Rubriigi toob sinuni 

Hea sai veel paremaks: Sony tutvustas uusi HD mürasummutusega kõrvaklappe WH-1000XM3

Eile lõppes Berliinis IFA mess ning seda jäid meenutama mitmed täiesti uued tooted ja lahendused, mis jõuavad juba üsna pea poodidesse. Sony üks oluline uudis sel messil oli maailmas tiptasemel mürasummutavate kõrvaklappide WH-1000XM3 väljatulemine – meenutame, et ka eelmise põlvkonna klapid olid paljudes arvustustes tunnistatud maailma parimateks.

Tegemist on valdkonna juhtiva mürasummutustehnoloogia edasiarendusega, mis kasutab hiljuti välja töötatud HD mürasummutusprotsessorit QN1.

Väga hea heli ja nutikas kuulamine

Kõrvaklapid WH-1000XM3 on Sony 1000X tootepere uusim lisa. Need pakuvad loomulikult eelmise mudeli WH-1000XM2 parimaid omadusi, kuid lisatud on ka mitu olulist uuendust, nagu täiustatud mürasummutus, mis rikastab kuulamis- ja kasutuskogemust ning puhas taasesitus suurtest kõlarielementidest.

WH-1000XM3 kõrvaklapid on mõeldud nagu eelnenudki ka lennukis kasutamiseks, kus õhurõhk pole alati sama, kui maa peal. Õhu optimeerimise funktsioon Atmospheric Pressure Optimizing aitab mürasummutusel kohanduda suurte kõrgustega, kasutades spetsiaalseid rõhuandureid, et tuvastada ümbritsevat õhurõhku ja optimeerida selle järgi mürasummutust. Nii pole kõrvadel kunagi ebamugavat survetunnet.

Tipptasemel heli suurte kõlarielementidega

WH-1000XM3 on üle kõrva suurte kuularitega ja neis asuvad kõlarielemendid on samuti suured, pakkudes mahlakamat ja täpsemat taasesitust. Kõrglahutusega heli luuakse 40 mm läbimõõduga elementide abil, millel on vedelkristallpolümeerist (LCP) diafragmad, mis kannavad hoolt sügavate bassitoonide eest ja taasesitavad sagedusi kuni 40 kHz.

HD mürasummutusprotsessor QN1 aga pole mõeldud ainult müra summutamiseks, vaid pakub ka väga head helikvaliteeti 32-bitise signaalitöötlusega ning digitaal-analoog konverteri (DAC) ja võimendiga koostööd tehes. Nii saab kaasaskantavale seadmele anda erakordse helikvaliteedi, omas klassis parima signaali ja müra suhte ning vähese moonutuse.

Nutikas kuulamine ja tark mürasummutus

Kõrvaklappide 1000XM3 kolme automaatrežiimiga saab jalutamise ajal koos muusikaga kuulata kõiki ümbritsevaid helisid, mõnes lennujaamas või bussijaamas näiteks ootamise ajal teadaandeid ning saab nautida samal ajal täielikult puhta kõlaga muusikat mürasummutuse abiga, mis rongi või bussiga sõites kõrvaldab taustamüra.

Nutikat kuulamist pakub Sense Engine. Mürasummutuse erinevaid režiime võib kohandada aga rakendusega Sony Headphones Connect.

Tähelepanurežiim Quick Attention Mode laseb vaatamata mürasummutusele kuulda ümbritsevat ilma kõrvaklappe ära võtmata. Tõstes parema käe kõrvaklappide puutetundlikule pinnale, väheneb kiiresti helitugevus, et saaks vastata end ümbritsevatele inimestele. Näiteks lennukis saab midagi tellida ilma kõrvaklappe peast võtmata.

Rakendusest Headphones Connect saab mürasummutust sisse lülitada ka siis, kui muusikat ei kuula, vaid tahad lihtsalt vaikuses olla.

Õhemad ja kergemad

Kõrvaklapid 1000XM3 on saanud uue õhemaks ja need on eelkäijatest kergemad. Klapid on väga mugavad tänu suuremale sügavusele ja paksemale kõrvaklappide polstrile. Kaasas on ka stiilne kangast kattega karp, mis sobib moeteadlikele inimestele ning lisandunud on uued pilkupüüdvad värvivalikud: must või plaatinahõbe koos kuldsete joontega.

Peale aku 30-tunnise tööea koos mürasummutuse ja Bluetooth-ühendusega on kõrvaklappidel 1000XM3 täiustatud kiirlaadimisfunktsioon, mis pakub 5 tundi juhtmevaba taasesitust vaid 10-minutilise laadimise järel. Laadimine käib mobiilideski levinud USB Type-C pordi kaudu.

Häälkõned on selged, kuna kasutatakse mitut mikrofoni, mis ümbritsevatest häältest eraldavad vaid sinu hääle ning jätavad taustamüra välja.

Mürasummutusega kõrvaklapid WH-1000XM3 tulevad müügile septembris ning nende ligikaudne hind saab olema 380 eurot.

Sony mürasummutavate kõrvaklappide valiku leiab Sony Centerist.