5 kasulikku programmi, mis võiks su sülearvutis olla

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Uue arvuti ostes on esimene asi sinna programmid otsida, millega seda kasutama hakata – veebis surfamiseks brauser, kirjutamiseks ja arvutamiseks kontoritarkvara jne. Oleme varasemalt ka juba jaganud soovitusi, millised programmid kindlasti sülearvutis olla võiks (esimene osa, teine osa).

Kuid head asja pole kunagi liiast, seega toome välja veel mõned kasulikud tööriistad, mida proovida tasub.

AVG AntiVirus Free

Windowsi op-süsteemiga arvutil on elementaarne omada kaitset pahavara vastu. Microsoft on küll selle peale mõelnud ja algselt arvutisse laadinud Defender nimelise tarkvara, kuid leidub ka võimekamaid alternatiive. Üheks selliseks on AVG viirusetõrje programm, mille baasversiooni saavad kasutajad tasuta alla laadida. See programm on testides alati häid tulemusi saanud ning aitab nii Windowsi kui Linuxiga arvutid pahavarast kindlalt prii hoida.

VLC media player

Muusika kuulamiseks ja videode vaatamiseks leiab interneti avarustest hunnikute viisi programme, millega oma lemmik-meediat tarbida. Neist üks tuntumaid ja proovimist väärt on VLC meediamängija. Selle eeliseks on väga suure hulga erinevate failiformaatide maha mängimise võimekus ning saadavus erinevatel platvormidel. Lisaks kõigele ei ole tarvis selle kasutamiseks sentigi raha välja käia.

PDFsam

Kui on tarvis PDF-failidega tööd teha, siis PDFSam on selle jaoks ideaalne abivahend. Töötlemise võimaluste nimekiri on pikk, aga näiteks on võimalik faile omavahel ühendada või väiksemateks osadeks teha. Samuti saab neid keerata ja teistesse formaatidesse teisendada.

Rakendus on saadaval nii Windowsi, Linuxi kui ka MacOSi operatsioonisüsteemile.

7-Zip

ZIP-failide pakkimiseks ja lahti pakkimiseks on mitmeid programme, kuid 7-Zip on neist üks kiiremaid. Kasutajaliides on selle väga lihtne ja kergesti arusaadav, lisaks võimaldab see kokku ja lahti pakkida ka muid arhiveerimisformaate. Peale levinud ZIP-formaadi pakub see võimalust kasutada ka 7Z-formaati, mis võtab kokku pakituna oluliselt vähem ruumi.

CDburnerXP

Uutest sülearvutitest leiab aina harvemini  CD/DVD plaadi pesa. Neile, kel aga sellise võimekusega aparaat olemas on, on mõeldud ka käesolev programm. See võimaldab kõrvatada nii CD kui DVD plaate, samuti teha neid ISO ja Blue-Ray formaadis. CDburnerXP on vabavarana saadaval ja toimib Windowsiga arvutitel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.