Chromecast 2 arvustus: maailma odavaim nutiteler läks just veel paremaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
chromecast2.jpg

Pisut üle kahe aasta tagasi turule tulnud Chromecast on kõige odavam ja lihtsam viis teha oma telerist nutiteler.

USA-s maksab see 35 dollarit, Euroopas 35 eurot ja kuna Eesti on väga eriline ja kauge maa, siis meil on Chromecasti hind 49,90 eurot, kusjuures uut polegi veel näinud, ainult vana on müügil. Aga meil on igaühel ka sõber või sugulane kaugel maal, kes saab meile normaalhinnaga Chromecasti saata.

Igatahes, Chromecast. Pisike mälupulga suurune seade, mis tuleb torgata teleri HDMI-porti ja mis kuulab siis nutitelefonist või tahvelarvutist antud juhendeid mängida mõnd netis leiduvat videoklippi, näidata mõne äpi kaudu pilte või hoopis päris arvuti Chrome’i brauserist pilti telerisse peegeldada.

Justnimelt kuulab käsku, mitte ei hakka seda telefonist striimima ja selles ongi Chromecasti suurim pluss. Midagi ei striimita telefonist, telefoni võib pärast klipi mängima panemist üldse välja lülitada, vahet pole, Chromecast mängib edasi. See tähendab, et sa oled vaba telefoniga sama ajal rääkima, sellega teise tuppa jalutama või mida iganes tegema.

Uus on kiirem ja ümaram

Nüüd on väljas uus Chromecast, mis teeb täpselt sama asja, aga on kahe asja poolest parem.

Kui vana Chromecast oli suure mälupulga suurune ja tuli otse teleri HDMI-porti torgata, siis uus on ümmargune ning temast tolkneb välja umbes 10 cm pikkune juhe. See tähendab, et kui vanasti oli jäiga Chromecasti ühendamisel teatud telerite külge raskusi, ta lihtsalt ei mahtunud ära, siis uus mahub igale poole ja jääb lihtsalt oma juhtme otsa teleri taha rippuma. Las ripub. Pealegi peaks teleri korpusest eemal rippumine parandama tema WiFi-signaali vastu võtmise võimeid.

WiFi ongi teine asi, mille poolest uus on märkimisväärselt parem. Tal on nüüd ac-WiFi tugi, ka 5 GHz oma, ning see tähendab, et kui vana Chromecast mõtles hea mitu sekundit enne kui näiteks YouTube’ist klippi mängima hakkas, siis uus mõtleb vaid hetke ja klipp juba mängibki. Ühendus on stabiilsem, kiirem ja parem ning seade ise ka kiirem.

Riistvara poolest ongi kõik, aga need kaks asja annavad küll piisavalt põhjust oma vana Chromecast välja vahetada või lihtsalt Chromecasti kasutajaks hakata. Tegemist on kõige odavama ja mugavama viisiga saada sisu telefonist telerisse.

Andke meile rohkem äppe!

Kui ameeriklased loevad mitme käe sõrmedel kokku tuntud äppe, mis Chromecasti toetavad (nagu näiteks Netflix, Hulu ja nii edasi), siis Eestis oleme me hädas. Meil on umbes ainult YouTube ja nüüd ka Spotify ning mõned teised audioäpid. Seetõttu pole meie jaoks ilmselt eriti oluline asjaolu, et Chromecasti äpp läbis ka suure uuenduskuuri. Sest kuigi Chromecasti-toe lisamine äppi peaks olema ülimalt lihtne, ei ole seda ei näiteks Starmani ega Elioni vastavates äppides. Kahju.

Küll aga on meil seesama YouTube, mille odavalt ja mugavalt telerisse saamine on juba omaette saavutus. Läbi päris arvuti brauseri saab Eesti telekanalite järelvaatamist striimida. Eestis töötab ka mänguvideode striimimise äpi Twitch ja Androidis ka fotoäpid Google Photos tugi, nii et kokku paistab juba päris kena komplekt. iTunesi jaoks on muidugi vaja osta Apple TV, seda Chromecastis ei ole. Aga 35 dollari (vabandust, 50 euro eest, haa haa) ei ole väga midagi viriseda.

Koos uue Chromecastiga tuli välja ka ainult heli striimimiseks mõeldud Chromecast Audio, selle arvustus ilmub Geeniuses lähemal ajal.

Jah, osta,

sest see on mugavaim ja odavaim viis teha oma telerist nutiteler.

Chromecast (2015)

Hind35 USD või 35 EUR
MüügilUSA-s ja Lääne-Euroopas
Videoresolutsioon1080p
ÜhendusedHDMI, laadimiseks miniUSB, WiFi ac (2,4 ja 5 GHz)
Mõõtmed5,2 x 5,2 x 1,3 cm
Kaal39 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.