Rubriigi toob sinuni 

Hero of the Week: Kadri Bussov, ESTCube’i tegevjuht: “Läbikukkumine on üks parimaid asju, mis elus juhtuda saab.”

Kadri Bussov on Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutuse ESTCube tegevjuht, koordineerides ESTCube-2 satelliidi ehitust. Selle tegevuse eesmärk on ehitada valmis 3-ühikuline kuupsatelliit ja see lansseerida. Kogu missiooni kontseptsioon planeerimisest teostuseni on läbi viidud ülikooli tudengite poolt.

Millised valikud ja kogemused on aidanud sul jõuda sinna, kus sa täna tegutsed – kuidas sa kosmosevaldkonda jõudsid?

Kui päris aus olla, siis juhuslikult. Pärast advokaadibüroost lahkumist vaatasin ringi, osalesin erinevatel üritustel ja häkatonidel ning sattusin ESTCube promoüritusele. Sealt edasi on juba ajalugu, nagu kõnekäänd ütleb.

Kuigi õpitud eriala loob teatud eeldused ja soodustab osades valdkondades töötamise, siis tasub siiski vaadata maailma ja elukutseid laiemalt. Enamik tänapäevaseid valdkondi nõuavad multi-distsiplinaarset lähenemist.

Miks on just nüüd ja praegu ESTCube’i jaoks õige aeg?

Õige aeg on siis, kui on inimesed asja tegemas.

Mis on sinu jaoks juhiks olemise juures kõige suuremad väljakutsed? Aga rõõmud?

Väljakutseid on igasuguseid. Kõige suuremaks rõõmuks on aga näha inimesi kasvamas. ESTCube’i juhtides olen hakanud mõistma meeskonnatöö tõelist tähendust ja tähtsust ning kui olulist rolli mängib meeskonnas usaldus. On erakordne tunne näha kedagi avanemas ja mõistmas, kui palju tal tegelikult pakkuda on.

Millised on kolm tõde, millest sa juhindud?

  • Kõige lühem tee eesmärgini on samm-sammult.
  • Läbikukkumine on üks parimaid asju, mis elus juhtuda saab. See tähendab, et sa proovisid midagi uut ja õppisid, kuidas seda mitte teha. Nüüd on aeg uuesti proovida.
  • Elus tuleb alati jätta aega olulisteks asjadeks – heaks uneks, korralikuks toiduks, füüsiliseks liikumiseks ja kallitele inimestele.

Mind inspireerib…

Inimesed minu ümber.

Milline on Eesti kosmosetehnolooogia tulevik ning mis sulle selle juures elevust tekitab?

Selleks, et Eestil oleks kosmosetehnoloogias tulevik helge, vajame me mitut faktorit, mis meie kasuks mängima hakkaks. Kasulik on olla rahvusvaheliselt aktiivne ja panustada mitte ainult kosmosetehnoloogia arengusse, vaid ka rahvusvaheliste kosmoseettevõtlusega ja kosmoses opereerimist reguleerivasse seadusandlusesse. Kindlasti tuleb toetada teaduse arengut ja haridust selleks, et see võimalik oleks. Eestil on sellele algus juba tehtud, aga palju tööd on veel ees.

“Hero of the week“ on rubriik, mis kajastab meid ümbritsevate inspireerivate ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste lugusid – nende teekonda ettevõtluseni, edulugusid ja õppetunde ebaõnnestumistest ning sellest, mis neid inspireerib ja motiveerib.