Fitbit Ionic on keskpärane katse nutikella teha ja paneb kogu aeg telefoni järele haarama

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Fitbit on nutikella soovinud teha juba pikka aega ning ostis selle saavutamiseks ära ka Pebble’i. Nüüd on esimene nutikell valmis, kuid nutikusest on asi kaugel.

Pigem on tegu aktiivsusmonitoriga, kuhu on üritatud nutikaid lahendusi lisada, kuid see pole kuigi hästi välja tulnud.

Ionicu näol on tegemist mõnevõrra omamoodi seadmega. Seda kasutades on väga tugevalt tunda, et Fitbit on siiani teinud vaid aktiivsusmonitore ning sellest ei ole suudetud lahti lasta.

Muidugi, terve selle nutikella mõte ongi panna kokku igati võimekas aktiivsusmonitor ning nutikell, kuid kahjuks on nutikuse osa siinkohal kaotsi läinud.

Mida see siis teha oskab?

Seega, mida Fitbiti “nutikell” teha oskab?

Kui mujal maailmas on nutikust veidi rohkem, siis kahjuks Eestis on see piiratud. Ionicu üheks müügiargumendiks oli Wallet rakendus, mis muudab kella viipekaardiks ehk selle saaks panna vastu makseterminali ja makse sooritada, veidi nagu Apple Pay.

Kuigi rakendus on kellas ka Eestis olemas, siis kasutada seda ei saa. Selleks, et makset kasutada, tuleks kaart Fitbiti rakenduses Walleti äpiga ühendada, kuid mis rakendusest puudu on, see on Walleti menüü. Seega tuleb leppida sellega, et randmega vastu terminali viibates küpsiseid osta ei saa.

Kuna nutikella peamiseks eesmärgiks on olla telefoni pikendus sinu käel, et ei tuleks igal sammul telefoni taskust välja kookida, siis on nende oskaks ka telefoni jõudnud teated. Ka Ionic oskab telefoni jõudnud teateid näidata, kuid sellega asi ka piirdub.

Ühtegi vastust teadetele saata ei saa, isegi mitte püstist pöialt, kui keegi Facebook Messengeris midagi ütleb. Samuti on teadete massiline eemaldamine veidi keeruline, kuna tuleb täiesti alla kerida, ning kui need Ionicu ekraanilt kustutatud on, siis telefoni jäävad need endiselt alles.

Teiseks suureks ja ehk isegi häirivmaks probleemiks on rakenduste puudumine. Nii nagu ka nutitelefonis, saab nutikellades erinevaid rakendusi kasutada. Ionicu jaoks neid aga lihtsalt veel pole ja puudu on ka kõige elementaarsemad rakendused, mida igapäevaselt vaja võiks minna.

Vahest kõige enam võib puudust tunda Spotify rakendusest. Kui telefonist Spotify kaudu muusika käima panna, siis Ionicu abil muusikat kuidagi kontrollida ei saa: võta telefon taskust välja ning muuda muusikapala sealt. Erilist pettumust valmistab see aga seetõttu, et Ionic on mõeldud kandmiseks ka sportimise ajal ning keeruline on leida inimest, kes ei taha selle juures muusikat kuulata.

Kui tahad aga kuidagi Ionicu abil mängivat muusikat kontrollida, siis saab seadmesse endasse salvestada kuni umbes 300 laulu. Arvestades aga seda, et järjest enam inimesi on muusika ostmisest ja alla laadimisest loobunud ning kasutavad selle asemel voogedastusteenuseid, ei leia see funktsioon ilmselt kuigi palju kasutust.

Samuti võib puudust tunda lihtsast navigatsioonirakendusest. GPS on seadmes olemas, seega lisada rakendus, mis ütleks, kuhu jooksutrenni ajal minna, oleks igati meeldiv.

Aga kas midagi head ka on?

Jah, loomulikult. Ionic on üks igavesti äge aktiivsusmonitor.

Fitbiti aktiivsusmonitorid on juba pikka aega ausees olnud. Geenius on neid samuti hulgaliselt testinud ning meile on need meeldinud. Seda tõestab näiteks see ja see arvustus. Ionic ei ole siinkohal mingi erand: see on väga hea aktiivsusmonitor, mis peab kaua vastu.

Enne kui midagi edasist öelda, ei saa jätta mainimata Ionicu imelist akut. See peab olenevalt kasutusest vastu suurusjärgus viis päeva, seega isegi reisile minnes võib laadija üsna rahuliku südamega koju jätta. Aku kestvus on ilmselt ilma liialduseta Ionicu üks parimaid omadusi.

Selle kõrval väärib tähelepanu ka ekraan, mis on ilus, selge, kirgas ja kus olevat infot pole keeruline ka õues vaadata. Kõik on lihtsalt hea.

Need positiivsed omadused jätkuvad ka Fitbiti aktiivsusmonitorina kasutades. See veekindel ning vastupidav vidin on suurepärane kaaslane treeningutel.

Südamerütmimõõtja töötab valatult, kõik sammud saavad loetud ning isegi unekvaliteet mõõdetud. Soovi korral saab seda isegi äratuskellana kasutada, kuid vibratsioonid ei ole siiski piisavalt tugevad, et kõvema unega inimest üles ajada, seega seda väga usaldada ei tasu.

Ionicu seest leiab ka virtuaalse treeneri. Erinevaid treeninguid ei ole seal veel kuigi palju, kuid need, mis on, on igati korralikud ja läbimõeldud.

Kell näitab erinevad harjutused ette ning saad neid lihtsalt ja mugavalt järgi teha. Kui neid aja jooksul juurde lisandub, võib see ka päriselt jõusaalisid vägesid kamandava treeneri asendada.

Ning nagu oodatud, erinevate treeningute jälgimine ja salvestamine töötab just täpselt nii hästi, kui tahta võiks, seega trenni minnes pole mingit põhjust Ionicut koju jätta.

Mis sellest edasi saab?

Seega on Ionic hetkel keerulises seisus. See on korralik aktiivsusmonitor, kuid nigel nutikell. Nutikella poole nigelusest võiks veel pikalt rääkida, kuid ilmselt on asja iva nüüdseks selge: kõike on lihtsalt liiga vähe.

See aga ei pea nii jääma. Kui Ionicut ja Fitibiti nutikella-operatsioonisüsteemi ei taba Windowsi mobiiliversiooni saatus ehk ilma äppideta jäämine, siis võib see ühel hetkel vägagi heaks seadmeks osutuda.

Vaja on lihtsalt rohkem rakendusi ning seda, et Fitbit terve operatsioonisüsteemi veel korra karmi pilguga üle käiks ja lisaks sinna midagi, mis elu kergemaks teeks, näiteks sõnumitele vastamise võimaluse või kasvõi rohkem sihverplaate, et oleks, millega mängida. Seda kõike on varem tehtud, seega ei ole tegemist Fitbitilt võimatu palumisega.

Ning kui seda selle kellaga ei juhtu, siis on kaheldav, et see jääb Fitibiti viimaseks nutikellaks. Selleks on liiga palju raha kulutatud, seega äkki on järgmine katse edukam.

Seniks aga, osta parem mõni odavam aktiivsusmonitor ning jäta see keskpärane katse nutikella teha poeriiulile.

Ei, ära osta,

kuna kuigi Ionic on väga hea aktiivsusmonitor, siis nutikellana on see vähemalt hetkel veel liiga nõrk.

Fitbit Ionic

Hind349,99 eurot
MüügilKlick
Ekraan1.42", 348 x 250

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.