DJI Mavic Air on nii hea droon, et sa lihtsalt pead selle ostma

Jah, osta,

kuna DJI Mavic Air on parim droon maailmas. Sobib nii algajatele kui edasijõudnutele.

Mulle meeldib lugejatega aus olla ning tunnistan kohe testi alguses üles, et seda arvustust, mida te loete oli mul väga raske kirjutada. Põhjus on väga lihtne: DJI Mavic Air on nii hea droon, et mul on selle kohta väga raske midagi halba öelda.

See on droon, mis sobib nii algajale kui edasijõudnule. Kui sulle sellest kirjeldusest piisab, siis mine poodi ja osta see kohe ära ning sa ei kahetse. Kui sind peab veidi veenma, siis loe edasi.

See ei lenda kunagi vastu puud

DJI suurimaks probleemiks on see, et neil ei ole turul ühtegi tõsiseltvõetavat konkurenti. Mitte ükski teine droonitootja ei paku ühtegi analoogset lennumasinat, mil oleks sama palju riist- ja tarkvaralisi funktsioone, soodne hind, hea pildi- ja videokvaliteet ja veel hulgaliselt muid häid funktsioone.

Kujutan juba ette, et sellist teksti lugedes mõtlevad paljud, et selle testi eest on kindlasti DJI maksnud. Kahjuks või õnneks ei ole ei minu ega kellegi teise taskusse selle testi ega ka ühegi teise DJI testi, eest ühtegi senti kukkunud.

Isegi, kui ma tahaks Mavic Airi kohta midagi negatiivset kirjutada, siis ma ei leia ühtegi põhjust, mille puhul oleks negatiivsus õigustatud.

Foto: Ronald Liive

Mavic Airi puhul on üheks suurimaks müüginumbriks APAS-süsteem, võimaldab droonil takistustest lihtsalt mööda lennata, mitte nende vastu põrgata. Objekte vältivad andurid, sensorid ja muud vidinad ei ole DJI puhul midagi uut, aga kui varem jäi droon takistust märgates õhus lihtsalt seisma, siis nüüd oskab ta sellest mööda lennata.

Miljon võimalust

APAS on kooslus riist- ja tarkvarast ning selliseid omadusi leiab Airilt veelgi, näiteks teeb droon enda ümber toimuvast 3D-kaardi, et paremini navigeerida. Vaid paari klikiga saab drooni õhku lennutada ning lasta tal ise pilt või video ära teha. Loodetavasti kavatseb DJI neid funktsioone ajapikku veelgi täiustada või juurde lisada.

Mavic Air on nii väike, et mahub peopesasse, aga lennuomadused ja pildikvaliteet on siiski täiesti fantastilised.

Mulle endale meeldib Airi puhul kõige rohkem 360-kraadine panoraamvõte, mis pannakse kokku 25 erinevast pildist kõigest 8 sekundi jooksul. See töötab probleemideta.

Mavic Airi puhul ei saa üle ega ümber WiFi-ühendusest, mille kaudu käib drooni juhtimine. Ärge laske ennast sellest heidutada.

Jah, ma tean, et Sparki puhul on WiFi väga piirav, aga öelge mulle üks lennutaja, kes tahab drooni rohkem kui 4 kilomeetri kaugusele lennutada? Üldjuhul on need professionaalid, kelle jaoks on juba eraldi droonid. Airi lennukaugus ei olnud minu jaoks kordagi takistuseks.

Foto: Ronald Liive

Parim droon maailmas, vähemalt kuuks ajaks

Lõpetuseks loetlen kokku veel mitu põhjust, miks tasub Air endale soetada. Sel on 8 GB sisemälu ehk enam ei pea muretsema selle pärast, et drooni jäi mälukaart panemata. Puldil olevad juhtkangid on teisaldatavad ning need saab peita puldi enda sisse. Kompaktne on ka droon ise, mille hädapärast mahutab isegi teksapükste tagataskusse ära.

Soovitan Airi väga, kuid kindlasti tasub osta see variant, millega saab korraga kaasa mitu akut ning kandekoti. Eraldi ostma hakatas läheb komplekt kallimaks, kui kohe koos ostes. Droon, kolm akut, kandekott, laadimisdokk, hulk propellereid ja muud head kraami maksab kõik kokku vaid 1049 eurot! Ainult drooni saab kätte 849 euro eest.

PS. Me teame, küll, et Mavic Airi tehtud talvise Eesti näidisfotosid peaks natuke töötlema, et nad päris õiged välja näeks, aga siia panime meelega töötlemata versioonid, et oleks näha, millised pildid otse kaamerast välja tulevad.

DJI Mavic Airi andis Geeniusele testimiseks Droon.ee.

Jah, osta,

kuna DJI Mavic Air on parim droon maailmas. Sobib nii algajatele kui edasijõudnutele.

DJI Mavic Air

Kaal (koos akuga)430 g
Maksimaalne liikumiskiirus68,4 km/h
Maksimaalne lennukõrgus5000 m
Maksimaalne soovituslik tuulekiirus29-38 km/h
Maksimaalne lennuaeg21 minutit
Siseruumis hõljumineVision positsioneerimisega
Stabilisaator3-teljeline
Hindalates 849€
MüügilDroon.ee