Google Pixel 2: See on täiesti tavaline Androidiga iPhone

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mõnikord mul võtab mõnest telefonist arvustuse kirjutamine rohkem aega ja tavaliselt on see siis, kui telefonis pole midagi erilist. Lihtsalt pole kuskilt kinni hakata ja uue Androidi etalontelefoniga Google Pixel 2 on täpselt see lugu. Selle tavamudeliga Pixel 2, mis mul nädal aega kasutuses oli. See on täiesti tavaline telefon, lihtsalt telefon, ei midagi enamat. Aga see on kõiges väga hea telefon.

Inimestele meeldib uusi Google’i Pixeli telefone võrrelda Apple’i iPhone X-iga ja ma saan aru, mis neile seda meeldib teha. Ikkagi kaks konkurendist suurfirmat ja nende kõige-kõigemad telefonid, mis sel sügisel välja tulid. Samas telefonidena on iPhone X ja Pixel 2 täiesti erinevad ning peale kõrge hinna neil palju ühist pole.

Ka pole need minu meelest mõeldud samadele kasutajatele. iPhone X on laiatarbekaup, mis on mõeldud neile, kes tahavad endale kõige paremat iPhone’i. Pixel 2 ja 2 XL aga on nišitelefonid, millel pole müügiedetabelitesse asja.

Natukene isegi on segane, miks Google neid teeb, aga lihtsam on vaadata teistpidi – kes neid kasutavad? Ma tean mitut inimest, kelle igapäevatelefon on eelmine Pixel, aga enamik neist on kuidagi seotud Androidi platvormile äppide arendamisega. Ilmselgelt Pixel polegi mõeldud kõigile ja ka selle hind viitab sellele.

Apple oli õigel teel

Küll aga võib nüüd öelda, et Apple on olnud õigel teel 3,5 mm kõrvaklapipistiku kaotamisega telefonist. Mina pole selle kaotamise suur kriitik kunagi olnud, sest ma olen vist ainus inimene üldse, kellel on Bluetooth ühendusega autos või kõrvaklappides nii vähe probleeme olnud, et ma viimast korda ei mäletagi.

Pixel 2 ongi just see telefon, mis olles Androidi etalontelefon, ütleb teistele Androidi-telefonide tootjatele, et näete, Apple’il oli õigus. Pixel 2-l pole ka mälukaardipesa näiteks. Kui telefonis on piisavalt palju sisemälu, siis kes viitsib selle mälukaardi haldamisega sahkerdada? Pixel 2 on põhimõtteliselt iPhone, milles jookseb Android. Mõnele on see pluss, mõnele suur miinus.

Pixelil on mõned Androidi erivõimalused, mida teistel telefonidel pole.

Mõne sammuga on Pixel 2 muidugi ka ees, näiteks on selles telefonis ja XL mudelis eSIM-kaart ehk sisse-ehitatud SIM-kaart, mis peaks lihtsaks tegema mobiilioperaatori vahetamise. Julge samm ja ma olen kaua oodanud, millal see reaalsuseks saab, aga praegu on lahendus ikkagi poolik. 99,9% Pixelite omanikest kasutavad tavalist SIM-kaarti edasi, sest operaatoreid, kes seda toetavad, on umbes üks.

Operaatorid hoiavad sellest rudimendist kümne küünega veel kinni nii kaua kui kannatab ja nende õnneks on vaja iga mudel eraldi sertifitseerida. Kui tegu on nutikellaga, siis nad on nõus seda tegema, aga telefonid peavad veel ootama. Muidugi nad võitlevad tuuleveskitega ja üks päev nad kaotavad, aga see päev on veel kaugel.

HTC teeb head tööd

Pixel 2 on teinud HTC ja seda on tunda (suurema Pixeli on teinud LG), sest see telefon on nagu veel parem versioon suvisest HTC U11-st, mis mulle väga meeldis. Küll aga pole see peos nii libe ja selle tagapind on osaliselt mõnusalt mingist sobiva hõõrdeteguriga materjalist. Samuti on sel U11-st tuttav võimalus telefoni pigistada ja sellega näiteks Google’i assistenti avada.

Ja muidugi kõige olulisem: Pixel 2 kaamera on superhea. Iga nurga alt tulevad head, neutraalsete toonidega ja teravad fotod ning portreereziim võib ka tänukirja Apple’ile saata, sest need pildid on tõesti head. Kõik see kandub edasi ka videosse. Mul pole muud öelda kui vaadake galeriid testi lõpust.

Kaamera on Pixel 2 suurim staar.

Tehniliselt pole see telefon midagi revolutsioonilist. 5-tolline AMOLED ekraan on FullHD eraldusvõimega ja väga hea, aga ekraan ei järgi servast-servani poppe trende. Küll on sellel always-on režiim, et kellaaeg ja saabunud teated on kogu aeg ekraanile kuvatud. Qualcommi Snapdragon 835 on praegu olnud juba kümnetes tipptelefonides ja ka muud näitajad on lihtsalt head.

Sõrmejäljelugeja on telefoni taga ja töötab nagu kord ja kohus. Aku on väike ja pole päris mitut päeva ei pea, aga poolteist kenasti.

Puhta Androidi võlu

Selle telefoni suurim pluss on muidugi puhas Android, mida keegi pole ära rikkunud. Uue Android 8.0-ga telefone oleme juba varem testinud, aga siin on mõned asjad, mida teised telefonid ei suuda teha, näiteks ikoonide peale kuvatavad teated või ikoonile vajutades avanev otseteede menüüd.

Näiteks vajutad Gmaili ikoonile ja saad sealt otse uue kirja luua. Selliseid võimalusi on veel ja mõned neist on head, mõned aga gimmickud. Näiteks see asi, mis peaks piltide pealt asju ära tundma ja millega kevadel ka Samsung S8 alt läks.

Ja muidugi on selles kõige mõistlikumalt töötav Google’i digiassistent. Ma pole seda vist kunagi nii palju kasutanud kui Pixelit kasutades, sest see tundus lihtsalt loomulik ja mis kõige tähtsam, sellest oli ka reaalselt kasu.

Ja üks veider probleem siiski ka lõpetuseks. Pixel 2 kõnede ajal oli vaikne undav heli taustal ja ma ei saanud kuidagi aru, milles asi. Siis aga selgus, et mõnedele Pixel 2 telefonidel ongi selline mure, aga õnnes on Google lubanud selle lahendada.

Kallis, aga ainulaadne

Pixel 2 on selles mõttes nagu iPhone X, et kui sa tahad parimat, siis siin see on. Antud juhul võib selle küll täpsustada nii, et kui sa tahad parima kaameraga telefoni või sa tahad parimat telefoni, mille peal on puhas Android. Siis lihtsalt pole muid valikuid. Või tahad parimat iPhone’i, mille sees on hoopis Android.

 

Jah, osta,

sest see on hea telefon ja millegi üle kurta on üsna keeruline.

Google Pixel 2

Hind899 eurot, 128 GB versioon 959 eurot
MüügilKännukas
Ekraan5-tolline (1080 x 1920) AMOLED
KiibistikQualcomm Snapdragon 835 MSM8998
Mälu4 GB muutmälu, 64/128 GB sisemälu
Kaamera12,2 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku2700 mAh
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB-C (3.1), wifi a/b/g/n/ac db, Bluetooth 4.2, GPS
Mõõtmed145,7 x 69,7 x 7,8 mm, 143 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.