4 asja, mis pärast sülearvuti ostu Windowsis välja lülitada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Windows on üks populaarsemaid arvutite operatsioonisüsteeme maailmas. Windows 10 on jõudnud juba paljudesse arvutitesse, kuid vaikimisi on seal mitmeid funktsioone, mida sa võid tahta eemaldada. Eriti suure tõenäosusega on need valikud sisse lülitatud juhul, kui näiteks sülearvuti näol on tegemist värskelt ostetud seadmega.

Siin on neli sellist funktsiooni, mille välja lülitamist võiksid kaaluda.

Wifi Sense

Wifi Sense on funktsioon, mis jagab sinu outlook.com ja Skype’i kontaktidega wifi salasõnu. Kui sa liitud oma kooli või mõne lennujaama wifi-võrguga, tundub see funktsioon justkui kasulik, kuid kui liitud näiteks töökoha wifi-võrguga ja Windows 10 selle parooli kõigile su kontaktidele jagab, ei pruugi asjad nii hästi olla – pahatahtlik inimene võib saada hõlpsasti nii ligi mõne asutuse või su kodu internetivõrgule.

Ava oma arvutis Settings>Network and Internet>Wi-Fi ning vajuta nupule Manage Wifi. Avanenud aknast on sul võimalik funktsioon välja lülitada.

Reklaamid avakuval

Microsoft püüab sulle soovitada paremaid rakendusi Microsofti rakendustepoest. Samas ei pruugi sa tahta reklaame oma avakuval ehk start-menüüs keset tööpäeva näha. Ava Settings>Personalisation>Start> Occasionally show suggestions in Start ning lülita funktsioon välja.

Kustuta kasutud rakendused

Windows 10 tõi endaga kaasa mitmeid rakendusi, millest mõned, näiteks ilmateate rakendus, on kasulikud. Kuid kui tihti sa oma tööarvutis Candy Crushi mängiksid? Ilmselt mitte väga sageli. Sestap võib need rakendused rahulikult eemaldada.

Klõpsa parema klahviga avakuval igal rakendusel, mida soovid eemaldada ja vajuta Uninstall. Eksisteerib ka lisarakendusi nagu Windows 10 App Remover, mis aitavad sul rakendusi eemaldada, et neile ei peaks ükshaaval klikkima.

Seadmelt-seadmele Windowsi uuendused

Microsoft otsustas uuenduste jagamist kiiremaks teha, lastes arvutitel peale uuenduse allalaadimist seda edasi jagada. Ehkki see kõlab hea ideena, ei pruugi sa tahta, et sinu arvuti raiskaks andmemahtu, jagades juba kord alla laetud uuendust teistele.

Ava Windowsi uuendamise sätted kirjutades start-menüü otsingukasti Windows Update. Avanenud aknas vali Advanced options ning sealt Choose How Updates Are Delivered. Seejärel võid valida, kas uuendusi jagatakse kõigile internetis, vaid sinu kohalikus võrgus olevatele seadmetele, või mitte kellelegi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.