Kuidas lülitada kaheastmeline tuvastamine sisse pilveteenustes ja sotsiaalmeedias?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kaheastmelisest sisselogimisest on turvalisuse kontekstis palju räägitud ning ei ole põhjust seda mitte kasutada. Teeme selgeks, millega tegu ning kuidas seda aktiveerida.

Mis on kaheastmeline sisselogimine?

Kaheastmeline sisselogimine tagab, et häkkeritel ja teistel küberkurjamitel sinu kontole ligipääsu poleks või oleks selle saavutamine võimalikult keeruline. Kaheastmelise kinnitamise järel lisatakse sisselogimisprotseduurile veel üks aste, peale mida sa oma kontole ligi pääsed.

Peale oma kasutajanime ja parooli sisestamist saadetakse sinu telefoni kood, mis tuleb teenuse sisselogimisaknasse sisestada. See garanteerib, et isegi kui sinu parooli on teada saanud inimene, kes seda teada ei tohiks, ei saa ta su kontole ligi juhul, kui tal sinu telefonile ligipääsu ei ole.

Kuidas see sisse lülitada?

Kaheastmelise kinnitamise säteteni pääsed üldiselt läbi oma kontoseadistuste turvalisusvalikute. Soovitame ka mugavamaks kasutamiseks alla laadida Google Authenticator rakenduse, mida toetavad mitmed erinevad teenused ja läbi mille on koodide hankimine kiirem ja mugavam.

Toome siinkohal ära ka populaarsemad teenused, kus on kaheastmelist kinnitamist võimalik aktiveerida.

Apple

iCloud ja Apple ID on keskkonnad, mida kaitsta. Seal on nii sinu isiklikud dokumendid, fotod, sõnumid, kontaktid, e-kirjad, kui ka tervete seadmete varukoopiad. Sestap on mõistlik oma Apple’i konto seadistustes aktiveerida kaheastmeline tuvastamine.

Ava oma iOS seadmes “Settings”, seejärel vajuta oma nimele ning vajuta “Password & Security” valikule ja lülita sisse valik “Two factor authentication”.

macOS kasutajad peaksid avama “System Preferences”, valima “iCloud” ning seejärel “Account Details”. Vajuta valikule “Security” ning lülita kaheastmeline sisselogimine sisse.

Nüüd, iga kord kui sisse logid, on sul võimalik lasta enda telefonile saata tekstsõnum kuuekohalise numbriga, või saada sama number läbi telefonikõne.

Amazon

Amazoni veebipoe ja pilveteenuste puhul on samuti võimalik sisse lülitada kaheastmeline sisselogimine. Mine Amazoni kodulehele ja logi sisse. Oma profiililehelt leia valik “Login & Security” ning leia “Advanced Security Settings 

Selleks, et kaheastmelist sisselogimist aktiveerida, vajuta “Get started” ja järgi juhiseid. Amazoni rakendus on ka üks neist, mis toetab autentimisrakendusi, selleks tuleb ekraanilt skaneerida rakendusega QR-kood.

Google

Gmail, YouTube, Google Drive ja palju muud teenused töötavad sinu Google’i konto najal, seega on hea mõte see kaitsta kaheastmelise sisselogimisega. Kiireim tee selle funktsioonini on avada Google’i kaheastmelise sisselogimise sätted ning järgida juhiseid.

Lingile klikkimise järel tuleb sul sisse logida ning sisestada oma telefoninumber, et saada sisselogimiskoode kas tekstsõnumi või telefonikõne abil. Google pakub võimalust ka läbi Google’i rakenduse saata kontrollteavitusi, nii et sisselogimiseks pead oma nutiseadmes vaid “jah” nupule vajutama.

Microsoft

Logi sisse oma Microsofti kontole ning leia turvalisussätete hulgast kaheastmeline sisselogimine.

Dropbox

Kui oled Dropboxi sisse loginud, kliki oma profiilipildile ning vali “Settings” ja seejärel “Security”. Keri veidi alla kuni leiad “Two-Step Verification” valiku. Vali “Enable”, et turvaline sisselogimine aktiveerida.

Instagram

Instagramis saab kaheastmelist sisselogimist sisse lülitada ainult selle mobiilirakenduses. Selleks tuleb avada oma kontosätted, minnes oma profiilile ning vajutades kolme täpiga sätetesse pääsemise nuppu. Seal peaksid nägema valikut “Two Factor Authentication”. Lülita sisse “Require Security Code” valik.

Facebook

Ava Facebooki sätted, olgu need siis veebilehel või rakenduses, ning vajuta “Security and Login” valikule. Vajuta siia, et jõuda kohe õigele lehele.

Pealkirja “Use two-factor authentication” alt leiad võimalused saada sõnum koodiga iga kord, kui püüad sisse logida, või saada loa taotlus Facebooki rakendusse. Viimase valiku puhul ei pea koodi sisestama, piisab vaid läbi rakenduse loa andmisest.

Valik “Authorized Logins” lubab sul määrata seadmed, millelt sisse logides kinnitust ei küsita. Seda selleks, et isiklikust sülearvutist või telefonist sisse logimine oleks mugavam.

Twitter

Ava Twitteri rakenduses või veebiliideses sätted, vajutades oma profiilile ning valides valiku “Settings and privacy”. Pealkirja “Account Security” alt saad sisse lülitada valiku “Login verification”, mis aktiveerib tekstisõnumil põhineva kaheastmelise sisselogimise.

Snapchat

Puuduta rakenduses menüü ikooni ning vali “My Account” ja “Login Verification”. Peale valiku sisse lülitamist ja oma numbri registreerimist saad määrata ka usaldusväärseid seadmeid ning genereerida koodi, mis sind ka siis teenusesse sisse laseb, kui ühendus mobiilivõrguga on katkenud.

Slack

Slackil on oma konto seadistustesse jõudmiseks samuti mitu võimalust, lihtsaim neist on arvatavasti avada oma veebibrauseris link my.slack.com/account/settings, kus sinu kasutajanime all olevatest valikutest üks peaks lubama kaheastmelise sisselogimise aktiveerimist.

WhatsApp

Ava WhatsApp ning puuduta valikut “Settings”. “Account” valiku alt leiad rea “Two-step verification”. Aktiveeri see ning puuduta “Enable”. Lisaks oma telefoninumbrile on siin võimalik saada kood ka oma e-mailile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.