Viis lihtsat võimalust, kuidas oma sülearvuti kiirelt ja lõplikult ära lõhkuda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Järgnevat viite võimalust võib tõlgendada kahte moodi. Sa kas oled oma sülearvuti peale väga pahane ja soovid talle aeglast, aga lõplikku lõppu, või soovid sa seda iga hinna eest vältida. Sellest hoolimata, siin on viis asja, mis sinu arvutit hävitavad.

1. Halastamatu kuumutamine

Arvutite protsessorid on ajapikku muutumas aina efektiivsemaks. See tähendab, et jõudlus suureneb, aga protsessor tarbib vähem voolu ning toodab selle käigus ka vähem soojust. Kuid kui sa oma arvuti teki sisse mähid, ei ole soojusel kuhugi minna. Seega jääb soojus arvuti sisse ning tõuseb pidevalt.

Kui hoiad arvutit süles nii, et ventilatsiooniavad on kaetud, kasutad arvutit voodis, hoiad seda diivanil või mõnel muul esemel, kus õhk vabalt liikuma ei pääse, hakkab arvuti üle kuumenema. Osad arvutid oskavad liiga tuliseks muutudes end välja lülitada, teised seda ei tee. Kui su arvuti ventilaator teeb häält, mis meenutab juba fööni, on tõenäoliselt mõistlik otsida mooduseid arvuti jahutamiseks. Sulge suurt jõudlust nõudvad programmid, aseta arvuti lauale või mõnele teisele pinnale, kus see rahulikult maha jahtuda saab.

2. Raputa oma arvutit

Enamike arvutite sees on täna juba liikumatud SSDd, mis on raputamisele vastupidavamad, kui vanad, pöörlevad kõvakettad. Sellest hoolimata on aga ohtlik arvutit kõvasti raputada, eriti selle töötamise ajal. Seadme raputamisel puutuvad arvuti mõned sisemised komponendid üksteisega kokku, mille tulemuseks võib olla andmekadu. See probleem eksisteeris enam pöörlevate kõvaketaste puhul, kus liikus nii pöörlev ketas kui ka lugemispea, mis kettalt andmeid hankis. Arvutit raputades liikus ketas inertsist originaalsuunas edasi jaliikuvate komponentide kokkupuutel andmed hävinesid.

3. Vääna arvutit ja kasuta ekraani käepidemena

Hoolimata sellest, kui tugev arvuti korpus on, on sellel omad nõrgad kohad. Üks nõrgemaid on kindlasti ekraani hoidvate hingede osa. Kui hoiad arvutit ekraanist, võib mõni kriitiline komponent kergesti murduda ja lahti tulla, mille tulemusel saad endale üsnagi kasutu tahvelarvuti ning teise osana klaviatuuri, mille sees on protsessor ja kõvaketas, kuid ka selle kasutegur on nüüdsest nullilähedane.

Head variandid veel arvuti korpuse väänamiseks või murdmiseks on tõsta arvutit vaid ühest nurgast kinni hoides või hoides kinni näiteks avatud CD sahtlist. Kui soovid suletud sülerit üles tõsta, hoia kinni arvuti esimesest või tagumisest servast. Avatud arvutit on mõistlik kanda, hoides mõlema käega kummastki servast.

4. Keeruta arvuti juhtmeid

Arvuti voolukaabliga mängimine, selle erievatesse huvitavatesse spiraalidesse kerimine ja juhtme kokku kerimine ümber teravate esemete aitab hästi kaasa sellele, et voolukaabli isolatsioon ja juhe ise puruneks. Teravad esemed ei pea isegi olema sõna otseses mõttes teravad, piisab näiteks täisnurksest laadija adapterist. Kui arvuti juhe on juba räbaldunud, vaheta see parem välja.

5. Kraabi arvutit ja lase arvutit taguda

Arvutid on tegelikult suurt hulka tehnoloogiat täis seadmed, mis ei reageeri hästi äkilistele liigutustele. Raputamisest me juba kirjutasime, aga tegelikult on sama ohtlikud ka põrutused, kraapimised, tagumised ja muud vägivaldsed toimingud arvuti suhtes. Kui soovid arvutist lahti saada, siis lase käia, aga kui soovid seadet hoopiski kaitsta, investeeri oma raha arvuti parandamise asemel korralikku sülearvutikotti, mis lisaks selle hoiustamisele pakuks ka pehmendust selleks, kui peaksid koti näiteks maha kukutama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.