvustus), siis tõmbame suu viltu. 800 eurot iPhone’i eest, hulluks olete läinud või? Selle raha eest saaks kaks ööd Pärnus hotellis olla ja hommikul koos soomlastega grillitud viinereid süüa!

Üle paarisaja telefoni eest ei maksa!

Kas mõistlik inimene ostab siis 600 euro eest sama hea Androidi nagu iPhone’id on? Jätke nüüd, 600 eurot telefoni eest? Kust see raha tuleb teiearust? See peab küll olema hirmus alpus, mis paneb inimest sellise raha eest telefoni ostma. Ei, üle paari- kolmesaja euro ei ole normaalne telefoni eest maksta, ütlete te, ja lähete 2.50 eest järjekordset lattet ostma.

Aga siis on suur häda, kui see paarisajaeurone telefon teeb kehvavõitu pilti, on aeglane, tarkvara teeb rumalusi või läheb lihtsalt katki. Ei, nii ei lähe. Me tahame oma telefonide eest maksta ühe Pärnu hotelliöö hinna ja ootame neist Taj Mahali väärset elamust.

Mõned variandid selleks on. Üks võimalus on kasutada ära Androidi-telefonide ekstreemset konkurentsiolukorda ning osta eelmise aasta mudel poole hinnaga. Paljud nutikad inimesed nii teevad. Teine võimalus on minna ja osta OnePlusi telefon, mida ka paljud inimesed teevad. Eesti tehnoloogiaajakirjanikud valisid OnePlus 2 lausa eelmise aasta parimaks telefoniks.

Nüüd on väljas uus OnePlus 3 ja on selge, et see tahab olla palju parem telefon kui eelmine.

Kõige suurema muutuse on läbinud tema välimus. OnePlus 2 polnud sugugi halb, aga samas polnud tema välimus ja korpus ka midagi, millest pikemalt mõelda. OnePlus 3 oma õhukese metalse korpusega on täiesti teiselt planeedilt, selleltsamalt planeedilt, kus on iPhone, kallimad Samsungid ja HTC-d. Aga hind on tal, palun väga, ainult 400 eurot. Poole väiksem kui konkurentidel.

Sisu osas pole OnePlusil ka midagi häbeneda, vaid vastupidi. Olgu, ekraan on vaid 1080p resolutsiooniga, aga ausalt igapäevases kasutuses ei ole sellel küll mingit vahet. Ma ei tundunud kordagi, et pilt oleks kuidagi hõre või udune. Aga õues oleks tahtnud rohkem eredust.

Ja kindlasti ei tundnud ma, et OnePlus 3 oleks aeglane. Snapdragon 820 protsessor ning lausa uskumatud kuus gigabaiti (6 GB!) muutmälu teevad sellest vist kõige kiirema telefoni, mida ma kasutanud olen. OnePlus 3 ekraanil juhtub kõik kohe, ilma mingi viivituseta. Kõik sujub, kõik toimib, kõik on super. Kui välja arvata see, et isegi tavakasutuse juures läheb selle korpus tuntavalt soojaks. Mitte kuumaks, vaid soojaks, aga ikkagi. Ei peaks minema.

Kaamera on ka fantastiline. Jällegi, kui kõrvutama hakata, siis ehk mitte päris sama hea kui uutel kallistel Samsungitel, aga peaaegu sama hea küll. Päevavalges pole vist üldse mingit vahet ja hämaramas peab seda vahet ikka hästi tahtma otsida.

Sõrmejäljelugeja on kiire ja eksimatu, mälu on 64 GB ja ostmiseks pole enam kutset vaja, vaid mine lihtsalt OnePlusi kodulehele ja osta.

Niisiis OnePlus 3 on geniaalne toode? Pärnu hotellituba 100 euroga? Dmitri Roozi meistriteos 10 euroga? Nüüd tuleb see keeruline hetk, kus ma pean põhjendama, miks ma annan OnePlus 3 hinnanguks “ei”.

Asi on selles, et OnePlus 3-l on paar viga, mida tal ei tohiks olla isegi 400-eurose hinna juures. Esiteks häirisid mind pisikesed läbimõtlematused, näiteks külgedel asuvad nupud. Neid on hea vajutada ja hea sõrmega leida, aga nad käivad liiga kergelt. Mul oli pidevalt nii, et telefonil läks taskus pilt põlema ja seejärel helina valjus vaikseks, sest helivaljuse nupud toimivad ka siis, kui klahvilukk on peal. Minu arvates ei ole see normaalne, et telefon taskus kogu aeg ise midagi toimetab.

Aku puhul on liiga valus kompromiss tehtud

Teine ja suurem probleem on aku. Millegipärast on OnePlus läinud edevuse teed ning telefoni lihvinud nii õhukeseks kui vähegi võimalik, mõttetult õhukeseks. See tähendab, et tagaküljel on kaamerakühm ning et telefoni sisse mahub vaid 3000 mAh suurune aku. Isegi eelmisel OnePlusil oli 3300 ja headel suurtel telefonidel on umbe 3500 mAH suurune.

Vaata kuidaspidi tahad, see 3000 on nii suure telefoni kohta lihtsalt liiga vähe. Ma kasutan muidugi telefoni rohkem kui paljud teised inimesed, aga mul oli kogu aeg probleem, et ta oli õhtuks tühi. Mõnel päeval kustus juba kusagil kella 19 paiku ära, teisel päeval pidas hädaga kella 22ni vastu.

Kella 22ni on piisav, ütlete te? Ei ole! Miks ma peaks hommikul tööle minnes muretsema, kas ma saan soovi korral õhtul linna peale minna nii, et telefonil ka veel eluvaim sees oleks ja ma saaks abikaasale teada anda, kus ma olen ja mida ma teen või endale takso tellida. Miks ma peaks päeval kogu aeg mõtlema, kas ma ikka vaatan telefonist korra e-posti, kas ma ikka kasutan teda Tallinnas võõrale aadressile navigeerimiseks või peaks õhtuks akut säästma?

Vanasti olid Androididega need mured tavalised, aga ma pole juba tükil ajal ka Androidi-telefone testides pidanud selliste asjade peale mõtlema. Tänapäevased suured Androidid peavad väga ilusti hilisõhtuni või ööni vastu ja mõned isegi järgmise päeva lõunani. Ja mu iPhone 6S Plusil on magamamineku ajaks tavaliselt 40 protsenti akut järel, kui ma teda palju kasutan, siis 25 protsenti.

Jah, OnePlusil on kiirlaadimine, nii et vaid poolest tunnist seinas piisab, et akut taas piisavalt täita, aga no kuulge, mis aasta meil õigupoolest on? Miks ma peaksin pidevalt laadimisjuhet kaasas kandma? Telefonide valik turul on suur ja parem siis juba natuke juurde maksta ja osta näiteks mõni uuem Samsung või Sony, millel selliseid muresid ei ole.

Muidugi on võimalik, et mu telefon oli vigane, et ma oleksin pidanud ta remonti viima. Ja siin tuleb mängu OnePlusi ärimudeli iseärasus. Kuidas ta saab nii odav olla? Sest neil pole edasimüüjaid, kes tahaksid katet saada ja neil pole kohalikku teenindust, mis neile ka maksma läheks. Kui on probleem, saadad telefoni postiga neile tagasi ja jääd ootama, mis saab.

OnePlus 2 puhul olin ma nõus sellest mööda vaatama ja võtma riski. Ma olin valmis seda riski ka teistele soovitama, sest selle hinna eest sai tõesti väga hea telefoni. Nüüd ma ei ole enam üldse kindel, kas ma OnePlus 3 puhul tahaksin sama teha.

Te võite nüüd muidugi öelda, et ma lärman ilma asjata ning et ärgu ma siis ostku endale OnePlusi, kui telefoni vaja nii hirmus palju kasutada, et õhtuni vastu ei pea (mis siis, et teised kõik on pidanud). Aga kes sellisel juhul on üldse OnePlus 3 tüüpkasutaja? Kes ostab endale võimsa suure ekraaniga tipptelefoni ning kasutab seda siis vähe? Miks siis mitte juba osta mõnda väiksemat ja odavamat?

OnePlus 3 peaks olema tipptelefon edasijõudnud kasutajale, kes tahab ja oskab telefoniga palju teha. Teistsugusena ei oleks tal lihtsalt mitte mingit mõtet. Tavaline keskmine kasutaja ei hakka eluski endale Hiinast telefoni tellima, mida ei saa isegi kuhugi remonti viia, kui häda peaks tekkima.

Ja vaat minuarust see OnePlus 3 ei ole selline tipptelefon, vaid on üks täitsa äratuntavat sorti äpardus.

Jah, osta,

sest see on väga hea telefon väga hea hinnaga. Aga pead valmis olema, et mõnikord võib midagi veidi valesti olla ja siis tuleb kaaluda, kas saata telefon väikese kahtluse pärast kaugele remonti.

OnePlus 3

Hindkoos saatekuluga umbes 400 eurot
Müügil oneplus.net
ProtsessorQualcomm Snapdragon 820
Ekraan5,5 tolli AMOLED, 1920 x 1080 pikselit, Gorilla Glass 4
Mälu6 GB RAM, 64 GB mälu
Kaamera16 MP, faasituvastusega autofookus, optiline stabilisaator, LED-välk, esipaneelil 8 MP
Ühendused2 SIM-kaardi pesa, USB C, WiFi (a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, A2DP, LE, A-GPS, GLONASS, BDS, NFC, sõrmejäljelugeja
Aku3000 mAh
OSAndroid 6.0.1
Mõõtmed15,3 x 7,5 x 0,74 cm
Kaal158 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.