HTC U11: Kui ostaksin praegu uut telefoni, siis oleks see minu esimene valik

Foto: Martin Mets

Jah, osta,

sest see on parim telefon praegu, millel on väga hea kaamera, veekindlus ja kiirlaadimine.

Ma olen kasutanud kõiki viimase aja tippmudeleid, alates eelmise aasta lõpus ilmunud iPhone 7-st kuni selle aasta Androidi tippmudeliteni: Google’i Pixel XL, Huawei P10, sama firma Mate 9, Samsungi Galaxy S8, Sony XZ seeria tippmudelid ja midagi kindlasti veel, mis praegu meelde ei tule. Ükski neist telefonidest pole minus tekitanud sellist elevust nagu seda tegi HTC värske tipptelefon U11.

Seda esimest korda kätte võttes ei saanud ma sellest veel üldse aru, tavaline ilus Androidi telefon, millel on kaks huvitavat asja: see on pigistatav ja sellel pole 3,5 mm kõrvaklapipesa. Nagu selgus, siis on need kaks asja selle telefoni juures kõige ebahuvitavamad asjad üldse.

Kui keegi küsiks, millist telefoni ma praegu osta soovitaksin, siis oleks HTC U11 minu esimene pakkumine. Täiesti kõhklematult, ma ei hakkaks küsima lisaküsimusi, mida sa täpselt teha tahaks. Ma ütleksin lihtsalt, et võta HTC U11.

Kõrvaklapiauku enam ei ole ja see HTC saab ilma selleta hakkama küll.

HTC uus telefon on müügil kahes versioonis ja erinevuseks peale värvide on mälumaht, 719 eurot maksval mudelil on 4 GB muutmälu ja 64 GB sisemälu, 799 eurot maksval versioonil aga vastavalt 6 GB ja 128 GB. Mul oli testis odavam mudel, aga kuskilt otsast see tunda ei andnud, et mälu Androidi kiireks liigutamiseks väheks oleks jäänud.

Erinevalt eelmisest tippmudelitest on U11 klaasjast plastmassist korpusega, metallkorpus on kadunud, aga see kõik on ülimalt kvaliteetne. Korpus on küll väga libe ja selle vastu on karbis ka silikoonkest, aga ma sain hakkama selle nädalapakkusel kasutamisel ka ilma selleta.

Ainult head omadused

Nüüd hulk asju, mis on U11 juures väga hästi. See on kiire, väga kiire. U11 aku peab väga hästi, kuigi see pole suur ja 5,5-tollisel väga heade värvidega ekraanil on kõrge 1440×2560 eraldusvõime. Minu kasutuse juures pidas telefon vastu umbes poolteist päeva ja terve päev sellega pole mingi probleem.

Kiirlaadimine on olemas, selleks on Qualcommi Quick Charge 3.0 standard. Telefoni saab suures ulatus täis laetud 45 minutiga, mis on küll natukene aeglasem kui mu Huawei Mate 9 SuperCharge kiirlaadimine, aga väga hea ikkagi. Ja see HTC telefon on veekindel, mitte küll IP68 standard nagu mõned teised tipptelefonid, vaid nõksa madalam IP67.

Kasutajaliides on kena ja liigse jamaga see koormatud ei ole.

HTC kasutajaliides on aja jooksul muutunud väga tavalise Androidi sarnaseks ja olemas on küll mõned HTC enda rakendused, nagu HTC Sense Companion, mis peaks sulle soovitusi jagama, aga erilist rakendust ma sellel ei näinud.

Fantastiliselt hea kaamera

Nüüd jõuame selle telefoni kõige suurema trumbi juurde ja selleks on kaamera, mis teeb väga häid pilte. See on see hetk, kus võtke testi alt galerii lahti ja vaadake pilte. U11 teeb väga kvaliteetseid pilte ja ei keera selle juures värve kohutavalt paigast ära ning see on selle juures ülistabiilne. Optilise stabilisaatoriga kaameral on peaaegu iga pilt selline, et teist korda kaameranuppu pole vaja vajutada.

Vaadake galeriist seda poolikut maasikat ja sipelgaid selle peal. Suviseid mustsõstraid, väga heade naturaalsete värvidega. HTC U11 kaamera on võimalik et kõige parem kaamera üldse mobiiltelefonides praegu, võimalik, et sellega konkureerib ainult LG G6, mida ma ise proovida ei ole saanud.

Lisaks teeb U11 tõesti hämaras häid pilte, all on näide meie väga hämarast toimetuseruumist, kus panime selle võrdlusesse iPhone 6S-iga (vabandust, iPhone 7 polnud käepärast) ja vahe on nagu öö ja päev. Proovisin sama kohta ka Huawei Mate 9-ga ja tulemus oli samasse auku iPhone’iga. See kaamera on ikka fantastiliselt hea. HTC tipptelefonide kaamerad on varem näiteks saanud DXoMarki kaameratestides väga häid tulemusi, see sai ka, aga see suudab seda pärismaailmas ka väga heade piltidega tõestada. Bokeh-efekt ei ole alati ideaalne, aga see on nii hea kui mobiilikaamerast annab praegu välja pigistada.

Riiul väga hämaras ruumis. Vasakul iPhone 6S-ga tehtud foto, paremal HTC U11-ga.

Nii, ma ei unustanud ära neid kahte “huvitavat” asja, millele ma alguses viitasin. Seda telefoni saab pigistada, ise määrata pigistatavuse tugevuse ja määrata, mis siis juhtub. Kas võetakse vastu kõne või näiteks avatakse kaamera. Pärast nädalapikkust kasutamist ka selle funktsiooniga just sõbraks ei saanud ja aktiivselt seda ei kasutanud, tihti läks see lihtsalt meelest.

Võib-olla kellelgi on sellest kasu. Kui olin juba telefoni ära andnud, siis tuli pähe, et mis autohoidikus selle telefoniga toimub, kui kõrval seda kogu aeg pigistatakse? Ei tea. Aga selle Edge Sense funktsiooni saab ka välja lülitada.

Kõrvaklapiaugu puudumine pole probleem

Kui suur probleem on kõrvaklapiaugu puudumine? HTC-l oli sarnaselt Apple’ile julgust see ära kaotada ja tundub, et Apple oli siin õigel teel. Autos on mul telefon ühendatud Bluetoothiga, karbis on kaasas USB-C otsikuga kõrvaklapid ja kui sellest ei piisa, siis ka USB-C > 3,5 mm adapter, mis peaks kõik murekohad ära katma.

Jah, kui telefon laeb, siis ei saa muusikat kuulata kui Bluetooth klappe pole, aga kiirlaadimise tõttu on see aeg lühike.

See pilt on tehtud Huawei Mate 9-ga, aga HTC U11 teeb sellest kindlasti parema pildi.

See telefon on nii hea tervik, et mul on raske selle kõrval midagi muud soovitada. Jah, OnePlus 5 maksab 200 eurot vähem, aga HTC U11 kaamera teeb OnePlusile selgelt ära ja ainuükski see juba minu silmis õigustab seda vahet. Samsung on HTC kõrval küll oma S8-ga õigustatult hea valik, aga ikkagi igavam, HTC juures on midagi põnevamat ja jällegi, U11 kaamerast tulevad loomulikumate värvidega fotod. iPhone 7? Tahaks aga kiirlaadimist. Vaatan toimetuses kurbusega neid Apple’i kasutajaid, kellel telefonid kogu aeg laevad.

Täna oleks see mul esimene telefonivalik kõhklematult, aga paari kuu pärast läheb juba raskemaks ja konkurents tihedamaks. Nokia toob välja enda tipptelefonid 8 ja 9, Apple’il tuleb uus iPhone, Samsung toob välja Note 8 ja Google Pixel 2. Niikaua aga on parimaks valikuks HTC U11.

Jah, osta,

sest see on parim telefon praegu, millel on väga hea kaamera, veekindlus ja kiirlaadimine.

HTC U11

Hind719 eurot
MüügilKännukas
Ekraan5,5tolline (1440 x 2560) S-LCD 5
KiibistikQualcomm Snapdragon 835 MSM8998
Mälu4 GB muutmälu, 64 GB sisemälu, mälukaardi tugi
Kaamera12 Mpx taga, 16 Mpx ees
Aku3000 mAh
OSAndroid 7.1.1
MuuIP67 veekindlus
ÜhendusedUSB-C, wifi b/g/n/ac db, Bluetooth 4.2, GPS, NFC
Mõõtmed153,9 x 75,9 x 7,9 mm, 169 g