Honor 6X on igav, aga hea telefon

Foto: Kaarel Kook

Jah, osta,

sest vaatamata üldisele igavusele on Honor 6X korralik telefon, millega tuleb lihtsalt ära harjuda.

Huawei sõsarbränd Honor on odavamapoolsete telefonidega tähelepanu püüdnud juba mõnda aega ning on oma tegevuse eest ka palju kiitust saanud. 250-300 eurot maksev Honor 6X jätkab kiituselainetel, kuid seda mitte ilma kriitikata.

Honor 6X on igav. See on selle telefoni suurim probleem ja sellest ei saa mitte ühegi vahva trikiga mööda hiilida. See on hall-valge telefon, mis on parajalt lahmakas ja samas ka parasjagu ilus. Kõik on küll hästi, kuid arvestades asjaolu, et telefonimaailma on viimasel ajal raputanud mitmed äärmiselt huvitava välimusega seadmed, on raske järjekordse halli geneerilise telefoni üle liialt rõõmustada.

Kuid kui neutraalsus ja vana tuntud asja uuesti tegemine on midagi, mis liialt ära ei hirmuta, siis saab hakata avastama 6X-i positiivseid külgi. Honori rõõmuks ja konkurentide kurvastuseks leiab neid ohtralt.

Huawei 6X-i välimus on pigem igav. Foto: Kaarel Kook

Vaatamata sellele, et 6X-i välimus on igav ning märkamatu, on telefon ise korralik. Metallist korpus tekitab käes kindla tunde ning 5,5-tollise ekraani tõttu on seade ka üsna suureks venitatud, mistõttu sobib see hästi just inimesele, kes armastab suuremaid ja kaalukamaid telefone, mida on eelkõige mugav kasutada mõlema käega.

5,5-tolline ekraan on samuti teiste samas klassis olevate telefonidega võrreldes märkimisväärne, kuna erinevalt mitmetest teistest tootjatest on Honor otsustanud kasutada 1080p ekraani vähemterava 720p ekraani asemel. Selle tulemusel on pilt küll äärmiselt terav, kuid siiski pigem luitunud värvidega ja sellist värvisära kui veidi kallimate telefonide puhul leida võib, Honori seadmest otsida ei tasu.

Võimas sisu, võimas aku

Kõik, mis ekraanil toimub, toimub 6X puhul sujuvalt, seda kuna seade on varustatud 3 GB muutmäluga ja kaheksatuumalise HiSilicon Kirin 655 protsessoriga, mis saab ootuspäraselt probleemideta hakkama igapäevaste ülesannete täitmisega ja ei jää jänni ka kiirelt ühest rakendusest teise liikumisega.

Siiski võib sujuvat kasutuskogemust muserdada Honori seadmetes kasutatav EMUI kasutajaliides, mis katab Androidi. EMUI näol on tegemist äärmiselt vastakaid arvamusi tekitava lahendusega, mida mitmed inimesed peavad üheks parimaks Androidi nahaks, teised aga jubedamaiks, mida iial on nähtud.

Honor 6X. Foto: Kaarel Kook

Seega tuleb mõelda, kas pigem lihtsamapoolne, suurte ikoonidega, aeglaste animatsioonidega, Androidi enda olemust mitte säilitav ja kohati lapsiku välimusega kasutajaliides on see, mida igapäevaselt näha soovid.

Kui EMUI siiski sobiv on, siis saab seda muretult kasutada terve päeva vältel, kuna Honor 6X-i sees peituv 3340 mAh suurune aku suudab vaatamata suurele ja piksliterikkale ekraanile muretult vastu pidada ning ei tasu karta, et aku keset tihedat tööpäeva tühjaks saab.

Kaks kaamerat, mis on talutavad

Honor 6X-i tagaküljelt võib leida kaks kaamerat, millest üks on 12-megapikslite “tavaline” kaamera, teine aga 2-megapiksline kaamera, mille abil on võimalik teha uduse taustaga pilte. Honor on selles hinnaklassis ka ainus telefon, mis annab kasutajate käsutusse kaks kaamerat.

Uduse taustaga pildi tegemine töötab kenasti ja lahenduse abil on võimalik õigetes oludes saada ka üsna kenasid ning huvitava välimusega fotosid. Siiski tuleb tähele panna, et tegemist on pigem odavasse hinnaklassi langeva telefoniga, seega ei ole Honor 6X kindlasti telefon, millega asendata korralikku fotokaamerat, nagu oleks võimalik lipulaeva tasemel telefonidega.

Honor 6X-i uduse taustaga pilt vs. tavaline pilt.

Põhikaameraga napsatud pildid enamikel juhtudel normaalsed, kuid mitte liialt head. Samuti ei tule telefon kõige paremini toime hämarates oludes pildistamisega, mis on odavamate telefonide puhul levinud probleem ja Honorit ei saa liialt materdada, et probleemi veel lahendatud ei ole.

Ikkagi väärt osta

Vaatamata sellele, et Honor 6X on igav, on see ikkagi hea telefon. Arvestades selle hinda suisa väga hea telefon, mis vaatamata mõningatele probleemidele on mõnus ja tugev ning mida on hommikul kodust lahkudes rõõm taskusse pista ja endaga päevatoimetustele kaasa võtta.

Jah, osta,

sest vaatamata üldisele igavusele on Honor 6X korralik telefon, millega tuleb lihtsalt ära harjuda.

Honor 6X

Hind250-300 eurot
SaadavusKlick, teised
Ekraan5,5", 1080 x 1920, 403 ppi
SisemusOcta-Core 2,1 + 1,7 GHz protsessor, 3 GB RAM, 32 GB sisemälu, 256 GB SD-kaart
Kaamera12 MP+2 MP põhikaamera, 8 MP esikaamera
Aku3340 mAh
Mõõtmed15,09 x 7,62 x 0,82 cm, 162 g
ÜhenduvusWifi, Blutooth 4.1, 2x nano-SIM, GPS, SD-kaart