Rubriigi toob sinuni 

Mood, mis muutub sekunditega: Sony põnev eksperiment e-paberist kella ja tossudega

Kiirmood tähendab seda, et olles ostnud endale mõne moeka eseme, on see juba järgmisel hooajal moest läinud ja vaja uus osta. Siin aga tuleb appi moodne tehnoloogia. Sony ideede kiirendamise programmist sündisid moekell ning jalanõud, millele saab ise ühe silmapilguga uue välimuse anda.

Välimust vahetav moekell

FES Watch U on moekell, mille sihverplaadil ja randmerihmal kasutatakse e-paberit. Kasutajad saavad oma lemmikdisaine vahetada vaid ühe nupuvajutusega.

Kellal on Bluetooth-ühendus ja mobiiliäpp nii Androidile kui IOS-ile. Tegemist pole sportlase trennivahendi või kontoriinimese diskreetse sõnumiedastajaga, vaid puhtalt moetootega: mobiilist on võimalik uusi välimusi alla laadida või neid ise luua ja hetkega kella sihverplaadile ja rihmale kanda.

Kell on üsna ilmastikukindel, vastates vastupidavusklassile IPX5/IPX7, aku kestab kaks nädalat ning laeb täis 2,5 tunniga. Mobiiliga suheldakse üle Bluetoothi. Mällu mahub kuni 24 välimust, mida saab ka kellalt sõltumata mobiilist ühe nupuvajutusega vahetada. Aega näidatakse vastavalt allalaaditud välimusele e-paberist ekraanil pidevalt, sest see ekraanitehnoloogia ei vaja pildi näitamiseks lisaenergiat. Ekraan tarbib voolu ainult siis, kui pilt muutub ja pikslite värvi on vaja vahetada.

New Balance´i pilti vahetavad jalanõud

Tehnoloogia ja moe kokkusulandumisest on sündinud ka ideejalanõu, mille talla ja N-logo pilt on vahetatav. E-paberit kasutavad moejalanõud on välja töötatud New Balance’i jalanõude 247v2 põhjal.

Spordijalatsitel pole äpist võimalik välimust juhtida, vaid e-paber vahetab ise paari sissekodeeritud välimust, olles siiski üsna efektne, sest keegi ei oota jalavarjudelt isemuutuvat välimust.

Alates septembri keskpaigast saab FES Watch U trendikat kameeleonkella osta Saksamaal, Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Itaalias ja Hispaanias. New Balance´i jalanõudest on praegu aga valmis vaid prototüüp, kuid selge on see, et välimust muutvate tossude turuletulek on juba lähema aja küsimus.