CAT S41 on ehitajate lemmiktelefon, mida ei tasu osta ainult ühel põhjusel

Jah, osta,

sest kuigi samade näitajatega tavatelefon maksab palju vähem, siis on CAT S41 piisavalt eriline, et ostu õigustada.

Kuna ma olen viimasel ajal natukene tihedamalt kokku puutunud ehitajatega, siis olen aru saanud, et see polegi linnalegend, et nad kõik CATi kõigekindlaid telefone kasutavad. Jah, muidugi mitte kõik, aga CATi osakaal on küll väga kõrge.

Ma olen ka varem CATi telefone testinud ja neil on kõigil, välja arvatud eelmise aasta soojuskaameraga mudel S60, olnud üks häda. Need odavama otsa telefonid on ikka jube aeglased ja kehvad ning samas maksavad need ikkagi mitusada eurot. Nüüd mul käes olev CAT S41 aga valmistas just selle kohalt väga rõõmsa üllatuse. See ei olegi aeglane!

Pole tipptelefon, aga sellest pole midagi

CAT on viimasel ajal leidnud minu meelest selle õige niši, kus teda vaja on. Fliri soojuskaameraga S60 on hea näide selle kohta.

See maksab 600 eurot, aga selle sees olev soojuskaamera on spetsialistil vajalik, samaväärne eraldi soojuskaamera maksab oluliselt rohkem ja sellest on raskem andemid välja saada. Uus CAT S61 läheb lasermõõtjaga veelgi kaugemale, ka hinnas.

CAT S41 aga on nendest asjadest puhas, see on kõigest üks väga tugevas ja veekindlas korpuses olev keskpäraste näitajatega telefon, millel on väga suur 5000 mAh aku. See aku peab kenasti vastu vähemalt kaks tööpäeva ja juba see asi on ükskõik millise telefoni puhul suur asi.

Nagu ma ütlesin, see telefon pole aeglane, aga see pole ka tipptelefonidega võrreldavalt nobe, mis on ka arusaadav. Küll aga on lõpuks CATi telefon olemas terav ja selge ekraan, 5-tolline ja Full HD eraldusvõimega.

Minu suurimaks hirmuks oli telefoni sees olev MediaTeki kiip, mille vastu mul üldiselt on allergia, kuid mingeid veidrusi see mul testi ajal ei põhjustanud… võib-olla on nad endal nüüd asjad korda saanud ja töötavad stabiilselt.

Selle telefoni trump on korpus ja see tundub tõesti tugev ja lihtsamaks käsitlemiseks on Android nupud füüsilised. Pordiavade ees on klapid, mida on tegelikult üsna lihtne avada ja stressi need ei tekita. Küll aga on üks nupp juures- telefoni vasakul küljes on kuldne (jah tõesti!) nupuke, mille puhul saad käsud ise programmeerida.

See lubab ühe vajutusega käivitada taskulambi või mõne kindla programmi, mis võib olla just sellist tüüpi telefoni kasutajatele väga vajalik.

Kaamera on alla prahi

Suurim pettumus selle telefoni juures on kaamera, mis on lihtsalt nõrk. Isegi heas valguses on raske saada selget ja kena fookusega pilti ning vähegi hämaras juba hakkab pilt igast otsast lagunema.

Igal muul juhul oleks selline kaamera 449 eurot maksva telefoni juures surmaotsus, aga CAT on vist ainus firma, kelle puhul muud asjad seda kompenseerivad. Muidugi kui sul peab olema hea kaamera, siis see telefon ei lähe mitte.

Lisaks pole selles telefonis veel mitmeid asju, mis samas hinnaklassis on tavalised. Näiteks sõrmejäljelugeja või USB-C port ja kiirlaadmine, nendest lõbudest tuleb loobuda.

Android on samuti veel eelmise versiooni peal ja CATi telefoni seest leiab veel veidraid äppe, mis on seotud ehitusega, millest ma võhikuna suurt midagi aru ei saa.

Aga ma saan väga hästi aru, miks ehitajatele selline robustne telefon meeldib ja miks ma sellele ka soovituse annan. Teist sellist telefoni sellises hinnaklassis ei ole. Muidugi võid võtta tavalise telefoni ja sellele juurde osta väga korralikud ümbrised, aga seda akukestvust sa ikkagi ei saa.

Seega, kui kasutad pilsitamiseks midagi muud, siis on see CAT S41 väga unikaalne ja praktiline telefon, kus on lisaks veel kaks SIM-kaardi pesa ka. Ja Eesti päästjad ju kasutavad ka selle firma telefone.

Jah, osta,

sest kuigi samade näitajatega tavatelefon maksab palju vähem, siis on CAT S41 piisavalt eriline, et ostu õigustada.

CAT S41

Hind449 eurot
Müügilmobiilioperaatorid
Ekraan5-tolline (1080 x 1920) IPS
KiibistikMediaTek Helio P20 MT6757
Mälu3 GB muutmälu, 32 GB sisemälu, mälukaardipesa
Kaamera13 Mpx taga, 8 Mpx ees
Aku5000 mAh
MuuIP68 vee- ja tolmukindlus
OSAndroid 7.0
ÜhendusedUSB (2.0), wifi b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS, NFC
Mõõtmed152 x 75 x 12,85 mm, 218 g