Pilveteenustes liikuvate andmete hulk kasvab lähiaastatel ulmelisele tasemele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Värske Seagate’i poolt läbi viidud uuring ennustab, et aastaks 2025 on maailmas toodetud umbes 163 zettabaiti andmeid. Toodetud andmete kõrval kasvab märkimisväärsel ka nende andmete hulk, mis liigub pilveteenustes.

Enamus andmeid oleks aastaks 2025 loodud eelkõige firmade ja ettevõtete poolt, kes toodavad selleks hetkeks 63% kõigist andmeist maakeral. See seab aga andmete hoiustamise, loomise ja töötlemise korra hoopis uude valgusse, millele ettevõtted peaksid tähelepanu pöörama. Andmete kasv on tingitud eelkõige asjade interneti, pilveteenuste ning nutikate süsteemide, kuid ka masinõppe ja suuri andmemahtusid töötlevate süsteemide tööst.

Võrdluseks saab öelda, et 163 zettabaiti saaks kokku, kui kogu Netflixi kataloogi 489 miljonit korda läbi vaadata.

Cisco uusimad pilvekasutuse ennustused pakuvad, et 2020. aastaks on vaid pilveteenuste aastane võrguliiklus ületanud 14 zettabaidi piiri aastas. Seda eelkõige tänu virtuaalmasinate ja virtuaalteenuste kasutamisele andmekeskustes ning aina hõlpsamaks muutuvate pilveteenustele, kuhu andmeid paigutada. Number suureneb andmeliiklusest pilveserveri ja kasutaja seadme vahel. Andmete loomine, ning nende tihe jagamine lisavad samuti oma panuse.

Aastal 2016 oli maailmas toodetud vaid 16 zettabaiti andmeid, seega pea kümnekordistub see lähema üheksa aasta jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.