Rubriigi toob sinuni 

Kuidas teha väikesest peost festival? Uus kõlar pakub nii basse kui värvidemängu

Festivalile veetakse kohale heli- ja valgustehnika, kõlarid pakuvad võimsat bassi ning valgusefektid on vastavalt muusikale. Sedasama saab teha sel sügisel välja tulnud Sony uute kõlaritega, mis lisaks sisaldavad ka virtuaalset assistenti, mis häälkäsklustele reageerib.

Sony uus juhtmevaba kõlar SRS-XB501G on vastupidava koprusega, kannatades nii lööke kui niiskust, on lihtne kaasas kanda ning pika akukestvusega.

Ühe hea peokõlari võib-olla et kõige tähtsam omadus on võimas bass, mida see uus helitekitaja pakubki.

XB501G oskab heli edasi saata ka teistesse kõlaritesse ning eraldi bassikõlarisse, mis suurendab helivaljust, samas kõlari enda ümar koprus vähendab valju heliga tekkivaid vibratsioone ning interferentsi.

Uuel tootel on nn LIVE SOUND režiim, mis esitab artiste sellisel viisil, et tekiks tunne, nagu oleksid ise kontserdil. See efekt saavutatakse erinevate nurkade all kõlarielementidega ning Sony Digital Signal Processing tehnoloogiaga – digitaalne signaalitöötlus ja heli suunamine tekitavad laiendatud kõlapildi ja kontserdiefekti.

Kuigi aiapidude hooaeg on juba läbi saamas, sobib see peokõlar igasse olukorda: nii niiskemasse peopaika kui tolmu keskele. IP65 vastupidavusstandardile vastav seade töötab nii sauna- kui basseinipidudel ja ei karda ka tolmust keskkonda.

Aku kestab 16tundi, seega peab vastu ka kõige pikema peo, kui laadima pole vahepeal mahti panna. Kõlarist saab vajadusel oma nutitelefoni laadida USB Type-C kaabliga.

XB501G alt leiab kruvikinnituse, mis ühildub kaamerate statiivikinnitustega. Nii võid oma peokõlari paigutada sobivasse kohta näiteks fotostatiiviga. Kui kõlar on kõrgemal, kostab see kaugemale.

Ümber kõlarielemendi asub värvust muutev LED-riba, seega saab ka peovalgustust sellesama seadmega tekitada.

XB501G sisaldab sisseehitatud Google Assistanti abimeest, mis kuulab häälkäsklusi ja vastavalt neile aitab leida kas küsitud muusikapala, artisti või lugeda ette näiteks ilmateadet. Kui rahvas sätib end lahkuma, on võimalik uurida kõlari käest ka liiklusolude kohta.

WiFi tugi tagab ühilduvuse mitmete muusikateenustega. Mängida saab nutitelefoni salvestatud muusikat üle Bluetoothi, NFC abiga on telefoni ühendamine kõlariga ühe puudutuse kaugusel. Sony | Music Centre äpp juhib kõlarit ka ilma WiFi ühenduseta.

SRS-XB501G peokõlar on saadaval kahte värvi korpusega: kas musta või sinisega.  Euroopasse jõuab toode müügile oktoobris ning orienteeruvaks hinnaks on 260 eurot.

Suurima valiku Sony kõlareid leiab Sony Centerist.