Kas kõik kinnisvara ühisrahastused on samasugused?

Eestlastele meeldib kinnisvarasse investeerida. See on tõdemus, mida kinnitavad statistika ja investeerimisspetsialistid. Kinnisvarasse investeerimine on täiesti õigustatud, sest erinevalt aktsiaturust, kus isegi kõige osavamad ja kogenumad investorid vahetevahel põruda võivad, on kinnisvara stabiilsem ja pakub pikas perspektiivis tootlust.

Kinnisvarasse investeerimise plussid ja miinused

Muidugi on kinnisvarasse investeerimisel ka omad miinused. Esiteks on see erinevalt paljudest teistest variantidest tunduvalt kõrgema sisenemisbarjääriga – algkapitali on vaja rohkem kui näiteks aktsiaturule sisenemiseks. Vastuargument on muidugi see, et peale esialgset investeeringut on igakuine sissetulek ja tootlus – kui räägime rendi- ja üüripindadest – peaaegu et kindlad. Kuid see toobki meid teise kinnisvara miinuse juurde: aeg.

Kinnisvara ei ole nagu väärtpaber või kuld, mille peale ühekordset ostmist võid “nurka” väärtust koguma jätta. Kinnisvarasse investeerimine tähendab ka üürnike ja erinevate juriidiliste tegevuste ja dokumentidega tegelemist, remonttööde tegemist ja muid ajamahukaid toiminguid, mis lõpuks võivad poole- või täiskohaga tööks kujuneda. Kõik sõltub muidugi ka kinnisvara suurusest ja olukorrast, aga üldjoontes ei ole kinnisvara täiesti murevaba ja passiivne sissetulek, nagu esialgu mulje võib jääda.

Investeerimisest vähegi huvituv inimene on kahtlemata lugenud või kokku puutunud erinevate ühisrahastusplatvormidega, millest palju ka kinnisvaraga tegelevad ehk lihtsalt öeldes pakuvad võimalust kasvõi 1 euroga kinnisvarasse investeerida. Tegelikult ei paku enamik selliseid platvorme aga võimalust investeerida kinnisvarasse, vaid vahendavad lihtsalt öeldes kinnisvara laene. See tähendab, et mõnda projekti rahastades ei investeeri te kinnisvaraobjekti, vaid sellega seotud ettevõtlusesse ja laenu.

Enamik ühisrahastusplatvorme ei investeeri tegelikult kinnisvarasse

Kuigi ühisrahastusplatvormid lubavad ja tihti ka reaalselt pakuvad head tootlust, on laenudesse investeerimine siiski riskantsem kui otse kinnisvarasse oma raha paigutamine ning tihti tuleb oma kapitali kõige efektiivsemaks ära kasutamiseks pidevalt uusi võimalusi otsida.

Kuid tõenäoliselt leidub inimesi, ehk sina isegi, kes on huvitatud kinnisvarasse investeerimisest, aga ei ole valmis kohe hiigelsummasid välja käima ning pea ees kinnisvarasektorisse hüppama või kahtlevad, et neil selle jaoks piisavalt aega, teadmisi või kogemust jagub?

Just nendele inimestele pakub Reinvest24 võimalust investeerida otse ja reaalselt kinnisvarasse. Täpsemalt rendikinnisvarasse, mis tähendab, et sissetulek ja väljamaksed on igakuised, mitte vaid kord aastas nagu näiteks dividendide puhul. Lisaks igakuistele väljamaksetele renditulust saavad investorid osa ka kinnisvara väärtuse kasvust.

Reinvest24 meeskond koosneb kogenud spetsialistidest ning oluline on asjaolu, et kõik kinnisvara haldusega seotud toimingud tehakse investorite eest meeskonna poolt ära – täiesti passiivne sissetulek investoritele. Kui tihti on ühisrahastusplatvormide eelmiste projektide kohta infot raske leida, siis Reinvest24 meeskond näitab oma edukaid projekte pigem uhkusega, kuna teame, et investoritele läheb reaalne, tõestatud tootlus korda.

Kombineeritud aastatootlus on hetkeseisuga 14,8%, sealhulgas nii renditootlus kui ka kapitali kasv. Lühidalt öeldes teenivad Reinvest24 investorid regulaarset tulu ja teenivad ka pikaajalise kasvu pealt tootlust.

Alusta kinnisvarasse investeerimist kasvõi saja euroga juba täna!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.