Asus ZenBook Flip: Sel arvutil on suur viga, aga seda saab parandada ühe euroga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mulle on üldiselt Asuse ZenBookid meeldinud, aga eks nagu iga Windowsiga sülearvuti tootja puhul on seal paremat kraami ja tõrvatilku. Selles suhtes on Asus ZenBook Flip huvitav masin, et minu käest saaks see peaaegu iga nurga alt ostusoovituse, kui poleks ühte asja.

Jah, nagu pealkiri ütleb, siis seda asja on lihtne parandada, aga miks peaks kasutaja sellega tegelema.

Ilma pikemalt keerutamata: igal sülearvutil on all sellised kummijullad, mis hoolitsevad selle eest, et see siledal laual ei libiseks ja fikseeruks kohale. Et kui vähegi ägedamalt kirjutad klaviatuuril, siis see ei sõidaks minema.

Täiesti ebamõistlik lahendus

Need on olemas igal arvutil, aga mitte sellel. Selle asemel on neli ümarat asja, mis absoluutselt ei haaku lauaga. Ehk see ZenBook Flip on tõesti SÜLEarvuti, mitte LAUAarvuti, eks.

Võib-olla siin on mingi disainikonks ja see on millegipärast vajalik, aga kui ma peaks selle arvuti ostma, siis ma ostaks ühe euro eest ka mingid kummised kleepsud sellele alla.

Arvuti all on neli libedat ratast, mille peal see ringi sõidab. Kui nüüd ühe euro eest osta mingid kummijullad sinna alla, saaks sellest arvutist veel asja.

Võtame teise kehvema asja ka kohe laualt ära: kõlarite tootjaks on kirjutatud Harman Kardon, aga ega see sülearvutiheli midagi erilist ei ole. Kõlarid on üsna vaiksed, kõrgeid on palju ja madalaid väga vähe. Täiesti tavaline heli, ei midagi erilist.

Aga mis arvuti see üldse on?

Kui nüüd see kõik hinge pealt ära sai, siis on ZenBook Flip väga hea kaks-ühes sülearvuti, mille 14-tollise FullHD ekraani saad keerata täiesti lõpuni välja, nii et sul on käes üks väga võimas sülearvuti.

Sülearvuti, mis kaalub poolteist kilo, aga no sellist jõudlust naljalt kergemasse kesta ei pane ka. Ja oma osa on ka väga kvaliteetsel metallist korpusel, mis lisagramme annab. Nende tahvliks keeratavate sülearvutite puhul on tihti probleemiks olnud kehvad hinged, aga siin tunduvad need vähemalt korralikud.

Kellele sellist kaks-ühes läpakat vaja läheb? Teatud olukordades on see päris mugav ja ma kasutan ka ise sellist. Lennukis (või mujal kitsamas kohas) on sellest hea filme vaadata. Või kui oled disainer, siis on nende ekraanidel ka mugav joonistada.

Meie testiarvuti sisu oli korralik: i7 protsessor, 16 GB muutmälu ning 512 GB SSD. Tegelikult on ZenBook Flipist olemas ka veel võimsam versioon (UX461UN), kus on sees ka eraldi graafikakaart GeForce MX150. Aga olemas on ka lahjemad versioonid, millel on i5 protsessorid ja vähem muutmälu ning nende hinnad jäävad alla tuhande euro.

Klaviatuur on supertavaline, puuteplaadi ülemises nurgas aga on sõrmejäljelugeja.

Päriselus sai ZenBook Flipiga tööd teha hästi ning see hoidis temperatuurid madalad ka pikema jõudlussüsti korral. Testiks lasin sellel ka pool päeva täiskoormuse all stresstesti ning temperatuurid küündisid protsessorid natuke üle 60 kraadi, arvuti oli küll alt natukene soe, kuid müra oli kõige selle juures üllatavalt vähe.

Mul mingeid etteheiteid siin ei ole ja ühendustest on samuti olemas kõik, mida vaja, alates HDMI-st kuni USB-C-ni. Klaviatuur on tavaline madalate klahvidega, mitte maailma parim, aga täiesti kasutatav.

Osta see või mõni teine?

1200-euroste Windowsiga sülearvutite turul on kõvasid tegijaid veel ja ilmselt ma eelistaks Dell XPS 13 selle Asusele, aga seda ei saa keerata tahvelarvutiks. Selle kaks-ühes seadme vajalikkuse üle ma praegu arutama ei hakka – oletame, et sul on sellist vaja.

Kaks ühes on selles hinnaklassis veel Lenovo Yoga 920 ja HP-l on Envy ning Spactre x360 mudelid, mis eeldatavalt ei libise laualt kuskile. Aceril on Spin seeria mudelid, nende puhul olen Eestis näinud müügil ainult odavama otsa seadmed, mitte kangemaid.

Seega: kui oled nõus enda läpakal jalused kummiga üle kleepima, siis on see üldiselt väga hea sülearvuti ja korralik konkurent Lenovole, HP-le või Microsofti Surface’i läpakatele. Aga miks ma peaksin seda tegema?

Ei, ära osta,

sest miks ma peaks kohe esimese asjana sülearvutit, isegi kui see on muidu väga hea, hakkama parandama?

Asus ZenBook Flip (UX461U)

Hindtestimudel 1190 eurot (odavamad versioonid alates 899 eurot)
Müügilküsi poodidest
Ekraan14-tolline (1920x1080), läikiv, puutetundlik
ProtsessorIntel Core i7-8550U
Ketas512 GB SSD
Mälu16 GB
OSWindows 10 Home
ÜhendusedHDMI, 2x USB 3.1, USB-C, mälukaardilugeja, sõrmejäljelugeja, Wifi b/g/n/ac, Bluetooth 4.2
Mõõtmed ja kaal13,9 x 327 x 226 mm, 1,49 kg

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.