Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Miks pilveteenused ja virtuaalreaalsus veel ühendatud ei ole ja miks see huvitav võiks olla

vr_headset.jpg

Tehnoloogiamaailmas räägitakse praegu selgelt kõige rohkem pilveteenustest ja virtuaalreaalsusest eraldi, kuid just nende kahe potentsiaal koos on tõeliselt suur, usub analüütik Bob O'Donnell. Pilve- ja VR-teenuste koosmõjust on aga vähe räägitud, kuna praegu pole ettevõtteid, kelle eesmärgiks oleks kaht tehnoloogiat mingil viisil ühendada.

Lisandub ka see, et kõik praegu eksisteerivad VR peakomplektid nõuavad võimsat kohalikku andme- ja graafikatöötluse jõudulust. Lihtsalt öeldes: inimestel on praegu VR-komplekti kasutamiseks vaja võimast arvutit või konsooli. Kõik olemasolevad pilveteenused on aga disainitud olema eraldi teenust kasutavast inimesest.

Ent pilve- ja VR-teenuste koostööl on palju plusse. Üks põhilisi põhjuseid, mis takistab VR-lahenduste arengut on see, et kallid pole mitte ainult peakomplektid ise, vaid ka arvutid, mis suudaksid seda piisavalt toetada. Teoorias suudaks pilveteenuste suurtes serverikeskustes olevad arvutid pakkuda VR-seadmetele vajalikku võimsust.

Teiseks, on üsnagi selge, et tõeliselt vägevad VR lahendused hakkavad nõudma veek võimsamaid arvuteid. Selle asemel, et inimesed ise pidevalt uut ja kallist riistvara hangiks, võiksid uuendusi teha pilveteenuseid pakkuvad firmad ning lasta enda klientidel neid hüvesid kasutada.

Kolmandaks, kuna praeguste VR toodete näol on ilmselt tegu veel vaid algsete lahendustega, mis võivad tulevikus palju muutuda, siis koostöö pilveteenustega muudaks kogu kogemuse jällegi meeldivamaks ja lihtsamaks lõppkasutajale.

Praegu on veel proovikive, mis tuleb enne teenuste ühendamist ületada. Esiteks toetuvad praegused VR lahendused tugevalt kohalike arvutite peale, kuna peakomplekti ekraani kaadrisagedus ja pildi katkematus on äärmiselt oluline. Teiseks on iga firma VR lahendused erinevalt üles ehitatud, seega optimaalse lahenduse valmistamine kolmanda osapoole poolt võib olla keeruline.

Siiski tundub pilve ja VRi ühendamine idee, kus positiivsed küljed kaaluvad üle negatiivsed. Seega jääme huviga ootama, kas tulevik ka selliseid lahendusi pakkuma hakkab.

Avafoto: Nan Palmero

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid