Kõik sülearvutitest 

Milline veebibrauser säästab enim sülearvuti akut?

Sülearvuti kasutamise juures on äärmiselt oluline selle aku kestvus. Kui see kiirelt tühjaks saab kirume teinekord varmalt sülearvuti tootjat, kuid jätame samas märkamata tarkvara, mida me samas arvuti peal jooksutame.

Veebibrauser on üks enim kasutatud programme arvutites ning nende koormus sülearvuti akule erineb vägagi. Sellest tulenevalt tasub teada, milline veebibrauser on arvuti akule kõige vähem koormaks, et aku maksimaalselt kaua vastu peaks.

Edge

Windowsi operatsioonisüsteemiga arvutites on vaieldamatult akule kõige kasulikum just Microsofti enda Edge brauser. Seda põhiliselt põhjusel, et kuna tegu on Microsofti operatsioonisüsteemi ning Microsofti brauseriga, siis on neil äärmiselt mugav panna operatsioonisüsteem veebibrauseriga võimalikult hästi koostööd tegema. Seega kui kasutad Windowsiga arvutit, siis aku säästmise seisukohast tasub tõsiselt kaaluda Edge brauseri kasutamist.

Siiski on hea variant ka Chrome. Tänu sellele, et Google on hiljuti hakanud akude kestvuse peale enam mõtlema, siis on nende Chrome veebibrauser tänapäeval juba tunduvalt ökonoomsem kui varem.

Kehva akukasutusega paistab silma Mozilla Firefox, mis sööb sülearvuti akut suurematest veebibrauseritest enim. Kui eesmärgiks on aku maksimaalne säästmine, siis Mozillat tasub vältida.

Erinevate veebibrauserite mõjust sülearvuti akudele on olemas ka video. Kuna see on valmistatud Microsofti poolt, siis tasub meeles pidada, et video valmistajatel on antud juhul selgelt omad huvid mängus. Ajalised näitajad siiski räägivad enda eest.

Safari

Safari veebibrauseri kasutamine on parimaks lahenduseks Apple’i sõpradele. Põhjuseks on suuresti Microsoftiga sarnane optimeerimine. Kuna Apple toodab arvutitele nii operatsioonisüsteemi kui ka veebibrauserit, siis saavad nad panna mõlemad kenasti koostööd tegema ning säästa maksimaalselt seadme akut.

Samas saab ka Maci kasutaja soovi korral proovida Google Chrome veebibrauserit. Kuigi aku suhtes Chrome nii sõbralik ei ole, siis on selle kasutamine siiski võimalik.

Teised asjad

Lisaks mainitule tasub alati meeles pidada, et veebibrauseri juures on palju muud olulist peale aku kulutamise. Näiteks pakuvad Chrome ja Mozilla märksa enam erinevaid funktsioone, laiendusi ning muutmisvõimalusi kui Edge.

Lisaks sellele on oluline mainida, et veebibrauserid on tarkvarauuenduste tõttu pidevas muutumises. Seega brauser, mis on aku kulutamise poolest ökonoomseim täna, ei pruugi seda enam olla paari kuu pärast. Tuleb asjadel silm peal hoida ja valida enda jaoks parim lahendus.