Huawei P Smart kinnitab taas, et odavad telefonid on muutunud päris heaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Täiendatud 13.03.2018: Selgus, et testitelefonil oli peal küll Android 7.0, aga poes müüdavatele telefonidele on paigaldatud juba Android 8.0.

Telefone või üldse ükskõik mida testides tuleks ideaalis testitavale lähenda võimalikult eelarvamustevabalt, aga Huawei P Smartiga see küll võimalik ei olnud.

Esiteks on selle nimi juba nii jabur (kas teised Huawei telefonid pole targad?) ja lisaks lõi ohukellad helisema tõsiasi, et Huawei reklaamib seda kui noortetelefoni. Mis on alati halb, sest sellega kaasnevad mingid eriti absurdsed kellad ja viled. Mäletate veel seda Alcateli telefoni, millel oli LED-ribadega tagakaas?

Kui kõrvale jätta natukene teravam värvivalik, siis ma ei saanudki aru, miks P Smart peaks olema noortetelefon või üldse kuidagi eriliselt bränditud, sest see on täiesti tavaline keskklassitelefon.

Täiesti tavalise disainiga, kus telefoni tagaküljele on peidetud topeltkaamera ja sõrmejäljelugeja. Õhuke ja suure ekraani kohta päris kerge telefon.

280 euro eest saab hea ja suure ekraani, kiire protessori ja 3 GB muutmälu. Ma kasutasin aktiivsemalt seda telefoni küll ainult neli päeva, aga kasutuses ühtegi veidrust ette ei tulnud. Ma oleksin olnud nõus seda telefoni veel neli päeva kasutama, kui sel oleks kiirlaadimine.

Vana, aga lootusrikas Android

Mõned asjad on P Smarti juures muidugi vanad. USB standard on vana ja USB-C-d siit ei leia ning ka kiirlaadimist mitte. USB-C puudumine uues telefonis aastal 2018 on juba piinlik.

Androidi versiooniks on 7.0, aga osades regioonides on see juba saanud Android 8.0 uuenduse, mis oleks odavtelefoni kohta väga hea saavutus. Ehk see jõuab ka meie maale.

Huaweid tuleb tegelikult uuenduste eest kiita, sest mu isiklik, nüüdseks juba poolteist aastat vana Mate 9 sai lõpuks Android 8.0 uuenduse ja seda näiteks varem kui Samsung Galaxy S8. Mõned aastad tagasi oleks selline uuendamine olnud Huawei puhul ennekuulmatu.

Kaamera ja aku osas on P Smart keskmik. Päeva peab 3000 mAh aku kenasti vastu, aga kahte tahta on selgelt juba liiga palju. Ainus mure on see, et kui sa oled kord juba kiirlaadimist maitsta saanud, siis tagasi minna enam sealt ei saa.

Kaamera on selle hinnaklassi kohta tavaline ja kui on piisavalt valgust, siis saab ka täiesti normaalsed fotod.

Olemas on ka kallimatelt Huawei mudelitelt tuttav digitaalse avaga mängimise võimalus, mis lubab tasuta udustada vastavalt enda soovile ja millega on väga lihtne üle (hea maitse) piiri minna.

Piisavalt hea, aga mitte parim

Huawei P Smart kinnitab taas, et tipptelefoni ostmine ei ole kohustuslik ja odavad telefonid on päris heaks muutunud. Selles hinnaklassis on juba päris mitu head valikut ja minu esimene valik oleks puhta Androidiga Xiaomi Mi A1.

Ma eelistaksin sellele Huaweile ka Samsung Galaxy A5, seda eelmise aasta mudelit, mis on mõnes mõttes lahjem, aga samas pakub veekindlust ja kiirlaadimist. P Smart on üldiselt hea, aga teised lihtsalt veel paremad.

Ei, ära osta,

sest kuigi P Smart on parem kui selle nime järgi võiks arvata, siis teised on veel paremad.

Huawei P Smart

Hind279 eurot
Müügilmobiilioperaatorid
Ekraan5,7-tolline (1080 x 2160) OLED
KiibistikHiSilicon Kirin 659
Mälu3 GB muutmälu, 32 GB sisemälu
Kaamera13 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku3000 mAh
OSAndroid 7.0
ÜhendusedUSB (2.0), wifi b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, NFC
Mõõtmed150,1 x 72,05 x 7,45 mm, 143 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.