Rubriigi toob sinuni 

Esimest korda Eestis: droon aitas metsa eksinud inimese elu päästa

droon_112_ronald_liive.jpg
Foto: Ronald Liive

Päästeamet leidis 21. märtsil drooni abil üles metsa eksinud 84-aastase Valentini. Tegemist oli ka esimese korraga, kui päästeamet drooni abil metsa eksinud inimese üles leidis.

Ida päästekeskuse Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Kirsipuu sõnul lahkus 21. märtsil kell 15:00 kodust 84-aastane mees. Lähedased hakkasid inimest juba samal päeval otsima, kuid 22. märtsil liitus otsingutega ka päästeameti droon.

“22.03.2017 kell 13.30 helistas politsei ja palus drooni appi, et maa-alasi läbi otsida. Drooniga lennates gaasitrassi mööda märkasime inimest,” kirjeldas Kirsipuu, kuidas kadunud inimene drooni abil üles leiti.

Kirsipuu sõnul olid drooni kasutamise hetkel ilmastikuolud äärmiselt keerulised. “Droone oli üks ja otsisime lagedamaid alasid. Lennutingimused olid väga keerulised, kuna puhanguti oli tuul 20m/s,” ütles ta. Kokku kestis otsing drooni abil kokku 30 minutit.

Kirsipuu ütles Geeniusele, et päästeamet soovis katsetada drooni inimeste otsingul ning see oli ka neile heaks õppimisvõimaluseks. Ta lisas, et see on esimene kord, kui drooni abil on inimene üles leitud.