5 parimat sülearvutit koolilõpetajale

Uut sülearvutit otsides võib tänane valik silme eest päris kirjuks võtta. Erinevad tootjad, erinevad suurused ja jõudlustasemed ning väga erinevad hinnaklassid. Küll aga peab paika tõsiasi, et samapalju kui on olemas erinevaid sülearvuteid, on olemas ka erinevaid kasutajaid.

Andsime Flex Sülearvutikeskuses endast parima, et kaardistada viis kõige paremini kooli- (või klassi-) lõpetajale sobivat sülearvutit. Järgmisest loetelust leiab universaalse koduarvuti, mõnusalt kerge arvuti, mida loengusse kaasa võtta või hoopis võimekama mängurimasina, millega pärast koolitükkide tegemist ka mängude või hoopis fototöötlusega tegeleda.

1) Lenovo ThinkPad 13, 599 €

Lenovo ThinkPad 13 on perfektne loenguarvuti. Mängujõudlust pole talle antud, kuid kõikvõimalikud dokumendi- ja internetitoimetused ning sotsiaalmeediad saab temaga kenasti majandatud ja akut jätkub selliste mõistlike toimetuste puhul enam kui kuueks tunniks.

Lisaks on tal thinkpadilikult hea klaviatuur, mis on kooliarvuti peamiseks töövahendiks ning alla pooleteist kilogrammi jääv kaal ja õhuke korpus muudavad arvuti kaasa võtmise piisavalt mugavaks.

2) Dell Inspiron 5567, 749 €

Dell Inspiron 5567 on mõistlik lauaarvuti asendus, millega nii noored kui vanad kõik oma igapäevatoimetused tehtud võiks saada. Lisaks uusimale Intel i5 protsessorile ja kiirele SSD-kettale on 15-tollisesse arvutisse mahutatud ka täiendavat graafikaressurssi pakkuv AMD Radeon R7 videokaart.

Võib arvestada, et pärast koolitükkidega ühele poole saamist saab uue FIFA kõrgetel graafikaseadetel mängitud ja ka GTA V või Battlefield 1 jooksevad keskmiste seadetega ära. Dota või League of Legendsiga mõistagi probleeme ei teki.

Dell annab masinale ka 3-aastase garantii, seega on Inspiron pikaks ajaks kindel valik.

3) Asus ZenBook UX430, 1035 €

ZenBook UX430 on tõenäoliselt kõige kenam sülearvuti, mida selle hinnasildi juures osta saab. Väga hea välimus on aga pigem boonuseks ning suurimaks väärtuseks on hoopis see, et uusim Intel i5 protsessor, 250 GB SSD-ketast ning eraldiseisev nVidia GeForce 940MX graafikakaart on mahutatud vaid 1,2 kilogrammi kaaluvasse korpusesse, millel paksust ainult 1,6 sentimeetrit.

Soovid arvutit, mida mugavalt klassiruumi, loengusaali või kohvikusse kaasa võtta ning millega hiljem kodus kergemad foto- ja videotöötlused või mängud jooksutatud saaks? UX430 on oma hinnaklassi ägedaim valik.

4) MSI GP62, 1179 €

MSI eesmärk sülearvutite maailmas on selge – pakkuda parimaid mänguriläpakaid. Kui soovite masinat, mis pärast netis surfamist ja dokumenditöötlust ka uuemaid mänge jooksutaks või mahukate foto-, video-, või graafikatöötlusprogrammidega rinda pistaks, siis MSI tootevalikust leiate te selliseid masinaid mitmeid.

GP62 pakub uusima tehnika kombinatsiooni: 7. põlvkonna Inteli 4-tuumalised protsessorid ning nVidia Pascali arhitektuuri graafikakaardid, viimased siis alates tänavusest samasugused suurtes arvutis kasutatavatega.

Selline jõudlus tähendab kompromissi aku kestvuse arvelt, kuid see nüanss on selle jõudluse juures paraku paratamatu – ega sportautosid ka ökonoomsuse või mootorrattaid ruumikuse pärast osteta.

5) Dell XPS 13, 1995 €

XPS 13 on ilmselt kõige ägedam sülearvuti, mida osta saab. Ülikompaktne ja pea olematu ekraaniraamiga korpus on ülistiilne ning kaalub vaid 1,3 kilogrammi.

Selle kesta sisse on suudetud mahutada ülivõimekas tehnika: Intel i7 protsessor, 16 GB vahemälu, 512 GB SSD. Lisaks sellele on kasutusel ka fantastiline ekraan, millel piksleid 3200×1800 ja mõistagi on see paneel ka puutetundlik.

Kui tahate, et teil oleks kõige vägevam versioon kõige ägedamast sülearvutist, siis õige valik on Dell XPS 13 just sellises konfiguratsioonis. XPSi ainus probleem? – eksklusiivse arvuti eksklusiivsel konfiguratsioonil on ka küllalt eksklusiivne hind.