Mis trikkidega sülearvutist hea heli välja meelitada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
hand-laptop-notebook-typing_1.jpg

Sülearvutid ei olnud kunagi tuntud hea helikvaliteedi osas ning isegi kallid sisseehitatud kõlaritega seadmed ei anna ei piisavalt bassi ega heli sügavust. On aga olemas mitu viisi, kuidas seda heli paremaks muuta.

Kõige lihtsam viis: kõrvaklapid

Isegi üliõhukesel ja moodsal arvutil on tänapäeval olemas kõrvaklapipesa ning viisaka heli saamiseks on selle kasutamine peaaegu kohustuslik, kuna õhukestesse sülearvutitesse võimsat bassikõlarit panna ei saa.

Juhul, kui kõrvaklapi pesa ei tööta või sealt tulev heli on liiga halb, saab osta USB-helikaardi, mis asendaks rüperaali sisseehitatud versiooni. Neid on olemas igas hinnaklassis – alates mõnest eurost (vastava kvaliteediga) kuni mitmekümne või isegi 100+ euro väärtuses lisavarustuseni. Tihti võib viisakas USB-helikaart anda paremat helikvaliteeti kui arvuti enda oma.

Parim viis liikuvale inimesele: Bluetooth kõlar

Inimesele, kes sülearvutit tihti kaasas kannab, kuid tahab muusikat või filme jagada ka teistega, väga hästi sobiksid pisikesed kuid võimsad Bluetooth kõlarid. Neid saab ühendada iga arvuti või telefoniga, kus on olemas töötav Bluetooth.

Kõlareid saab jällegi leida igas hinnaklassis – alates paarist eurost kuni mitmesajani, kuid helikvaliteet on kindlasti hinnale vastav. Võib kindel olla, et umbes 100 euro eest ostetud Sony või Bose’i kõlar annab paremat, sügavamat ja laiemat helispektrit kui seda suudab pakkuda ka kõige kallim sülearvuti.

Parim viis koduinimesele: helisüsteem või heliriba

Kui korralikust helist tuntakse puudust vaid kodus, siis saab alati soetada suure helisüsteemi või ka kompaktsema ja stiilsema heliriba. Mõlemad sobivad ka telerist või telefonist tuleva heli võimendamiseks.

Viimastel aastatel on just heliribad muutumas aina populaarsemaks – sellist seadet saab ilusti teleri alla paigutada nii, et seda polekski näha, kuid sellest tuleva heli kvaliteet on võrdväärne ka võimsamate helisüsteemidega.

Kõige odavam viis: ekvalaiser

Juhul, kui ei ole võimalust kohe osta sülearvutile juurde kõrvaklappe, kõlareid või helisüsteeme, siis saab heli sättida ka lihtsamalt, kasutades sisseehitatud helikaardi programmi. Peab mainima, et Windows 10-l puudub sisseehitatud ekvalaiser, sellisel otstarbel peab just kasutama emaplaadi sisseehitatud heliseadmega kaasatatulevaid draivereid, näiteks Realtek HD Audio Manageri. Või siis saab tõmmata ka spetsiaalset programmi nimega Equalizer APO, millega on võimalik oma kõla kõiki pisidetaile kontrollida. Kasutades ekvalaiserit ei saa heli märgatavalt paremaks muuta, kuid sellega mängides saab leida just sellist kõla, mis hetkel parasjagu mõnusam tundub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.