Rubriigi toob sinuni 

Viis äppi, mis võiksid olla igas Android TV-ga teleris

Nutitelerist vaid traditsioonilisi telekanaleid vaadates jääb suur osa selle targa seadme võimalustest kasutamata. Nii, nagu nutitelefonides, nii on ka nutitelerites äpid, mis aitavad seadme kasutamist veelgi mõnusamaks muuta. Vaatame, millised viis äppi oleksid need kõige vajalikumad.

Alla laadida saab neid Androidi koduekraanilt Google Play ikooni klõpsates, vastava äpi nime järgi märksõnaga otsides ja siis installides. Kõik on üsna sarnane mobiilis uute äppide paigaldamisega.

1. KODI

KODI oli varem tuntud keerulise ja raskesti meeldejääva lühendiga XBMC ning seda kasutasid põhiliselt Linuxi-fännid, kes endale ise meediaserverit ehitasid. Enam see ainult nii ei ole.

Kui KODI jõudis Android TV-sse, muutus selle kasutajaskond oluliselt laiemaks. Kasutajad ei pea olema enam Linuxi-gurud, igaüks saab oma nutitelerist teha meediakeskuse, mis mängib nii koduses serveris ja arvutis olevaid videoid kui ka suudab lisamoodulite abiga tõmmata ning striimida pilti erinevatest teenustest üle neti.

KODI on parim äpp torrentistriimide vaatamiseks, kui lisad sellele lisamooduli Exodus. See ei lae filme alla, mis on illegaalne, vaid striimib neid üle võrgu. Lisamoodulid on ka näiteks Delfi TV-le ja ERRile.

KODI kasutajaliides on lihtne ja kasutatav teleripuldiga, tarkvara on tasuta. Mõnede lisandmoodulite teenuste eest võib lisanduda tasu, aga meediakeskusena oma filme, videoid ja muusikat mängida saab täiesti ilma maksmata.

2. Netflix

See äpp on muutnud kogu televisiooni olemust: uued filmid ja sarjad tuuakse kasutajale koju kätte vaid mõne euro eest kuus ja neid võib vaadata siis, kui ise soovid ning just nii palju, kui tahtmist.

Lisaks kinodes linastunud kassahittidele ja värsketele seriaalidele, mis Eesti telekanalitesse võivad jõuda alles aastate pärast, on Netflixis veel värsket kraami, mida mitte kuskilt mujalt ei näegi. Netflix toodab ise ka filme ja seriaale, mida saab sellesama väikese kuumaksu eest samuti vaadata.

Lisaks nutitelerile on võimalik kõiki oma lemmiksarju ja -filme Netflixi kaudu mängida ka arvuti, tahvli või nutitelefoni ekraanil. Kõik on kättesaadav, kui on olemas piisavalt kiire Internetiühendus.

Eestikeelset sisu on veel vähevõitu, aga selle hulk pidevalt suureneb.

3. WPS Office

Nutiteleri suurel ekraanil saab vajadusel isegi kontoritööd teha – WPS Office avab kõiki kontoridokumente ja neid saab nii lugeda kui redigeerida tasuta kontoripaketi kõigi võimalustega.

Näiteks on võimalik PowerPointi-slaidiesitlust nutiteleris nii valmis teha kui näidata. Wordi-dokumendid ja Exceli-tabelid on redigeeritavad, neid saab salvestada ka Dropboxi või Google Drive’i, et hiljem arvutis edasi nendega tööd teha.

Lisaks läheb vaja Bluetooth-klaviatuuri, et mugavalt teksti sisestada. Juhtmevaba hiir töötab samuti Android TV-ga ja teeb kasutamise veel kergemaks.

4. YouTube

Kindlasti on igas nutiteleris vajalik ka YouTube’i äpp. See on lausa hädavajalik, sest YouTube on uue aja televisioon ja sealt saad vaadata kõike, mida hing ihaldab ja millal ihaldab. Sisu on nii proffidelt filmitegijatelt kui algajatelt videoblogijatelt.

YouTube’i äpp on ühilduv Chromecasti funktsiooniga arvuti Chrome’i brauseris – nii võib arvutist otsida ja käivitada mõne video või esitusnimekirja ja suunata selle mahamängimisele telerisse üle suure ekraani.

YouTube’ist saab otsida, oma kontoga sisse logides hallata esitusnimekirju ja lemmikuid, vaadata 4K-kvaliteediga videod ja otsestriime.

5. ERR

Kodumaise rahvusringhäälingu saated on teleris olemas ERR-i äpi abiga, mis aitab otsida ka vanemaid saateid. Lisaks uudiste- ja spordisaadetele võib üles leida arhiivisaated, mille kvaliteet pole nii hea, kui uutel, aga kannatab vaatamist. Tulevikku ajajoonel kerides näidatakse saatekava nädal ette, minevikus saab liikuda kuni üks jooksev kuu (30 päeva) tagasi.

Telekanalitest on esindatud otsepildiga ETV, ETV2 ja ETV+.