10 nõuannet, kuidas ärifestivalist maksimum võtta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ärifestival on suurepärane koht inspiratsiooni ja praktiliste teadmiste kogumiseks, networkimiseks või investeeringu kaasamiseks. Hästi planeerides võib festival pakkuda unustamatu kogemuse. Seda aga siis, kui selleks korralikult valmistuda ja planeerida. Olgu see siis esimene või juba viiekümnes ärifestival, mida külastad. Siinkohal toome välja 10 lihtsat nõuannet, kuidas ärifestivalist enda jaoks maksimum võtta.

  1. Majutus ja transport. Osta nii festivali- kui lennupiletid ja broneeri majutus võimalikult vara – see on tunduvalt soodsam ja parimad variandid on veel kindlalt saadaval. Ööbimiskoha valikul lähtu asukohast – kui peatud festivali toimumiskoha lähedal, ei kuluta sa mõttetult aega transpordile. Viietärnihotelli investeerida pole mõtet, kuna päevad on pikad, seega ööbimispaika jõuad tõenäoliselt ainult magama.
  2. Õiged inimesed. Kui soovid kellegi kindlaga tuttavaks saada, tee eeltööd. Tasub teada, milline see inimene välja näeb, kuna külastajaid on tohutult palju ja vastasel juhul on õige inimese tabamine päris raske. Enamikel suurtel festivalidel on matchmakingu rakendus, mis muudab sinu jaoks vajalike inimeste leidmise ja nende tutvumise oluliselt lihtsamaks. Loo endale rakendusse korralik profiil ja kirjuta oma tööalastest tegemistest ning eesmärkidest. Juhtpositsioonidel olevate inimestega tutvumiseks on kindlaim variant demoala, kuna nad tegelevad aktiivselt oma startupi tutvustamisega ja neil ei pruugi olla aega aktiivseks matchmakingu rakenduse kasutamiseks.
  3. Tutvuste loomine. Networking ei ole pelgalt visiitkaartide vahetamine. Püüa inimestega luua emotsionaalne kontakt. Suhtluse eesmärgiks peaks olema huvitav vestlus ja kvaliteetne tutvus. Ärifestivalide väärtus seisneb eelkõige inimestes, kes on kohale tulnud. Inimesed on üldjoontes avatud, abivalmid ja sõbralikud ning valmis teistega suhtlema, seega võib neile julgelt läheneda.
  4. Ära unusta ka vanu tuttavaid. Kui networking tundub alguses hirmutav või keeruline, siis on alati hea suhelda ka olemasolevate kontaktidega, keda festivalil kohtad. Esiteks on vanu tuttavaid alati tore näha, teiseks on üks tugev kontakt tulevikus kordades kasulikum kui kolm jagatud visiitkaarti. Ja kui ei taha ise rääkida, saad koos oma hea tuttavaga ringi käia ja lasta tal sotsiaalne liblikas olla, ise kõrval kuulates.
  5. Info kogumine. Ettekandeid vaadates aitab enda jaoks vajalikku tabada see, kui sa lähed üritusele mingi eesmärgi või küsimusega, mille kohta sa soovid rohkem teada saada. Näiteks „Kuidas luua edukas startup?“. Kui sul on oma peas küsimus või teema olemas, haarad sa igalt poolt kõiki sellega seonduvaid mõtteid paremini. Lisaks on mõistlik need enda jaoks kirja panna ja mitu korda hiljem üle vaadata, et need päriselt meelde jääks.
  6. Aktiivne kuulamine. Küsi peale ettekannet kõnelejalt küsimus.  See aitab sul esitluse käigus paremini rääkijat  kuulata ilma, et mõte uitama läheks. Lisaks võid saada personaalse vastuse endale olulisel teemal.  Samuti annab see sulle võimaluse enda ja oma tegevuste tutvustamiseks kõigi kuulajate ees ja kes teab, kellele nii silma jääda võid.
  7. Joo vett. Mitu päeva suhtlemist mõjub häälele kurnavalt ning dehüdratsioon võib hääle kadumist kiirendada. Seega joo palju vett! Boonuseks annab vesi palju energiat, et ringi liikuda ja festivalil ergas olla.
  8. Meeldejääv isiksus. Enne üritust mõtle välja, kuidas sa ennast teistele tutvustad. See võiks olla paar-kolm lauset, mis ärataks inimestes huvi ja mõjuks meeldejäävalt. Tugev ja unikaalne enesetutvustus loob suhtlusele hea baasi. Lisaks aitab massist eristuda ka teistsugune riietus. Enamik inimesi paneb konverentsile selga tavalise ülikond ja lips kombo. Miks mitte aga minna näiteks logoga särgiga?
  9. Ära unusta meelelehutust. Kindlasti tasub osaleda ka festivaliga seotud pidudel, sest inimesed on seal avatumad ja pingevabamad ning ka ideed lendavad hoopis teistmoodi. Festivalil võib inimeste tabamine ja nendega pikemalt vestlemine olla keerulisem, kuna kõigil on erinevad eesmärgid ja soovid. Näiteks tahad sa kohtuda kellegagi, kes kuulab aktiivselt ettekandeid. Päris keeruline! Aga peol on kõik kohustustevabalt lõbutsemas ja suhtlemas. Kohale tasub minna varakult, kui rahvast on vähem ja tutvumine sellevõrra lihtsam.
  10. Stressivaba festival. Naudi ja ära võta asja liiga tõsiselt. Ükskõik kas räägid potentsiaalsete investorite, klientide või partneritega, ole sina ise. Festivalil on sagimist palju ning üritused ja networking võivad olla väga väsitavad – püüa olla lõbus ja chill vestluspartner kõigile, kellega suhtled. Lisaks – ära tegele festivali ajal tööasjadega, see viib ainult fookuse kõrvale ja lõppude-lõpuks ei edene sul kumbki hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.