Kuidas ma testisin Honor 10 ja Honor Play mudeleid, aga oleksin tahtnud proovida Honor Play 10-t

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ma pole päris täpselt siiamaani aru saanud, miks Honori bränd eksisteerib. Huawei teeb ju ka soodsaid mudeleid? Liiatigi leiab paljudest reklaammaterjalidest ja tutvustustest Honori eest ka Huawei nime.

Aga tundub, et nende eksistents on põhjendatud, sest mudelid on populaarsed ja neid tuleb aina juurde. Mina sain korraga kätte kaks: Honor 10, mis tuli välja suve alguses, ja Honor Play, mis on nii uus mudel, et seda tutvustatakse ametlikult alles selle kuu lõpus.

Välimuselt natuke sarnased ja natuke erinevad

Mõlemat mudelit eestpoolt silmitsedes ei oska esmapilgul erinevusi välja tuuagi: moodne kitsas ja kumerate servadega ekraan, mida ehivad kummalgi ülaosas “kulmud”. Siiski saab neil vahet teha ekraani alaserva järgi. Play mudel on suurem, sellel on 6,3-tolline ekraan ja seepärast pole ekraani all muud, kui brändi logo. Honor 10 ekraan on väiksem, 5,84 tolli ja nii on alumise serva sisse surutud ka sõrmejäljelugeja. Play nutitelefonilt leiab selle hoopis tagumiselt küljel.

Teine suur erinevus on materjalides. Kui Play mudeli puhul on kasutatud ühtset metallraami, siis Honor 10 tagumine pool on kaetud klaasiga ja raam on metallist.

Kasutusmugavuse poolest ei saa ühte teisele eelistada, sest mõlema koostekvaliteet on igati korralik ja materjalivaliku eelistus on rohkem maitseasi. Honor 10 puhul on efekt muidugi suurem, kuna tagumine kaas muudab olenevalt valguse nurgast värvi.

Kumb siis mängimiseks mõeldud on?

Kui Honor 10 nimi on pigem tavaline, siis Play kasutamine tekitab küsimusi. Kas see telefon on mängimiseks mõeldud ja teeb seda näiteks paremini kui teine testis olnud mudel? Vastus on nii ja naa.

Esimene osa vastab tõele, kui vaadata Honori kodulehte. Play peaks olema tõesti mänguritele mõeldud mudel. Selle tunnistuseks on Mali G-72 graafikakiirendi, mis on spetsiaalselt välja töötatud mänge silmas pidades. Aga täpselt sama graafikakiirendi on ka Honor 10-l.

Tegelikult on Honor Play-l olemas lisaks ka 4D funktsioon, mis suudab teatud mängudes ka olenevalt olukorrale reageerida värinaga, lisades nii täiesti uue tahu mängukogemusele. Paraku reaalsuses see funktsioon päris kirjeldusele ei vastanud. Proovitud mängudest ei saanud ma üheski kirjeldatud värinalahendust kahjuks tööle. Kas on mingid õiged mängud, kus see töötab?

Nii palju oli Mali graafikakiirendist siiski kasu, et mõlemal telefonil kiirendas see veidi mängude laadimisaegu.

Honor 10 ja Play kombinatsioon oleks olnud ideaalne lahendus

Ja nüüd jõuangi ma mõtteni, mis on kummitanud mind kogu selle testperioodi ajal mõlema telefoni puhul. Selle asemel, et teha näiliselt kaks erinevat telefoni, oleks palju loogilisem olnud nende kahe kombinatsioon.

Jõudluse ja graafika osa sarnasust sai juba mainitud. Põhimõtteliselt on see ühesugune mõlemal telefonil, sest kasutusel on sama protsessor ja graafikakiirendi.

Lisaks sellele ei olnud tavakasutusel vahet ka akude kestusel. Olgugi, et nende mahutavus on erinev, oli nende kasutus sarnane. Mõlema telefoniga saab päeva kenasti hakkama ja tänu kiirlaadimisele ei ole telefoni vaja ka kogu ööks laadima jätta.

Portreerežiim. Vasakul Honor 10, paremal Honor Play.

Erinevus tuleb sisse kaamerate osas. Siin tuleks kindlasti eelistada Honor 10 oma, hoolimata asjaolust, et mõlemal on kasutusel topeltkaamerad. Tänu suuremale pikslite arvule on pildid teravamad ning nende kvaliteet parem just Honor 10-l. Mõlemad võimaldavad ka tehisintellekti piltide tegemiseks kasutada, mis oskab pildistamise olusid tuvastada ja vastavalt sellele värve ja heledust lisab.

Ei, ära osta,

sest ideaal oleks kahe telefoni kombinatsioon. Mõlemal esineb praegu hoolimata võimsast protsessorist hangumisi ja Play kaamera pildikvaliteet ei ole kiita.

Honor 10/Honor Play

Hindumbes 450/350 eurot
Ekraan5,84 tolli (1080x2280 pikslit)/6,3 tolli (1080x2340 pikslit), mõlemal IPS LCD
Mõõtmed/kaal150 x 71 x 8 mm, 153 g/158 x 75 x 7.5 mm, 176 g
Kiibistikmõlemal HiSilicon Kirin 970
GraafikakiirendiMali-G72 MP12
Muutmälu4,6,8 GB/4,6 GB
Sisemälu64,128/64 GB
KaameraTaga 16 MP+24 MP, ees 24 MP/Taga 16 MP+2 MP, ees 16 MP
Aku3400/3750 mAh
OSmõlemal Android 8.1
EMUI versioon8.1/8.2
Ühendusedmõlemal USB-C, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC Honor 10-l

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.