Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Senini soodsaim fotopilv Flickr teeb tasuta kasutajate elu pisut ebamugavamaks

flickr-pro.jpg

Flickr keerab pisut tasuta kasutajate kruvisid kinni, sest uuenduse käigus liigutatakse mõned nende hüved tasulise Pro-kontodega klientidele.

Flickrit võib pidada üheks suurimaks ja soodsaimaks laiatarbe fototeenuseks lihtsalt seetõttu, et see pakub tasuta kasutajatele tervelt terabaidi ehk ligi tuhat gigabaiti tasuta ruumi fotode hoiustamiseks. Sellise helduse kõrvalnäht on see, et kasutajatel on üsna vähe põhjust hakata Flickri 50-dollarise aastamaksuga Pro-kasutajaks.

Eile teatas Flickr, et tasuta kasutajad ei saa enam kasutada tarkvara, mis jälgiks näiteks arvutis olevat sissetulevate fotode kausta ja laadiks kõik sinna pandud fotod pilve. See võimalus nimega Auto-Uploadr on nii profi- kui hobifotograafidele mugav vahend, et kõik näiteks mälukaardilt võetud fotod hõlpsasti Flickrisse saada.

Kahe nädala pärast on Auto-Uploadr ainult tasuliste klientide eelis. Et seniseid tasuta kasutajaid ree peale meelitada, pakub Flickr esialgu teenusele 30% soodustust. Lisaks ootavad tasulisi Pro-kliente väiksemad hüved nagu reklaamivaba keskkond, statistika, allahindlus Adobe toodetelt ja muu taoline.

 

Foto: Geenius.ee

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid