LeapINi arendaja: siin on lihtsalt nii uskumatult mõnus töötada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Paljud ettevõtted otsivad praegu Eestis endale tööle arendajaid, kuid mitte igal pool pole töö selline nagu idufirmas LeapIN. Arendaja Taaniel Ots räägib intervjuus, miks ta oma tööandjaks just LeapINi valis ja mis teeb tema jaoks selles firmas töötamise eriliseks.

LeapIN palkab praegu inimesi nii Tallinnas kui Tartus ning ja täpsemat infot selle kohta, kuidas uue Eesti idufirma tähelennule töötajana kaasa saab aidata, leiab nende kodulehelt.

Kes: Taaniel Ots, LeapINi arendaja
Asukoht: Tartu
Üks sõna, mis kõige paremini kirjeldab, kuidas te töötate: Positiivselt
Arvuti: Lenovo sülearvuti, aga välised monitorid on küljes
Telefon: Sony Xperia Z2

Kuidas sinust LeapINis arendaja sai?

Töötan arendajana ja võib öelda, et minu vastutada on see, et meie platvorm töötaks, alates Amazoni pilvest kuni veebi väljanägemiseni.

Enne töötasin arendajana ühes pangas ja üks sealne ekskolleeg kutsus kontorisse külla. Käisin LeapINis korraks, et lihtsalt tutvuda, millised nende tööprotsessid on, et ehk on pangal sealt midagi õppida. Inimesed tundusid hästi muhedad, mulle meeldis LeapINi platvorm väga, aga olin ju ikkagi pangas tööl ega polnud mõelnud ära minemisele. Aga siis ühel hetkel ikkagi see otsus sündis.

Mis on see, mis sind alguses LeapINi minemise osas kahtlema pani? Kas see, et sa lähed tuntud kindlast pangast võibolla mõnevõrra ebakindlamasse idufirmasse?

Kui sul on pere, siis mõtled eelkõige sellest seisukohast, kuidas nendel kindel ja hea oleks. Pangas mind midagi otseselt ju ei häirinud ka. Uurisin, millega LeapIN tegeleb ja tundus, et see sõltub väga e-residentsuse regulatsioonist, aga praegu küll tundub mulle see väga suure potentsiaaliga ja hea idee.

Mis on kõige suurem erinevus pangas ja idufirmas töötamise vahel?

Suurtes ettevõtetes on paratamatult protsessid sisse juurutatud, et kuidas peaks näiteks arendustsükkel välja nägema. On palju koosolekuid, ajaraporteerimise süsteemid. LeapINis on null bürokraatiat.

Mulle meeldib kõige rohkem siin just see, et tuled hommikul tööle ja hakkad kohe tööd tegema. Muidu on nii, et tuled tööle, teed pool tundi tööd, siis lähed koosolekule, siis teed natuke tööd, siis on jälle koosolek. Siin seda ei ole.

LeapINis töötades oli esimestel õhtutel lausa imelik töölt ära minna, mõtlesin, et pean kusagile oma tunnid kirja panema, aga meil ei ole sellist asja. Ma saan teha vabalt tööd ja mõttelõnga ei tule katkestusi sisse. Meil ei ole ka arenduses fikseeritud tähtaegu, teeme asju omas tempos ja selle võrra on arendusprotsess rahulikum, saab asjad paremini tehtud.

Ega suurtes ettevõtetes ju koosolekud ka päris ilma asjata ju ei ole, kuidas te LeapINis oma töö tehtud saate, kui kõik on nii vaba ja isegi tähtaegu pole?

See on muidugi individuaalne, et kui inimene läheb kusagile tööle, et kas ta läheb sinna päriselt tööd tegema või lihtsalt raha saama mingite tundide eest. Siin sa näed, kuidas teised inimesed tööd teevad ja sa kohe tahad ise ka tööd teha.

Me teeme asju siin ikkagi iseenda jaoks ja see on terves firmas nii. Oled juhtkonnaga külg külje kõrval, mitte juhtkond pole sinust ülevalpool. Olen elus koosolekutel palju käinud ja olen näinud, et seal on palju kehva ettevalmistatust ning tulemust on tihtipeale vähe.

Praegu räägitakse palju, et tehnika arengu tõttu pole paljudel inimestel enam vahet, kus nad oma tööd teevad. Mida sa sellest arvad?

Võimalus kui selline on väga tore ja ma olen seda LeapINis ise ka mõnel päeval kasutanud, näiteks olen tööd teinud lapsega kodus olles. Aga ma eelistan ikkagi kontoris töötada, sest siin on parem keskenduda. Kodu on kodu, seal oled harjunud, et üldjuhul tööd ei tee.

Aga päris välismaal töötada, veeta talv kusagil võrkkiiges?

Mõte on ahvatlev, aga mulle meeldib ikkagi kontoris. Ma olen sellega väga harjunud, kuigi võib-olla harjuks ka sellega, kui palmide all töötada. Aga kontoris on toredad inimesed, juba nende pärast võiks siit töötada.

Nimeta kolm olulist asja, mis su töölaual on.

Kindlasti tööarvuti ja kaks suurt monitori. Kolmas on ilmselt nutitelefon. Ma üritan oma laua puhtana hoida, arvutis ka, desktop on täitsa puhas, ainult Recycle Bin on seal. Niimoodi on selgem ja rahulikum töötada.

Mis on su kõige olulisem töövahend?

Arvuti ja aju, fifty-fifty.

Kuidas näeb su jaoks töörutiin välja? Kas sul on nippe ja nõuandeid, kuidas sellest vabaneda?

Pigem on mul hea rutiin. Päevad pole muidugi vennad, ühel päeval suudad rohkem ja oled loov, teisel päeval tahad just mingit nüri rutiinset tööd teha. Aga töö siin tekitab positiivse emotsiooni, õhtul koju minnes ketrab mõte edasi ja mõnikord teen ikka mitteametlikke ületunde, et saaks enne magamaminekut mõne mõttes oleva asja ära lahendada.

Kui palju e-kirju sa päevas saad ja kuidas neis korda pead?

Õnneks vähe, nädalas viis kuni seitse. Enamus kiireid asju saab lahendatud kas sõnumite abil või Slackis. Ma olen niiöelda tagalas olev töötaja, olen üritanud end kirjauputusest hoida. Projektijuhtimiseks on meil kasutusel Asana.

Nimeta üks tehnikavidin, mille mõttekusest sa aru ei saa ja mida ebavajalikuks pead?

Me ükspäev rääkisime siin just piiparitest, aga neid vist enam ei ole. Ma ise pole veel leidnud mõtet nutikelladel, see tundub tootjale pigem raha teenimise viis.

Millised äpid su telefonis kõige olulisemad?

Facebooki äppi mul üldse pole, olen üks väheseid inimesi, kes kasutab Facebooki telefonis läbi brauseri. Kõige rohkem kasutan Google’i Inboxi e-kirjade jaoks ja pangaäppe. Slack ka muidugi.

Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?

Facebookiga on mul eriline suhe. Mõned kuud tagasi tüdinesin temast ära, aga kontot ära ei tahtnud ka kustutada, sest seal on lihtsam inimestega suhelda kui üle SMSide. Tegin unfollow kõikidele kontaktidele ja kõikidele lehtedele unlike. Kui ma Facebooki lahti võtan, on mul ees tühi sein ja see on nii hea tunne. Käin seal ainult teiste inimestega vestlemas.

Instagrami avastasin enda jaoks mõned kuud tagasi ja käin seal üsna vähe. Blogi enam ei pea, see oli rohkem nooruspõlve teema.

Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkad koos tehnoloogiaga?

Pigem katsun puhkehetkel tehnoloogia maha jätta. Mul pole nutisõltuvust, kui ma tahan puhata, siis teen seda kodus, trennis või looduses ja seal tahaks ma ikkagi värsket õhku nautida.

Mis on parim nõuanne, mille olete saanud? Kellelt?

Ma arvan, et iseendalt. Iga mõõna järel tuleb tõus ja iga pilve taga on päike.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.