Rubriigi toob sinuni 

Sony Center tegi julge otsuse ja kolis oma uue poe kaubanduskeskusest ning südalinnast ära. Miks?

Kui ümberringi vaadates tundub, et kaubanduskeskusi kerkib Eestisse nagu seeni pärast vihma, siis Sony Center otsustas teha vastupidise sammu: sulges esinduse Tallinnas Solarise keskuses ja avas oma uue poe südalinnast natuke eemal ning mitte suures kaubanduskeskuses, vaid hoopis teistsuguses majas. Miks?

“Meie arvates on suurte elektroonikapoodide aeg kaubanduskeskustes läbi saamas,” ütleb Sony Centeri jaemüügijuht Kadri Metsküll nende vastavatud Endla tänava poes istudes.

“Rahu” ja “oma”

Uus Baltimaade suurim Sony Center on selle trendi heaks näiteks. Kaks kõige tähtsamat sõna, millega Metsküll uut poodi kirjeldab on “rahu” ja “oma”.

Alustame rahust. See tähendab, et erinevalt tüüpilisest kaubanduskeskusest on uues Endla tänava Sony Centeris rahulik. Suured rahvamassid ei sagi ringi, parkimiskohtade pärast ei pea tunglema, kõlaritest ei tule pidevalt uusi sooduspakkumisi, keegi ei korralda siinsamas kõrval uute lõhnade ega jäätiste esitlusi.

Uus Sony Center on pood, kuhu saab rahulikult tulla ja kus saab rahulikult omas tempos ringi vaadata, mõelda, kuulata-vaadata ning Eesti parimate Sony-spetsialistide käest nõu küsida.

Kelle reeglite järgi?

Nüüd jõuamegi teise tähtsa sõna, “oma” juurde. See tähendab Metskülli sõnul, et kui kaubanduskeskuses on kauplused paljuski kaubanduskeskuste reeglite all, siis oma poes saab asju korraldada omamoodi.

Väga oluline on see, et laupäeval saab poe poolest päevast kinni panna ja pühapäeviti üldse puhata. Kaubanduskeskus seda ei luba, oma pood aga küll. See tähendab aga, et kulud on palju väiksemad ja kui kulud on väiksemad, siis saab klientidele pakkuda parema hinnaga paremat teenust. Just seda uus Sony Center teha kavatsebki.

Teiseks tähendab “oma” paindlikkust ja suuremaid võimalusi klientide teenindamisel. Näiteks on tavalise müügi kõrval uues Sony Centeris olulisel kohal terviklahenduste müük ehk kui sa hakkad maja ehitama või ostad korteri, tasub Sony Centerist läbi astuda ja koos spetsialistidega tervele oma uue kodu meelelahutusele mõelda.

“Selle puhul sobiks meile kõige paremini, et klient tuleb oma projektiga siia enne, kui üldse maja hakatakse ehitama,” räägib Metsküll. “Me joonistaks kaabeldused valmis, et ehitaja saaks saaks teha ilusa lahenduse, nii et et poleks pärast kusagilt üksikuid kaableid rippumas.”

Luksuskaubad tulevad ka

Oma pood võimaldab Sony Centeril ka laieneda. Uuel aastal lisandub sinna juurde Sony profilahenduste pool kontoritele, avalikele ruumidele ja audio-video tootmisega tegelevatele firmadele. Profid saavad endale sinnasamasse ka õppeklassi, kus hakkavad toimuma Sony koolitused.

Oma ruumi saab ka kallim audio-videotehnika, nimelt hakkab Sony poe kõrval tööle Eesti ainus Bose ning Bang & Olufseni esindus, kus kogu nende firmade kaubalik on esindatud ja seadmeid saab nii vaadata, kuulata kui ka osta.

Sony Centeri uut poodi endises Telia majas Endla tänaval ei ole võimalik mitte märgata. Suur must Sony Centeri logoga kuup keset Tallinna ühte kõige olulisemat ristmikku lihtsalt hakkab silma.

Metsküll on kindel, et ostjad leiavad tee uude Sony Centerisse üles.

“Ta on kesklinna ja Kristiine piiril, siit läbi sõidab hästi palju inimesi. Mustamäe ja Kristiine on ühel pool, kesklinn ja Kadriorg teisel pool,” räägib ta. “Päris kesklinnast sa ei lähe alati läbi, aga siit satud ikka mööda sõitma.”

Sony Center Endla on avatud Endla Ärimajas aadressil Endla 16, Tallinn. Klientidele on parkimine tasuta.

Endla 16, Tallinn
E-R 09.00 – 19.00
L 10.00- 17.00
P SULETUD
tel +372 66 313 66
scendla@miterassa.ee