Elades väikeses majas või korteris, võib kõige vajaliku ära mahutamine osutuda parajaks peamurdmiseks. Eesmärgi saavutamine on veelgi keerulisem siis, kui soovid, et tulemus oleks ka visuaalselt ilus. Samas võib sellesse suhtuda kui põnevasse väljakutsesse!

Järeleproovitud klassika

Peeglite kasutamine on üks vanimaid nippe, et ruum avaramaks muuta – vähemalt visuaalselt. Miks mitte valida pikk peegel? Isegi kui peegliriba on kitsas, muudab see toa visuaalselt avaramaks. 

Lisaks peeglile aitab sarnase tulemuse saavutada läikivate materjalide kasutamine. See ei tähenda ilmtingimata kõrgläikega keraamilise plaatide kasutamist, vaid ka teised läikivad materjalid on abiks soovitud tulemuse saavutamiseks: läikiv pind peegeldab rohkem valgust ning just sellega saavutatakse ihaldatud avarus. 

Eritellimusel mööbel on nutikas abimees

Mõnikord kipume klassikalisest erinevaid ruume nägema ebamugavana. Jah, sobiliku lahenduse leidmine võib olla ootamatult keeruline, ent samas pakub see üksjagu võimalusi. Mõtle omapärastele riiulitele, väikesele istumisnurgale või eritellimusel valminud kapile ning muule mööblile. See võib küll olla kallim, ent kvaliteetne eritellimusmööbel, mis vastab täpselt sinu soovidele ning mis kestab kaua, on oma hinda väärt. Enamasti pakuvad mööblipoed ka järelmaksu – nii on sul võimalus valida just selline mööbliese, mida vajad, ilma suuri väljaminekuid tegemata.

Teiseks võtmeks on multifunktsionaalsed lahendused! Laud, mis sobib ühtlasi nii töö- kui söögilauaks; diivan, mida saab kasutada lisavoodina või istmed, mis on ühtlasi kasutatavad ka minilaudadena. Ottoman võib olla kasutusel jalapingina, kohvilauana ning lisaistmena ehk täpselt sellena, mida parasjagu vaja. Samamoodi võib kasutada voodi peatsis öökapiks tooli, mille saab vajadusel lisaistmeks muuta.

Kasuta ka teisi häid lahendusi

Seinariiulid sobivad põhimõtteliselt igale poole. Isegi kui vaba ruumi on vaid mõnekümne sentimeetri jagu, võib sellest olla ootamatult suur abi. Nutikad nurgariiulid kasutavad iga viimase kui vaba ruutsentimeetri veelgi paremini ära. 

Televiisori võib kinnitada seinale või riiulite kohale, selle asemel et soetada suur ja rohmakas sektsioonkapp. Sektsioonkapp võiks aga sobida siis, kui soovid televiisori mittekasutamise ajal selle pilgu eest ära peita. Lihtne kujundusvariant, et ruumi üldilmet kergelt muuta.

Järgmiseks vaata nurkadesse ja uste taha. Need kaks on tavaliselt kohtadeks, mis jäävad sisustust planeerides kahe silma vahele. Jah, mõttetööd läheb tarvis ehk veidi rohkem, ent kui leiad hea lahenduse, ongi rohkem vaba ruumi justkui niisama leitud. Isegi kui ei ole ruumi riiuli või kitsa kapi jaoks, kinnita sinna vähemalt paar nagi.

Ka aknalauda saab laiendada ning selliselt luua lisaruumi töölauale või riiulile. Teine hea töölaua variant on seinale kinnitatud laud, mille saab muul ajal kas üles tõsta või langetada. Selliselt on võimalus luua vaba ala kohe, kui oled tööga lõpuni jõudnud. Need võivad mahtuda ka vabasse nurka, seinakappi või trepi alla!

Liuguksed ei sobi mitte vaid rõdu- ja terrassiukse asenduseks, vaid ka teiste siseuste alternatiivideks. Erinevalt klassikalisest uksest ei ole vaja arvestada ukse avamiseks kuluva ruumiga ning sellega, kas ja midagi jääb kuskil ette.

Sisustusvead, mida tasub vältida

Väikese ruumi sisustamine ei tähenda, et peaks kindlasti kasutama väikesemõõdulisi lahendusi. Mitukümmend miniatuurset mööblieset jätavad halvimal juhul kogu toast muuseumi või vanakraamipoe mulje. Üksikud esemed, mis on suuremad ja hästi paigutatud, mõjuvad hoopis paremini. Kui sulle on silma jäänud kaunis ja elegantne voodi, isegi kui eelarvest veidi väljas, võta appi krediitkaart ja loo tuba, mis sulle tõesti meeldib.

Väga tihti jääb kasutamata kapipealne ruum – olgu see siis köögis, elutoas, magamistoas või vannitoas. Üheks variandiks on riiulite või kappide lisamine. Kui see võtab aga liiga palju aega või tööd, on paremaidki võimalusi. Asjad võib panna ühesugustesse kastidesse või karpidesse. Või kasutada kapi peale paigutatud asjade pilgu eest varjamiseks kardinaid. Kõiki väiksemaid vidinaid ei pea ilmtingimata eksponeerima. Selliselt jääb kiirelt mulje nagu oleks keegi astunud muuseumisaali, mitte sinu hubasesse koju.

On teisigi sisustusvigu, mida tasub vältida. Näiteks kiputakse mööbliesemed vastu seinu pressima, et luua avaram ala ruumi keskele. Jättes aga mööbliesemete ning seina vahele vaba ruumi, saad jällegi visuaalselt avarama tulemuse.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.