Nokia 7.1 arvustus: puhta Androidiga hitt, mille kohta on raske midagi halba öelda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto on illustratiivne.Geenius

Nokia tagasitulekust nutitelefonide maailma on kohe-kohe möödas kaks aastat. Selle aja jooksul on juba välja lastud sületäis mudeleid ning uusi on aina lisandumas. Üheks viimaste seas on Nokia 7.1, mida Geenius ka proovida sai.

Oma igapäevasest telefonist SIM-kaarti välja võttes ei olnud mu esialgsed ootused suured. Kui ma kasutan 3-4 korda kallimat iPhone’i mudelit, on paratamatult kaalukauss ühele poole kaldu. Mitte, et hind oleks ainuke faktor, mille järgi telefoni valida, aga selle mõju võib päris suur olla.

Klaasist võileib

Esimese emotsiooni saad siis, kui telefoni karbist välja võtad. Kas naksub, tundub käes piisavalt raske, näeb kallim välja kui tegelikult on?

Nokia puhul õnneks saab linnukesed panna just positiivsete omaduste kastidesse. Ehitus on soliidne ja ajale kohaselt on telefon sisu pistetud kahe klaaspaneeli vahele, mida ümbritseb metallraam. Ka muude trendidega on kaasa mindud – kitsas ja piklik kujundus ning servast servani ekraani, millel nii „lõug“ kui „kulm“. Aga need häiri ja kitsa profiiliga telefoni on mugavam ka käes hoida.

Tarkvaraga on kõik hästi

Nokia pole asja keeruliseks ajanud ning kasutab oma telefonides puhast Androidi. Seda tõestab ka tagumisel küljel ilutsev „androidone“ kiri ehk et Google’iga tehakse selles osas ka ametlikult koostööd. Kasutaja jaoks tähendab see üldjuhul kiireid versiooniuuendusi, igakuiseid turvauuendusi ja vähemalt kahe aasta jooksul operatsioonisüsteemi uuendusi.

Kuigi Nokia 7.1-le on juba Pie ehk Androidi üheksas versioon ametlikult välja kuulutatud, testtelefoni see katsetamise ajal veel jõudnud polnud.

Aga ka vanema versiooniga jooksis telefon igati nobedalt. Eeldasin küll sujuvuses vajakajäämisi ja olin juba arvestanud libastumistega. Aga minu üllatuseks toimetas Nokia igati eeskujulikult ja paneks selle tubliduse just puhta Androidi arvele.

Ka kõik mugavusfunktsioonid sai järgi proovitud ning nende kasutamine möödus igati tavapäraselt. Sõrmejälje lugeja oli küll veidi aeglane võrreldes kallimate suguvendadega, aga toimis alati. Piisava kasutusaja möödudes seda viivitust enam tähele ei pannudki.

Kuigi Nokial puudub eraldi teavituste jaoks tuluke, saab selle edukalt asendada menüüst aktiveeritava võimalusega, mis uue saabudes ekraani korraks äratab.

Kaamera ja aku

Igakord uut telefoni testides püsib mu lootus, et vot just see telefon on see, millega saab hakkama kaks päeva ilma laadimiseta. See on nagu kuldmuna, mida püüda. Nokia sai lähedale, aga eesmärki siiski ei täitnud. Aga poolteist päeva ühe laadimisega saab ikkagi heaks tulemuseks lugeda.

Kaamerale on terve rida uhkete nimedega vidinaid juurde poogitud, aga lõppude lõpuks on pildid ikkagi keskpärased. Mitte halvad, lihtsalt mitte ekstraklassist. HDR on siin kõvaks plussiks ja see on vaikimisi juba seadete alt sisse lülitatud.

Hämarates oludes näeb kaamera selgelt vaeva hea tulemuse saavutamiseks ja pildikvaliteet võib olla kõikuv.

Ekstrana saavad fotograafia maailmas ennast kindlama tundvad kasutajad ise ka profi režiimis seadistustega mängida. Porteede tegemiseks saab kasutada aga bokeh-efekti ja tausta udusust ise vastavalt soovile timmida.

Kas midagi on ka halvasti?

Peale nädalat ja natuke peale testperioodi pean ma tunnistama, et Nokia 7.1 kohta ei saagi midagi väga halvasti öelda. Kõik toimis, telefoni on mugav kasutada ja kõik komponendid saavad oma ülesannetega hakkama.

Jah, kaamera võiks veidi parem olla, aga selles hinnaklassis pole põhjust selle üle eriti kurta. 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemälu? Igati piisavalt ja kohati rohkem, kui mõnel kallimal telefonil. Küll mitte AMOLED, aga igati tasemel LCD ekraan, mille 432 pikslilise ekraani tiheduse üle ei saa ka norida.

Jah, osta,

kui tahad telefoni, mis saab hakkama kõigi igapäevaste nutitoimingutega, kuid ei aja seejuures rahakotti lõhki.

Nokia 7.1

Hind349-399 eurot
Ekraan5,84-tolline (1080 x 2280 IPS LCD)
Mõõtmed ja kaal149,7 x 71,2 x 8 mm, 160 g
KiibistikQualcomm Snapdragon 636
Mälu3/4 GB muutmälu, 32/64 GB sisemälu, mälukaardi tugi
Kaamera12 ja 5 Mpx taga, F1.8, 8 Mpx ees
Aku3080 mAh, Li-Ion
OSAndroid 8.1, uuendatav Android 9 peale
ÜhendusedUSB-C, wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, kõrvaklapipesa

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.