1+6 ehk OnePlus 6 on oma klassi kuningas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Telefoni ostes on juba karbis hallist läbipaistvast kummist ümbris. Juurde saab osta vähe erilisema kaitsekesta.

OnePlus pole kõige kuulsam Hiina telefonitootja, aga ometi omale leidnud huvitava niši, mida võiks nimetada “vähetuntud pärl” või “hea, aga mitte nii kallis”. Nüüd on järjekordne mudel OnePlus 6 väljas ja võib ette ära öelda, et suuri üllatusi siin ei ole.

Klaas kummi all

Mäletan, kuidas rabas kõige esimese OnePlusi mudeli korpus, mis oli liivapaberi või liivakivi imitatsiooniga. Ükskõik, kas see ka nii mugav või praktiline oli, aga see eristus totaalselt. Hilisemad mudelid on läinud konservatiivsemat rada, nüüdne OnePlus 6 tahab sarnaneda klaasist konkurentidele. Peale klaasist esikülje on klaasist ka tagakülg ja see istub kätte tõesti hästi, sest libe pole see mingil moel.

Aga peale selle ühe boonuse ei ole üldsegi aru saada, mis siis nüüd parem on. Praktiline see ju pole. Telefoni tagakülg peab vastu pidama kõik need löögid ja vopsud, mis me telefoni käest lauale pannes sellele anname, rääkimata juhuslikest pillamistest. Isegi kui see on Corningu Gorilla Glass, ei riskiks telefoniostja ikka jätta klaasi kaitsmata (kummist korpus on juba OnePlus 6 pakis kaasas). Nii et kui klaasile kumm peale tõmmata, pole telefonist ka esteetilist rõõmu.

Kohe karbist välja võttes on telefoni ekraanil kaitsekile. Kes tahab, saab selle maha kiskuda, aga telefoni kasutamist see ei sega. Küljel on väga mugav kolmeastmeline lüliti: heliseb, vibreerib, ei tee midagi.

Kiire ja unikaalse nupuga

Muus osas on telefon suuremaks läinud, ekraan on nüüd lausa 6,28-tolline, huvitava 19:9 ekraanisuhtega. Kõik see on tore. Isegi ülaservas olev “kulm” ei sega. Tore on ka, et alles on klõpsuga kolmes asendis käiv helinupp, mis androidimaailmas on üsna haruldane.

Telefon on kiire ja OxygenOS peaks olema väga lähedane täitsa puhtale, pixellikule Androidile. Just see ongi kõige ägedam selle telefoni pluss. Sest kuigi karbist välja võttes ei tööta OnePlus 6 veel uhiuue Android P-ga (aga selle saab soovi korral paigaldada), on siin juba selle järgmise Androidi põlvkonna võimalusi.

Kodunuputa telefon – see on tõeliselt äge

Näiteks navigeerimine. Kaks peamist liigutust on üks ühele samad iPhone X-iga. Kui tahad misiganes äpist saada tagasi koduekraanile, lükka pöidlaga alt üles. Kui tahad vaadata hiljuti avatud äppe, lükka pöial alt ülespoole, aga jäta ekraanile.

See on mugav, mõnus, kiire, äge ja käepärane. Võib arvata, et aastaid reaalsete nuppudega harjunud inimene ei oskaks seda telefoni kasutada, aga tegelikult oskab küll. Selle õpib kiiresti ära ja see on tore.

Ainsana võib segadust tekitada <- ehk tagasinupu puudumine. Mida teeb eeskujuks olev iOS? Seal on teatavasti see lahendatud äpi tasandil. Iga äpp ise näitab kasutajale kas nuppu või rakendab mingit žesti, et tagasi liikuda. Näiteks brauseris tagasi minemiseks tõmbad ekraani vasakust servast.

OxygenOSis seda teha ei saa, sest miljon Androidi äppi on tehtud eeldusega, et telefoni allservas on tagasinupp. Lahenduseks on OnePlus 6-s siis selline trikk, et tagasi minemiseks tuleb lükata pöidlaga ekraani altservast ülest. Aga mitte keskelt (see oli kodunupp, mäletate ikka?), vaid äärest. Ei ole väga intuitiivne, aga noh, inimene harjub kõigega.

Kas pilti ka teeb?

Pilti teeb OnePlus 6 küll ja üsna hästi. Uues tagakaameras on lainurk- ja portreeobjektiiv ja kumbki neist ei paku üllatusi ei heas ega halvas mõttes. Pildid on selged, teravad ja ilusad, portreeobjektiiv muidugi natuke hämaram ja hea foto saamiseks on rohkem valgust vaja.

Kui üldjuhul oskab kaamera tarkvara teha ka toredaid uduse taustaga portreesid, siis kohati läheb see koledalt nässu. Nii umbes üks kord viiest. On see palju, jäägu igaühe otsustada.

Delfi ekipaaž. Kas nende kohal on mingi nähtamatu aura, mida inimsilm ei näe, aga OnePlusi kaamera näeb?

Videote tegemises on OnePlus end tegijatele järgi rebinud ja saab teha ka näiteks 60 kaadrit sekundis sagedusega 4K videot. Igasuguste koduste seikluste või mälestuste filmimiseks on see igatahes äge ja elav (tehniline vahemärkus: oh, jõuaks Android kunagi ka nii kaugele, et seda videot saab salvestada HEVC kodeeringus, mis võtaks telefoni mälus kaks korda vähem ruumi).

Telefoni esitledes pöörati ekstra tähelepanu aegluubis videole – et erinevalt konkurentidest saab seda teha nüüd kuni üks minut järjest. See on väike segadusetekitamine PR eesmärkidel, sest mainimata jäeti kaadrisagedus.

Asi selles, et nii Sony, Samsungi kui Huawei telefonidega saab teha tõesti 960 k/s aegluubis videot 720p resulotsiooniga, mille kestus on murdosa sekundist. Õige hetke tabamine on üliraske.

OnePlus 6-ga saab salvestada kuni minut aegluubis videot, aga see on 480 kaadrit sekundis 720p resolutsiooniga. Kõrgema resolutsiooniga ehk 1080p video on 40 kaadrit sekundis.

Väike võrdlus. OnePlus 6, 480 k/s, 720p:

Ja Huawei P20 Pro, mille ainus võrreldav kiirus on 240 k/s:

Kes tahab, saab veel võrrelda näiteks P20 Pro 960 k/s videoga, mis on väga halb.

On see siis hea telefon?

OnePlus 6 pole suur hüpe edasi võrreldes eelmise mudeliga, nii nagu näiteks Apple tegi iPhone X-ga või Huawei P20-ga. Pigem on see selline pisikeste sammudega uuendus nagu Samsung tegi S9-ga.

Kes kasutab praegu OnePlus 5-e või 5T-d, selle jaoks on siin vähe põhjuseid, et oma raha poodi viia. Kes tahab praegu tehnika tippu, see vaatab konkurentide poole. OnePlus 6-s on lihtsalt natuke liiga palju kompromisse, nagu täieliku veekindluse puudumine, samas aku peab jällegi hästi vastu.

Nii et oma mitme aasta vanuse mudeli asemele uut telefoni ostma minnes, kui eelarves on kuni 600 eurot, on OnePlus 6 kindlasti kõige parem ost.

Jah, osta,

see on praegu 500–600-euroste telefonide seas kõige parem.

OnePlus 6

Hind519 eurot (64 GB), 569 eurot (128 GB), 619 eurot (256 GB)
Müügilalates 22.05.2018 Elisa, Telia
Ekraan6,28 tolli (2280 x 1080), AMOLED, "kulmuga"
KiibistikQualcomm Snapdragon 845
Mälu6 GB muutmälu odavaimal mudelil, 8 GB muutmälu kallimatel, sisemälu 64/128/256 GB
Kaamerataga 16 MP + 20 MP, 16 MP ees
Aku3300 mAh, Dash kiirlaadija karbis kaasas
OSAndroid 8.1
ÜhendusedUSB-C (2.0), wifi b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, LTE kategooria 16 (allalaadimiskiirus kuni 1024 Mbit/s)
Mõõtmed156 x 75 x 7,8 mm, 177g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.