Nexus 6P arvustus: kõik on väga hästi, võib kohe ostma minna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
24281384.jpg

Kui me paar nädalat tagasi Eesti tehnoloogiaajakirjanikega aasta parimat telefoni valisime, leidus päris mitu žüriiliiget, kes oleks kohe kinnisilmi Nexus 6P esikohale ära valinud. Kuna aga selleks hetkeks polnud keegi žüriist seda oma silmaga näinudki, ei saanud me seda loomulikult teha ning Nexus 6P jäi edetabelist välja.

Nüüd me parandame selle puudujäägi, sest vahetult enne jõule jõudis Nexus meile testi ning me oleme seda Geeniuses saanud nüüd umbes nädala kasutada. Aasta telefoniks me teda enam valida ei saa, aga hinnangu saame anda küll.

Veel umbes aasta tagasi tekitas minus omajagu küsimusi, miks need keskpärased Nexus-seeria telefonid üldse olemas on. Neil olid üsna kehvad kaamerad ja mõnedel ka kehvad akud, neil polnud tugevat brändi, neile ei teinud keegi reklaami ning neid ei saanud enamikest poodidest ostagi. Kui neid vaadata kui tarkvaraarendajatele mõeldud telefone, siis olgu, aga massiturule? Milleks? Ei saa ju öelda, et Androidi-telefonide turul valikut vähe oleks.

Nüüdseks on aga vähemalt minu jaoks asjad veidi muutunud. Mul on villand saanud uudistest, et Androidis avastati järjekordne turvaauk ning et telefonitootjad ei anna infot selle kohta, kunas see ära parandatakse. Nexuse kõva pluss on see, et Google esiteks hoiab Androidi igasugustest turvaauke tekitavatest ja tihti kasututest lisavõimalustest puhta ning teiseks kontrollib ise seda, kui tihti nad uuendusi välja lasevad ja kunas need telefonidele jõuavad.

Kui veel arvestada, et Android on jõudnud lõpuks ometi nii kaugele, et on ka ilma Samsungi, LG või teiste tootjate poolse nii-öelda ilustamiseta väga hästi kasutatav, siis paistab Nexuste jaoks kokku üsna tugev argument ka tavatarbijaturul olla.

Kas Nexus on lõpuks ometi hea?

Nüüd on siis peamine küsimus, kas riistvara kannab välja ja seda me siin kohe Nexus 6P näitel arutama hakkamegi. Teise uue Nexus-seeria telefoni ehk Nexus 5X puhul me juba otsustasime, et riistvara kannab välja küll, väga hästi lausa.

Nexus 6P riistvara on aga veelgi parem. Hinnavahe on ligi 200 eurot ja selle eest saab 6P näol suurema telefoni parema ekraani, kiirema protsessori ning suurema akuga. Kui 5X võis näiteks karmimates 3D-mängudes kohati hätta jääda, siis 6P sellist sõna nagu “häda” ei tunne. Lühike kokkuvõte temaga veedetud nädalast kõlab nii: ei mingeid jõudlusest tingitud probleeme.

Scanpix

Üksikuid ebameeldivaid hetki siiski oli. Näiteks ekraani heledust sättiv sensor oli kohati ebakindel ehk samades valgustingimustes otsustas ta tihti ringi, kui hele ekraan olema peaks ning keeras selle siis liiga tumedaks. Korra või paar hangus Google Play Store’i rakendus ära. Aga see on ka kõik, valdava enamuse ajast töötas telefon nagu kellavärk.

Kolm asja, mida on vaja rõhutada

Kolm asja väärivad Nexus 6P juures eraldi välja toomist.

Esiteks sõrmjäljelugeja. See on ülikiire ja ülihea. Asub täpselt telefoni tagakülje keskel ehk selle koha peal, kuhu telefon kätte võttes nimetissõrm loomulikult satub. Paned vaid sõrme lohukesse ja telefon avaneb silmapilkselt ning ilmeksimatult. See pole midagi Nexusele ainuomast, parimatel telefonidel ongi praegu nii, muuhulgas ka Nexus 5X-il, aga ikkagi tuleb ära märkida, kuivõrd heaks see tehnoloogia läinud on.

Teiseks aku. Kui Nexus 5X puhul sai aasta parima telefoni valimisel probleemiks just mõnede žüriiliikmete kahtlus, kas 5X-i aku ikka ilusti õhtuni vastu peab, siis suurema akuga Nexus 6P puhul seda probleemi üldiselt ei ole.

Muidugi on võimalik ta päeva jooksul tühjaks kulutada, nagu kõik telefonid, aga neli-viis tundi ekraaniaega on 6P puhul tavaline ning see tähendas, et minul oli nädalase testimise jooksul alati õhtul magama minnes veel korralikult akus varu. Kui telefon mu käes muretult varahommikust hilisõhtuni tavalise kasutuse juures vastu peab, on ta aku järelikult piisav, rohkem pole mul hetkel alust oodata.

Kolmandaks kaamera. Keskpärane pildikvaliteet on olnud siiamaani Nexuste üheks suurimaks probleemiks, aga enam mitte. 5X ja 6P sees on muide täpselt sama Sony Exmor IMX377 sensor, ainult optika on veidi erinev. Üldiselt tähendab see, et nad teevad peaaegu identseid pilte, aga mõnikord paistab suurema telefoni optika paremus pildilt välja. Suurem erinevus on aga see, et tänu võimsamale protsessorile teeb Nexus 6P kuni 240 FPS aeg-luubis videot, Nexus 5X suudab ainult 120 FPS teha.

Olulisem on aga see, et need pildid on väga head: teravad, ilma liigse töötluseta ja loomulike soojade värvidega, kohati võib-olla liiga soojadega. Teine väike probleem on see, et ta kipub piltidel säri keerama natuke liiga julgelt ehk fookuses olevad asjad säritatakse ilusti välja, aga taustal olevad heledamad laigud võivad kohati selle käigus ära põleda. Eks see olegi kompromissi küsimus ja 99% kasutajatest on sellega kindlasti rahul, aga konservatiivse säri austajad peaksid seda teadma, et oskaksid käsitsi sättida.

Enne ostmist vaata ka neid telefone

Google on koos Huaweiga seega teinud telefoni, mis on väga hea. Android 6 on kiirem ja lihtsam kasutada kui varasemad versioonid, 6P aku peab hästi, kaamera teeb suurepäraseid pilte ning kogu telefon on hästi õnnestunud. Meil pole mingit probleemi seda kõigile soovitada, kes tahavad osta head suurt telefoni ning on valmis selle eest 650 eurot maksma.

Aga enne, kui Nexust ostma minna, tasub korraks mõelda ka muudele variantidele. Heade suurte telefonide osas pole valik just väga suur, aga umbes 100 eurot kallimalt saab Samsung S6 Edge+, mis on samuti väga hea, aga näeb ka huvitavam ja šikim välja kui üsna tavaline Nexus 6P. Samsungiga sarnases hinnaklassis on ka iPhone 6 Plus ehk suure iPhone’i eelmine mudel, mis on endiselt üks praeguse hetke tipptelefonidest.

Uus iPhone 6S Plus aga maksab juba üle 900 euro ehk ligi 300 eurot rohkem kui Nexus (ma räägin 64 GB mahuga iPhone’idest, sest 16 GB versiooni ei soovita kellelgi osta). Kalliste telefonide hulgas on veel ka Sony Z5 Premium, mille arvustus ilmub meil varsti, aga võime juba praegu öelda, et ta on Nexusest 200 eurot kallim ning meie arvates tuleks sel juhul eelistada Nexust.

https://youtube.com/watch?v=4cAHL4LMNlY

LG G4 on jällegi paarsada eurot odavam kui Nexus ja endiselt väga hea, aga Nexuse tarkvara ning veidi paremad tehnilised näitajad teevad selle vahe tasa.

Nexus 6P on hea, aga need konkurendid on ka head, nii et päris ilma aru pidamata ma Nexust ostma ei tormaks, aga kindlasti ongi ta paljudele kõige parem valik. Ta ei löö turgu uppi, aga tal on seal oma väga kindel koht: suur ja igatpidi väga hea normaalse hinnaga Androidi-telefon, mis on mõistlik ost, aga ei pange tingimata sinu sisemist esteetilist kellukest helisema.

Jah, osta,

kui sa tahad suurt ja head Androidi-telefoni. Nexuse juures on kõik hästi: korpus, kiirus, ekraan, aku, kaamera. Sada eurot kallimalt saab Samsung S6 Edge+, mis on sama hea, aga ilusam.

Google Nexus 6P

Hindalates 649 €
Müügilküsi poodidest
Võrgud2G, 3G, 4G
ProtsessorQualcomm Snapdragon 810, kaheksatuumaline, 
Ekraan5,7 tolli, 1440 x 2560 AMOLED, Gorilla Glass 4
Mälu32-128 GB, 3 GB RAM, microSD pesa
Kaamera12,3 MP, laserautofookus, dual LED välk, 4K video, esipaneelil 8 MP
ÜhendusedWiFi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 A2DP LE, A-GPS, Glonass, BDS, USB C
OSAndroid 6.0.1
Aku3450 mAh
Mõõtmed 15,9 x 7,8 x 0,73 cm 
Kaal178 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.