Eelarvejuhendi koostamine kohalikele omavalitsustele, riigiasutustele, äriühingutele (raamat)

37,67 

Hind sisaldab KM 9%

Raamat on koostatud kõigile huvilistele, kellel on tarvis juurutada eelarvesüsteemi või kes osalevad organisatsiooni eelarvestamise protsessis.

Laos

Tootekood: 219764 Kategooriad: , , Sildid: ,

Järjest rohkem kasutatakse organisatsioonide juhtimises eelarveid. Eelarvete koostamine muutub järjest rohkem kitsalt finantsvaldkonna töötajate tööst meekonnatööks, mis lõpptulemusena aitab kaasa organisatsiooni eesmärkide saavutamisele. Eelnevast lähtuvalt on muutunud veelgi olulisemaks eelarveprotsessis osalejatele ühiste põhimõtete väljatöötamine ja teadvustamine ning vajadus eelarvejuhendi (eelarvestamise eeskirja) järele.

Käesoleva raamatu eesmärk on, lähtuvalt maailma praktikast ja Eesti kogemustest antud valdkonnas:

  • värskendada lihtsalt ja loogiliselt teadmisi eelarvestamisest ja eelarvestamise meetoditest,
  • juhtida tähelepanu olulisematele tegevustele, mis on vajalikud eelarvesüsteemi loomiseks ja nüüdisajastamiseks organisatsioonis,
  • selgitada nõudeid eelarvestamiseks ja eelarvejuhendi koostamiseks ning
  • tuua praktilisi soovitusi ja näiteid eelarvejuhendi koostamiseks nii kohalikes omavalitsustes, riigiasutustes kui ka äriühingutes.

Eelarvejuhendi koostamisel on väga oluline mõista eelarvestamise protsessi ning organisatsiooni tegevusvaldkonnas rakendatavaid nüüdisaegseid juhtimise ja eelarvestamise põhimõtteid.

Eelarvejuhendi koostamise üheks olulisemaks eesmärgiks ongi selgelt ja arusaadavalt kirja panna organisatsiooni poolt heaks kiidetud eelarve poliitikate ja protseduuride kokkuvõte, mis koondab kokku kõik eelarvestamisprotsessi aspektid ja sisaldab kõiki eelarve koostamiseks vajalikke olulisemaid nõudeid seostatuna organisatsiooni eesmärkidega, strateegiatega, väljunditega ning vastutusega.

Raamat on koostatud suunitlusega finantsistidele, raamatupidajatele, juhtidele, eelarvestajatele, eelarveprotsessis osalejatele, omanikele, investoritele, üliõpilastele, praktikutele ja teistele huvilistele, kellel on tarvis juurutada eelarvesüsteemi või kes osalevad organisatsiooni eelarvestamise protsessis.

Tutvu raamatu sissejuhatuse ja sisukorraga SIIN.

CD sisu on võimalik soovi korral saada e-maili teel.

Autorid: Sander Karu, Tähve Milt, Peeter Albi, Annika Jaansoo, Sulev Liivik, Marelle Erlenheim, Ahti Kallaste, Peep Pallasma, Riho Peek
Kirjastus: Rafiko
Ilmumisaasta: 2007

Köide: Pehmekaaneline
Mõõtmed: 198 × 140 mm
Lehekülgi: 340