Rubriigi toob sinuni 

Tulevikuvisioon: su pakid toob ukse taha robotkoer

Continental esitles nädala alguses CES messil robotkoeri, mis võiksid tulevikus pakke kanda. Koerad töötaksid koostöös isejuhtivate sõidukitega, mida tootja nimetab CUbE’iks (Continental Urban Mobility Experience).

Selle autonoomse “robo-takso” eesmärgiks on robotkoerad sihtkoha lähedale tuua, et koerad saaksid siis pakid üle anda. Seega võib tulevikus olla täiesti reaalne vaatepilt, kuidas juhita masin peatub sinu maja ees ja ustest astub välja robotkoer, seljas sulle mõeldud pakk.

Continentali “robo-takso”, mis võiks tulevikus pakkidega robotkoeri transportida.

Continentali esindaja sõnul on isejuhtivatel sõidukitel ja robotitel pakkide transpordiks olulisim aeg just päeval, väljaspool tipptundi. Seetõttu nähakse Continentalis isejuhtivatel sõidukitel tulevikus olulist rolli ja potentsiaali.

Firma esindaja sõnul saavad isejuhtivad sõidukid tulevikus nutikate linnade üheks lahutamatuks osaks, mille jaoks linnaplaneerijad juba praegu peavad valmis olema.

Pole veel selge, kas ja millal selline kontseptsioon ka tegelikkuseks saab, kuid Continentalis võetakse asja vähemalt esmapilgul üsna tõsiselt.