Nokia 8 Sirocco: Üritati teha lipulaeva, aga välja tuli hoopis kummipaat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nokia tootmishoonetest tuleb uusi telefone viimasel ajal kiiremini kui Vändrast saelaudu, Kehrast paberit või Sakust õlut.

Kõige selle juures on suudetud saavutada kena tasakaal, kus umbes pooled neist telefonidest pole kuigi head, teised pooled aga sellised, mida hea meelega igapäevaselt kasutaks.

Uus Nokia 8 Sirocco langeb kahjuks aga sinna esimesse kategooriasse, sest lisaks teiste telefonidega mittesobivale nimele valmistab see pettumust peaaegu igal võimalikul lainel ja ei suuda pakkuda paljut, mida võiks oodata selgelt tipptaseme telefoni hinnaga seadmelt.

Enne kui teema laualt ära saame

Kuid enne kui telefon lõplikult maha teha ja see igaveseks kappi peitu panna, saame rääkida mõnest positiivsest küljest. Neist esimene on kahtlemata telefoni disain.

Sirocco on valmistatud klaasist ja metallist ning seda käes hoida on selgelt tunne, et tegemist on kallima hinnaklassi seadmega. Samas on aga ka selgelt tunne, et kui see peaks näpu vahelt libisema, siis pole enam päästa aga midagi.

Siroccot käes hoida aga ka mõnevõrra veider. Tänapäevased telefonid on järjest enam liikumas piklikuma vormi juurde, seega meenutab Sirocco käes pigem ajale jalgu jäänud Blackberry’t, mis kandiline ja vormilt sobilik pigem mõne aasta tagusesse aega.

Kasutusaja jooksul aga harjub sellega võrdlemisi kiirelt ära, kuid ilmselt poelettidel sillerdavaid telefoniekraane vaadates valiks enamik inimestest uue ja modernse välimusega telefon.

See ekraan on pixelik ja see ei ole hea

Uus Pixel 2 sai välja tulles kõvasti kriitikat, kuna ekraan tundus valget tausta vaadates sinakas. Sama probleemi all kannatab ka Nokia 8 Sirocco.

Vaadates videot või mängides mõnd mängu ei ole see just kuigi häiriv, kuid näiteks avades valge taustaga veebilehe on üsna hõlpsalt võimalik näha, et justkui oleks telefoni ekraanil, eriti kumerates äärtes sinine filter peal.

Taaskord, sarnaselt disainile ei ole see ülemäära häiriv ja asi, millega harjub võrdlemisi kiirelt ära ning mis kasutamist kuidagi ei häiri. Siinkohal tuleb aga meenutada, et see telefon maksab ligi 800 eurot ning sellise hinnaklassi juures võiks telefonilt oodata juba laitmatut toimimist.

Sarnaselt eelnevale oleks igal muul juhul andestatav see, et Sirocco seest leiab Snapdragon 835 kiibistiku, mis on täielikult arvestatav ja kiire, kuid mis on siiski eelmise põlvkonna oma.

See tähendab, et makstes telefoni eest tänapäevase lipulaeva hinna, saab kasutaja tegelikult eelmise põlvkonna riistvara, mis küll endiselt hea, kuid mis juba aasta kauem vananenud kui mõni modernsem telefon.

Telefoni võrdlemiselt konkurentsivõimeline aku peab muretult vastu päeva ning lahjema kasutuse juures veel ka teise, seega on tegu telefoniga, mis sobilik ka asjalikuma kasutusega kontorielanikule, kel peab telefon alati kasutusvalmis olema.

Kaamera ajab nutma

Ning nüüd selle telefoni suurim pettumus. Kui kõigest muust saab veel kuidagi mööda, siis Sirocco kaamera on midagi, mis lööb klišeeliku viimase naela siia kirstu.

See ei ole loomulikult 300-eurose tasemel, kuid see pole ka kaugeltki ideaalne. Korralikes valgustingimustes saab vajadusel jäädvustada üsnagi viisakad pildid, kuid hämaramates oludes on asjad üsna keerukad.

See telefon lihtsalt ei ole oma hinda väärt. Parem on raha alles jätta ja osta midagi asjalikumat.

Ei, ära osta,

sest see telefon maksab liiga palju selle kohta, mis see teha suudab.

Nokia 8 Sirocco

Hind789 eurot
MüügilElisa, Tele2
Ekraan5,5-tolli (1440 x 2560) P-OLED
KiibistikQualcomm Snapdragon 835
Mälu6 GB muutmälu, 128 GB sisemälu, mälukaardipesa
Kaamera12 Mpx taga, 5 Mpx ees
Aku3260 mAh Li-Ion, juhtmevaba laadimine
OSAndroid 8.0
MuuIP67
ÜhendusedUSB-C (3.1), wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, ANT+
Mõõtmed140,93 x 72,97 x 7,5 mm, 177g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.