Rubriigi toob sinuni 

Spordi müravabalt vihmas – Sonyl on sügiseks sobivad kõrvaklapid olemas

Aasta alguses CES-il tutvustati uusi spordikõrvaklappe WF-SP700N. Kui kuumal suvel nende vajalikkus end veel karjuvalt meelde ei tuletanud, siis nüüd, esimeste sügistormide saabudes on need juba poes saadaval ning aitavad iga ilmaga välja minna – kas sporti tegema või niisama.

Täiesti juhtmevabad kõrva käivad klapid mahutavad vaatamata oma väiksusele ka mürasummutusprotsessori. Nii saab kõrvaliste segajateta tegeleda just sellega, millega ise tahad: kas lärmakas kesrgejõustrikuhallis või jõusaalis või hoopis reisil olles – lennukis, bussis või rongis muusikat nautides. Nii nagu Sony tippklassi mürasummutavad kõrvapealsed klapid, nii on ka neil pisikestel kõrvasisestel klappidel olemas selektiivne mürasummutus – saad näiteks sisse lülitada inimkõne läbilaskmise, kui tahad, et kuuleksid teisi inimesi, lasta läbi tänavamüra või lülitada täieliku vaikuse peale.

Kõrvaklapid vastavad standardile IP4x, mis tähendab pritsmekindlust – kasutada võib näiteks vihmas, kuid duši alla või lausa vette ei maksaks minna. Seade peab vastu ka higistamisele.

Handsfreena töötavad spordikõrvaklapid samuti kasutades koos mobiiliga. Mürasummutus aitab siingi puhtaid ja kõrvaliste segajateta kõnesid teha, sest siseehitatud mikrofon eemaldab taustahelid.

Google Assistanti tugi lubab näiteks inglise keeles oma telefonile käsklusi anda – kas küsida ilmateate, uudiste, kalendrisissekannete kohta või telefoni taskust välja võtmata kõnesid alustada.

Kuna tegemist on Bluetooth-ühendusega ja eraldi juhtmevabade kõrvasiseste klappidega, siis on need natuke suuremad ja raskemad, kui juhtmega kõrvasisesed klapid. See aga ei tähenda, et need sportides halvemini kõrvas seisaksid. Selleks on olemas kõrvasisesed toed, mis sobituvad hästi kõrva kujuga ja hoiavad klappe iga tegevuse ajal kindlalt paigal.

WF-SP700N aku kestab umbes kolm tundi, mis on keskmise sportlase jaoks piisav, et trenn või võistlus ära teha. Laadimiskarbis, kuhu on mugav kuulareid hoiule panna, asub lisa-aku, mis annab veel kaks laadimiskorda.

Suurima valiku juhtmevabasid Sony kõrvaklappe leiab Sony Centerist.