Viis valikut, et oma sülearvutit viiruste eest kaitsta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Iga päev kuuleme lugusid sellest, kuidas häkkerid on leiutanud taas uusi mooduseid arvutitesse ja arvutivõrkudesse sisse tungimiseks. Seega on oluline teada mõningaid näpunäiteid, kuidas oma arvutit ohtude eest kaitsta.

Uuenda tarkvara

See, et su arvuti aegajalt ekraanile teate kuvab, mis palub sul operatsioonisüsteemi või mõnd selle programmi uuendada, ei ole seal kindlasti mitte kasutajate segamiseks ja ka mitte selleks, et see aknake ristikesest kinni panna.

Iga operatsioonisüsteemi uuendus kannab endas mitmeid parandusi ning uuendusi, millega operatsioonisüsteemi tootja seal peituvaid turvaauke ja probleeme parandab. Seega on parim kaitse viiruste eest uuendatud ja uuena hoitud arvuti tarkvara.

Webroot

Webroot on viirusetõrje ja failiskaneerija, mis tänu uudsele lähenemisviisile kasutab arvutis faile kontrollides tavalistest viirusetõrjetest vähem ressursse. Näiteks ei kasuta see arvutis olevat viiruste andmebaasi vaid kasutab pilveserveris asuvat andmebaasi, mida pidevalt uuendatakse. Lisaks Windowsile on Webroot saadaval ka MacOS operatsioonisüsteemile, iOS’i ja Androidi seadmetele. Arvutitele mõeldud tarkvara maksab ühes aastas 39,99 dollarit.

Bitdefender

Viirusetõrje tarkvarade seas on tõenäoliselt kõige tuntud nimi Bitdefender, mis on pälvinud mitmetes sõltumatutes testides palju häid tulemusi. Programm skaneerib arvutit, et kaitsta seda viiruste eest, sisaldab endas paroolihaldurit ning tööriista, mis püüab dekrüpteerida lunavara abil krüpteeritud faile. Ostes Bitdefenderi ühele arvutile, tuleb maksta 39,99 dollarit aastas, kuid saadaval on ka pikemaajalisi ja rohkematele seadmetele mõeldud pakette. Näiteks praegu on võimalik Bitdefenderi täieliku viirusetõrje paketi uusima versiooni osta viiele arvutile, vaid 38,49 euro eest.

Kaspersky Anti Virus

Kaspersky on viirusetõrje alal üks esirinnas olevaid ettevõtteid. 2017. aasta versioon nende viirusetõrjest pälvis häid tulemusi nii viiruste avastamise, kui ka blokeerimise vallas. Programm ei aja sassi heatahtlikku ning pahatahtlikku tarkvara, lisaks töötab see kiiremini paljudest konkurentidest.

Ka Kaspersky puhul maksab viirusetõrje ühe aastane ühe arvuti litsents pea 40 dollarit, kuid kahe aasta eest tuleb maksta vaid 54,95 dollarit. Lisaks viirusetõrjele pakub Kaspersky lahendusi internetiturvalisuse tagamiseks ning täielikku tarkvarapaketti nii arvutitele (PC ja Mac) kui ka iOS ja Android seadmetele.

Windows Defender

Tegelikult on ka Microsoft Windowsisse sisse ehitatud viirusetõrje Windows Defender. See programm kontrollib arvuti faile ja internetiliiklust, nagu kõik teisedki pahavara tõkestamiseks mõeldud programmid. Testides ei ole Windows Defender saavutanud küll parimaid tulemusi, kuid samas ei ole see ka kõige hullem. Kui arvutis muu viirusetõrje tarkvara puudub, tasub kindlasti kontrollida, kas Windows Defender töötab. Seda saab teha vaadates arvuti teavitusteala või otsides Windows Defenderi seadistusi arvuti juhtpaneelist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.