Soovitus: kuidas valida hea ja soodne sülearvuti

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui vanasti oli ranits õpikutest pungil, siis tänapäeval on kogu tarkus arvutisse kolinud. Just seetõttu on sülearvutid tudengite jaoks hädavajalikud.

Kuna koolitee on pikk, siis eelistaks meist igaüks teha investeeringu aastateks. Selleks tuleb enne sülearvuti soetamist korralik eeltöö teha, uurida erinevaid valikuid, tootjate kvaliteeti ja kasutajakogemust. Kui tugineda puhtalt rahakotile, mis on tudengil teatavasti õhuke, siis on parim valik soodne sülearvuti.

Või kas on? Pigem mitte! Kuna hind näitab kvaliteeti, siis ei saa soodne sülearvuti sellega hiilata. Mida aga lisaks hinnale veel silmas pidada, sellest kohe räägime.

Vali optimaalsed mõõdud ja kaal

Nii, nagu nimetuski ütleb, on sülearvutid loodud süles ehk enesega kaasas kandmiseks. Sellele vaatamata on sülearvutid väga erinevate mõõtutega, paljud neist lausa lauaarvutiga ühte mõõtu. Kuna tudengielu on pidev liikumine kodu ja kooli, raamatukogu ja ühiselamu vahel, siis soovitame valida võimalikult väikese ja kerge sülearvuti.

Ekraani suurus võiks jääda 14-15 tolli piiresse ning optimaalne kaal 1,5 kg juurde. Mõõtmete poolest on tudengitele ideaalsed Asus sülearvutid EeBook ja ZenBook. Mainitud tooted leiad mugavalt 1a.ee netipoest!

Pööra ekraanile tähelepanu

Lisaks ekraani mõõtmetele soovitame võrrelda omavahel matti ja läikivat ekraani. Kuna paljud tudengid armastavad õppida värskes õhus, siis on väga oluline, et sülearvuti ekraan edastaks kvaliteetse pildi ka eredas valguses. Nii ühel kui teisel ekraanil on plusse ja miinuseid.

Läikiv ekraan:

  • Teravam pilt;
  • Kirkamad värvid ja kontrast;
  • Eredas valguses tekib peegeldus.

Matt ekraan:

  • Pilt ei ole niivõrd terav;
  • Värvid ja kontrastsus on tagasihoidlikumad;
  • Lihtsam puhastada;
  • Eredas valguses ei teki peegeldust.

Kui Sina oled tudeng, kes eelistab õppida mugava diivani asemel õues pargipingil, siis on mati ekraaniga sülearvutid just Sulle loodud.

Veendu, et aku oleks võimekas

Sülearvutid töötavad aku toitel, seda teame me kõik. Kui mis kasu toob soodne sülearvuti, millel on pidevalt juhe taga, kuna aku on nõrk? Väga soodne sülearvuti reeglina aku vastupidavusega ei hiilga. Samuti väga õhukesed sülearvutid, mille akud on lihtsalt liialt pisikesed.

Kuna tudengielu on liikuv, siis meie soovitus on sülearvuti soetamisel akule rõhku panna. Aku mahutavust mõõdetakse ühikuga mAh, just nimetatud ühiku suurusele soovitame tähelepanu pöörata. Loomulikult tuleb ka aku eest hoolt kanda – õige laadimine pikendab sülearvuti aku eluiga märgatavalt!

Leia vastupidavast materjalist korpus

Enamus sülearvutid on plastmassist korpusega. Miks nii? Sest plastmass on soodne ning kerge materjal. Soodne sülearvuti ongi reeglina plastikust korpusega, sest see on üks madala hinna faktor. Kuna tudengite sülearvutid peavad vastu pidama pidevale transpordile, siis soovitame korpuse materjali hoolikalt valida. Tugevad korpused on näiteks:

  • Alumiiniumist;
  • Süsinikkiust;
  • Magneesiumsulamist.

Siinkohal tuleb aga arvestada, et kvaliteetsest materjalist sülearvutid on üsna kõrges hinnaklassis. Meie nutipoes on klientide lemmikuteks alumiiniumist korpusega Asus sülearvutid VivoBook Pro ja ZenBook.

Tudengi must be – kasutajasõbralik operatsioonisüsteem

Kuigi sülearvuti operatsioonisüsteem on võimalik alati välja vahetada, soovitame meie koheselt sobiva tarkvaraga arvuti valida. Miks? Sest soodne sülearvuti ebasobiva operatsiooniga ei tasu kokkuvõttes ära. Tarkvara maksab eraldi ostes sadu eurosid, mis kergitab arvuti lõpphinna eriti kõrgeks.

Hetkel on enamus sülearvutid varustatud Windows 10 operatsioonisüsteemiga, mis on ühtlasi kõige uuem ja arendatum tarkvara. Seega, meie soovitus on koheselt täiskomplekt valida!

Ära alahinda tehnilisi näitajaid

Sülearvutid on niivõrd arenenud, et paljud neist teevad lauaarvutitele silmad ette. Sülearvuti tehnilised näitajad on aga teinekord võhikule kõrgem matemaatika. Seetõttu toome välja põhilised omadused, mida arvuti soetamisel peaks jälgima:

Protsessor – soovitame neljanda põlvkonna Intel Core protsessoreid, hetkel kiireim/võimekaim Intel Core i7;

  • RAM – arvutil võiks olla vähemalt 8 GB muutmälu;
  • Kõvaketas – SSD ketas on oluliselt kiirem/võimsam, kui HDD;
  • Videokaart – tavakasutajale piisab integreeritud videokaardist, graafilised tööd eeldavad välise videokaardi soetamist.

Soodne sülearvuti on reeglina väikese mälumahu, vanema põlvkonna protsessori ning kesisema videokaardiga varustatud. Mida paremaid näitajaid soovid, seda rohkem tuleb investeerida!

Võimalikult palju liideseid

Sülearvutid on varustatud erinevate liidestega, mis võimaldavad arvutiga ühendada mobiiltelefoni, fotoaparaadi, mälukaardi jms. Mida rohkem liideseid sülearvuti sisaldab, seda rohkem kasutusvõimalusi seade pakub. Loetleme liidesed, mida peaks sisaldama ka väga soodne sülearvuti:

  • WiFi;
  • HDMI;
  • AUX;
  • USB.

Loetletud liidesed võimaldavad juhtmevaba internetiühenduse, heli võimendamise, pildi edastuse ja muu esmatähtsa ka siis, kui Sul on väga soodne sülearvuti.

Kui oled tudeng ning soodne sülearvuti on Sinu jaoks ainus lahendus, siis ära heida meelt! Õigesti kombineerides ning tehnilisi näitajaid jälgides võib ka soodne sülearvuti kujuneda väga võimekaks aparaadiks.

Kui otsid head hinna ja kvaliteedi suhet, siis näiteks Asus sülearvutid paistavad selles osas silma. Leia soodne sülearvuti, millega uuele kooliaastale vastu minna 1a.ee nutipoest!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.