Rubriigi toob sinuni 

Prototron pakub 50 000 eurot innovatsiooniks

Käesoleval aastal pakub Prototroni rahastu võimalust taotleda toetust prototüüpide loomiseks kahel korral. 2018. aastal on TTÜ toetussumma kokku 50 000 eurot. TTÜ toetuse saajaga sõlmib MTÜ Prototron lepingu, mille üheks tingimuseks on, et taotluse esitaja on Eestis registreeritud ettevõttena.

Võrreldes varasemate aastatega on 2018. aastast muutunud see, et eraldi TTÜ vooru ei toimu ning TTÜ liikmeskond saab toetuse taotlusi esitada teiste osalejatega võrdsetel alustel. Samuti ei ole nõutud enam osaleja tööstusomandi kaitstus.

Prototroni rahastust võib taotleda toetust teaduspõhistele lahendustele, näiteks TTÜ-le, teadlasele või tudengile kuuluva leiutise kommertsialiseerimiseks ehk innovatiivse toote ja teenuste või äriideede edasiarendamiseks ja turustamiseks. Käesoleva aasta taotlused tuleb esitada Prototroni rahastu üldistesse voorudesse – kevadvooru  15. märtsiks ja sügisvooru 15. oktoobriks.

Kõik esitatud taotlused konkureerivad ühtses pingereas, kust ekspertkogu ette jõuab kümme tugevamat taotlust. MTÜ Prototron ekspertkogusse kuhu kuuluvad: Renno Veinthal (TTÜ), Heidi Kakko (EstBAN), Henrik Roonemaa (Geenius veeb), Liisi Himma (Swedbank), Madis Raukas (TTÜ), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Jaak Raie (Tehnopol), Jaanus Tamm (Defendec), Andrus Oks (Tera Ventures) ja Priit Rohumaa (Nutshell).

Prototron 2018 kevadvooru ajatelg on siin.

Taotluse esitamiseks tuleb täita veebipõhine vorm.