Kaks apelsini: Huawei P10 Lite ja P9 Lite 2017

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Ma käisin täna Rimis ja ostsin kaks apelsini. Nad on mõlemad parajalt suured ning näevad ilusad välja, ilusad päikesekarva ning ilma koledate plekkideta. Samas ei maksnud eriti palju ka ning vähemalt müüja jutu järgi pidid need igati magusalt maitsema. Mõtlesin, et ostan kohe kaks, siis on vähemalt lootust, et kui üks on halb, siis on teine hea.

Kontorisse jõudes ning apelsine laua peale ladudes selgitasin teooriat ka teistele, mille peale mind kui lollakat vaadati. “Need on ju täpsel samasugused, mittemingisugust vahet neil pole,” öeldi sarkastiliselt. Arusaamatu: need on kaks erinevat apelsini, need ei ole sama asi. Need on ilmselt kasvanud erinevate puude otsas ning kasvanud iseseisvalt, teineteisest lahus.

See ei kõigutanud kedagi ning toimetus ajas oma joru edasi: need on täpselt samasugused, mitte mingit vahet neil pole. Need on ühe kujuga, sama välimusega ning ilmselt maitsevad ka täpselt samuti. Pole vahet, et need võeti erinevate puude otsast ning et ühel on veidi suurem saba kui teisel, see ei tee neist erinevaid asju. See on mõttetu vaidlus, mida ei saa võita. Kui konkreetsete apelsinidega mingit erilist lähedust ei tunne, siis ilmselt ei tee sa neil iial vahet: apelsin on apelsin, pole vahet, et need on kaks täiesti erinevat asja.

Sama vestlus Huawei peakontoris

Sama vestlus toimus ilmselt ka mõned kuud tagasi Huawei peakontoris. Siis polnud küll jutuks apelsinid, vaid telefonidivisjoni valmis meisterdatud telefonid, milleks on Huawei P10 Lite ja Huawei P9 Lite 2017. Ainuüksi nimesid vaadates peaks olema selge, et siin on midagi veidrat toimumas.

P10 Lite on selle aasta lipulaeva säästuversioon. P9 Lite 2017 on möödunud aasta lipulaeva säästuversiooni uusversioon, mis püüab järgi teha eelneva müügiedu. Kui vaadata telefonide tehnilisi andmeid on samuti näha, et kuskil on toimunud möödarääkimine või et Huawei sai valmis hea telefoni ning üritab seda nüüd kahe nimega (või muudel turgudel isegi rohkematega) müüa, et inimesed enda rahakotirauad avaksid.

Foto: Tanel Meos

Esmalt välimus: mõlemad telefonid näevad peale vaadates täpselt samasugused välja. Need on küll kenad, kuid välimuse vahe on pea olematu. Ainus tõeliselt silmatorkav vahe on selles, et ühe telefoni sõrmejäljelugeja on ümmargune, teisel aga kandiline. Samuti on mõned juuksekarva suurused erinevused seadmete suuruses ning kõlarite- ja sensoripaigutuses, kuid kui anda kellelegi ilma kontekstita kätte mõlemad telefonid ja küsida, mis nende puhul erinev on, siis ei suuda keegi peale sõrmejäljelugeja midagi leida.

Vähemalt on Huawei leidnud välimuse ja kuju, mis töötab hästi ning mis tundub käes mõnus, seega on vähemasti see tore.

Sarnasused jätkuvad ka sees

Kuid telefonide puhul ei ole pea identne ainult nende välimus, vaid sarnasus kandub edasi ka telefonide sisse: mõlemal telefonil on sama suur HD-ekraan, mis on oma hinna kohta ilus ning särav. P10 sees on Kirin 658 protsessor, P9 sees aga Kirin 655 protsessor. Number võib küll veidi erinev olla, kuid kasutuskogemust see ei muuda: mõlemad telefonid on piisavalt kiired ning mugavad ja ainus, mis kogemust rikub, on Huawei kasutatav EMUI Androidi-nahk.

Foto: Tanel Meos

Mõlemast telefonist leiab 3 GB muutmälu, P10 seest 32 GB salvestusruumi, P9 seest aga 16 GB. Mõlemal puhul saab mahtu mälukaardi abil suurendada.

Mõlema telefoni sees on 3000 mAhi suurune aku, mis peab kenasti terve pärva vastu. Mõlemal telefonil on paberite järgi sarnased kaamerad, kuid kiirtest näitas, et P9 kaameral on fookuse leidmisega rohkem probleeme, kui P10 mudelil. See võib küll olla konkreetse telefoni probleem, kuid kaameraentusiasti jaoks võib see problemaatiliseks osutuda.

Lõpuks on see siiski sama asi

Need pisitillukesed erinevused ei tee neid telefone siiski kuigi erinevaks ning päeva lõpuks on need samad telefonid. Kui neid samaaegselt kõrvuti ei kasuta, siis erinevust tunda on pea võimatu.

Siiski tunneb erinevust rahakott. P10 Lite maksab keskmiselt 280-300 eurot, P9 Lite 2017 aga 220-240 eurot. Makstes rohkem saad küll veidi rohkem mälumahtu ning veidi kiiremini fookust leidva kaamera, kuid muu jääb samaks. Samuti on turul saadaval teised enam-vähem samas hinnaklassis olevad telefonid, näiteks Samsung J5. Ning kui keegi tõeliselt küsiks, siis tuleb soovitada Samsugi seadet. See on arvustaja hinnangul lihtsalt parem, mugavam, ilusama kasutajaliidesega (mis on küll muidugi suhteline) ning parema kaameraga. Huaweid pole halvad, aga Samsungi telefonid tunduvad igapäevases kasutamises paremad.

Kui aga soovid kindlasti Huaweid: mõistlik on valida see telefon, mille sõrmejäljelugeja kuju sulle lõpuks rohkem meeldib, sest oma olemuselt on need samad. Just nii nagu mina valin apelsini, mis on minu meelest magusam.

Ei, ära osta,

sest kuigi kummalgi telefonil pole midagi häda, on turul leida alternatiive, mis on lihtsalt veidi paremad.

Huawei P10 Lite ja P9 Lite 2017

HindP10 Lite 280-300 eurot, P9 Lite 2017 220-240 eurot
Ekraan5,2-tolline, 1920 x 1080
SisemusP10 Lite Kirin 658, 3 GB RAM, 4x1.7GHz+4x2.1GHz, 32 GB; P9 Lite 2017 Kirin 655, 3 GB RAM, 4x2.1GHz+4x1.7GHz, 16 GB
Kaamera12 MP + 8 MP
ÜhenduvusedSD-kaart, Bluetooth 4.1, wifi, USB

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.