Google Pixel 2 XL ei ole lihtsalt hetkel seda hinda väärt

Ei, ära osta,

sest see ei ole seda raha hetkel väärt. Kui oled aga väga suur pildistamissõber, siis paremat telefoni ei ole.

Nii nagu kolleegil Martin Metsal oli raske valmis kirjutada Pixel 2 arvustust, võttis omajagu aega ka suurema XL mudeli kohta kirjutamine. Põhjus? See telefon on… telefon. See on igav, aga hea. Ning kuna Geeniuse reeglite kohaselt ei saa telefonile halvasti öelda, kuna see on igav, tuleb asja veidi rohkem põhjendada.

Kuigi Pixel 2 XL-i on kummitanud väga-väga-väga paljud vead, siis Geeniuse käes oleval testseadmel oli neid vaid üks: sõrmejäljelugeja. See otsustas vahelduva eduga mitte koostööd teha, seega umbes pooltel kordadest tuli kasutada mõnd muud autentimislahendust.

Google’i õnneks ei näi see olevat aga levinud probleem ning nii nagu Apple’i iPhone X-i ekraaniprobleemidega, pigistame siin silma kinni ja eeldame, et see on selle konkreetse telefoni mure. Kui peaksime aga kuulma, et selliseid teateid hakkab tulema massiliselt, siis saab selle kallal märksa rohkem kurjustada.

Kui sõrmejäljelugeja oli lihtsalt halb, siis kõike muud saab kirjeldada toreda terminiga “meh”. Pixel 2 XL-i disain on küll parem, kui teistel Pixeliltel, kuid asi tundub kuidagi poolik. Kui ka iPhone X-i ekraan ei ole päris äärest-ääreni, siis Pixeli puhul tundub sellele äärest-ääreni tiitli andmine lihtsalt kentsakas.

No see ei ole. See on üks ristkülik veidi suurema ristküliku sees. Kiirest välkküsitlusest selgus ka see, et lisaks arvustajale peavad ka mitmed teised toimetuse liikmed sellest tulenevat välimust veidraks. See ei ole otseselt jube või halb, aga see ei ole ilus. Ja olgu iPhone X-i kulm nii jube kui tahes, näeb see parem välja kui Pixel 2 XL.

“Meh” tiitli saab ka ekraan. See on ilus, aga tuhmus ja värvipuudus ei luba seda nautida. See on igati kasutatav ning suisa hea, kuid see ei hiilga ning selles hinnaklassis on keeruline keskpärasusele takka kiita.

Aga see kaamera on fenomenaalne

Kui kõike muud saab kirjeldada ühtemoodi, siis Pixeli kaamera on midagi teistsugust. See on kiire, terav, ilus, nutikas ning veel 30 head omadussõna. See on kaamera, mis paneb sind pildistama, kuna teeb justkui igaühest meistri, kes tänu nutikatele abilistele ning lihtsalt tugevale riistvarale saab jäädvustatud kauni pildi.

Ma ei ole kunagi olnud suur telefonidega pildistaja, kuid Pixel 2 XL pani ka kõige suvalisemaid asju klõpsima. Lihtsalt selleks, et näha, mis juhtub.

Kaameraga saab jäädvustada ka portreerežiimis fotosid, mille jaoks teised telefonid kasutavad kahte kaamerat. Google’i süsteem töötab kenasti, kuid piltide töötlemine võtab omajagu aega, seega ei saa kohe pärast pildi tegemist tulemust näha.

Ooteaeg on küll sekundites, kuid kui üritada pildistada näiteks last, kes ei taha sugugi paigal püsida, siis võib säärane ootamine, et mõista, kas on vaja veel üks pilt jäädvustada, momendi ära rikkuda ning lõpuks ollakse pildist lihtsalt ilma.

Aga kui sa oled inimene, kellele meeldib pildistada, siis ignoreeri selle arvustuse esimest osa. See telefon on sulle. Tõsiselt. Sa ei leia hetkel telefoni, millega oleks nõnda mõnus pilti teha, kui Pixel 2 XL-iga.

Ei, see telefon ei vääri ostu. Hetkel

Pixel 2 XL maksab Eestis sama palju kui iPhone X. Need peaks olema idee poolest kaks võrdväärset telefoni, kuid olles nüüdseks testinud neid mõlemat, on vaid üks neist seda hinda ka päriselt väärt (või sellelähedast hinda väärt). Ja see ei ole Pixel 2 XL.

See hiilgab vaid kaameraga ning kõik muu on keskpärane. Kuigi iPhone X ei leiutanud ka jalgratast, on üleüldine kasutuskogemus parem ning viimistletum. Ja mulle ei meeldi tegelikult iPhone’id, kuid puhtobjektiivselt kahte kogemust kõrvutades, saab võidu iPhone X.

Pixel 2 XL ei ole halb telefon. Väga kaugel sellest, kuid see ei ole lihtsalt hetkel seda hinda kuidagi väärt. Ootame, kuni see kukub 200-300 eurot ning seejärel tasub poodi tormata, kuna siis on hinna-kvaliteedi suhe ideaalselt paigas.

Ei, ära osta,

sest see ei ole seda raha hetkel väärt. Kui oled aga väga suur pildistamissõber, siis paremat telefoni ei ole.

Pixel 2 XL

Kust ostaKännukas
Hind1179 eurot
Ekraan6-tolline (1440 x 2880) AMOLED
KiibistikQualcomm Snapdragon 835 MSM8998
Mälu4 GB muutmälu, 64/128 GB sisemälu
Kaamera12,2 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku3520 mAh
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB-C (3.1), wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 4.2, GPS
Mõõtmed157,9 x 76,7 x 7,9 mm, 175 g