Buddyphones: esimest korda näen lastele mõeldud tehnikavidinat, mis päriselt töötabki

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
See klutt pakendil on volüümi põhja keeranud, aga kuulmist veel ei kaota. Fotod: Geenius

Tavaliselt on “spetsiaalselt lastele tehtud” asjad lihtsad viletsad versioonid täiskasvanute omadest. Näiteks: olete näinud neid akudega väikseid lasteautosid, kus 4-aastane saab rooli keerata ja ise sõita? Ei mingit kiirendust! Või laste telefonid: need on alati jubeda resolutsiooniga ekraaniga, aeglased ja kehva akuga.

Niisiis ei olnud ootused Buddyphonesi laste kõrvaklappide osas eriti kõrged.

Aga probleem on ju akuutne: kui mina ei soovi sama lugu või järjejuttu kuulata 25. korda, aga väiksed kuulajad soovivad. Ja täiskavanute klapid ei püsi kõrvas, on ebamugavad, lähevad sassi või on muidu keerulised kasutada. Ehk on selleks lahendus, mis ei maksa üle mõistuse palju?

Kuna jõuluvana tõigi kahele sihtgruppi kuuluvale väikesele tarbijale Buddyphonesi klapid, sain neid testida kahetunnisel autosõidul, mis möödus erakordses vaikuses. Väiketarbijad kuulasid oma asju kaks tundi jutti ning olid äärmiselt rahul.

Peamine pluss: liida mitu klappi kokku

Buddyphonesi klapid on lihtsad ja mugavad ühele, kahele või isegi kokku neljale lapsele korraga.

Kõrvaklappide liitepistikuid on ka täiskasvanutele, aga need kaovad alati ära selleks hetkeks, kui neid vaja oleks. Buddyphonesi 3,5 mm pistik on selline, et on kokku ehitatud teise 3,5 mm pesaga.

See tähendab, et pistes esimese klapipaari pistiku näiteks muusikamängijasse, saab sinna juurde pista kohe teise klapipaari. Ja kokku lubab tootja nii järjestikku ühendada neli paari Buddyphonese.

Põhimõtteliselt tähendab, see et mitme lapse puhul saavad nad kuulata heli ühest mängijast. Muidugi võib liituda oma klappidega ka täiskasvanu, sest lisapesasse saab ühendada mistahes kõrvaklapid, mitte ainult Buddyphonesi.

Lisaboonuseks on see, et klassikalise juhtme asemel ühendab klappe helimängijaga jäme plastikust lint, mis ei lähe sassi.

Helitugevuse limiit

Tegelikult on klappide peamiseks müügiargumendiks hoopis helitugevuse limiit, mis piirab klappidest tuleva heli 85 detsibelli peale. See peaks olema USA, Euroopa ja WHO tervisekaitsjate sõnul piir, millest üle minnes võib heli jäävalt laste kuulmist kahjustada.

Disainilt on tegu klassikaliste kõrvapealsete klappidega, millel on sünteetilised padjakesed. Pikkus on muudetav, need peaks sobima nii suurematele kui ka väiksematele 3-aastastele peadele. Ekstra-vastupidavaks on tehtud ka üle pea käiv ühendus, mida võib ilma murdumata painutada.

Selle eest küsitakse hingehinda, eks?

Jõuluvana pelgas, et selliste klappide eest küsitakse hiliskapitalistlikus Eestis 35 eurot vähemalt, võib-olla isegi 50. Aga ei.

Islandi/Hongkongi tootja Onanoff on teinud klappidest päris palju erinevaid versioone. Minu jõuluvana ostis tavalised standardklapid, mida Eestis müüakse 20 euroga. Need tundusid kõige mõistlikum valik.

Vanematel lastel, kes telefoniga rohkem suhtlevad, võib vaja minna ka mikrofoniga klappe (Buddyphones Explore, 22 eurot). Aga ma kahtlustan, et teismeea lähenedes pole Buddyphonesi klapid enam piisavalt lahedad. Kui mingeid puuduseid leida, siis ongi see, et ka kallimad mudelid (Inflight – lennuki meedimängija otsik ja kott, Play – juhtmevabad, Wave – juhtmevabad ja veekindlad) on ikka sellise lasteka välimusega, et sobivad võibolla ainult 3-6/7/8-aastastele.

PS. Helikvaliteet? See on just selline paras ja ohutu. Umbes nagu nende 4-aastastele mõeldud elektriautode kiirendus.

Jah, osta,

sest lasteaia- või algklassilapsele on need praktilised ja eriti mugav on liita teine paar kõrvaklappe.

Onanoff Buddyphones Standard

Müügil20€, Sony Center
Helitugevusmax 85 dB
Pistik3,5 mm, sisaldab 3,5 mm pesa teise kõrvaklapipaari liitmiseks
Kaal109g
Kaabel80cm lintkaabel

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.