Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Nokia võtab enda andmekeskustes küberturvalisuse tõsiselt käsile

26676506283_13de58eb80_o.jpg

Pilveteenuste pakkujad ning suured ettevõtted ei tea Nokia arvates piisavalt, mis nende andmebaasides toimub. Enda olukorra parandamiseks ostab Nokia ettevõtte Deepfield.

Deepfield on ettevõte, mis tegeleb pilvevõrkude analüüsiga ning pakub teenusena reaalajas ülevaadet kliendi pilvevõrgus toimuvast liiklusest ning andmevoogudest. Nokia plaanib kasutada ettevõtet enda andmekeskustes liikluse juhtimiseks.

Kogu plaan on küberturvalisusega samuti tihedalt seotud, kuna oluline osa DDoS rünnakuga ehk teenusetõkestusrünnakuga tegelemisest on ebanormaalse liikluse kiire tuvastamine. Täpselt seda peakski Deepfield Nokial teha aitama.

Seega kui mõni pahalane peaks tulevikus ründama Nokia andmekeskusega seotud teenuseid, peaks uus tarkvara rünnaku kiirelt tuvastama ning sellega tegelema. Nii ei saa kahjustada Nokia kliendid ning sekkuma ei pea ka telekommunikatsiooniteenuste pakkujad.

Deepfieldi klientideks on ka näiteks Time Warner ja Comcast, kes tegutsevad põhiliselt Ameerika Ühendriikides. Ettevõtte ostuga loodab Nokia hakata müüma Deepfieldi teenuseid üle maailma.

Avafoto: Tanel Meos

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid