Kuidas kümned tuhanded internetikasutajad aitasid mul tööpäeva lõpu üle elada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ütlen ausalt, seda artiklit kirjutan pärast umbes kümnetunnist tihedat tööpäeva, mis algas hommikul kell kuus ja tahab lõppeda õhtul kell kümme. Seega väsimusaste on juba kujuteldava skaala rohelisest sektorist väljas ning noolib hoiatavat oranži.

Aga äsja leidsin ma endale üllatavalt hüpnootilise ja väsimust eemale peletava lahenduse, mida aitavad elus hoida kümned ja sajad tuhanded internetikasutajad.

Hatnote on paari programmeerija loodud projekt, mis lubab sul maailma suurimat entsüklopeediat Wikipedia kuulata. Iga kellahelin tähistab uue infokillu lisamist, keelpilli plinn aga mõne informatsiooniosa eemaldamist.

Mida suurem muudatus tehakse, seda madalam noot kõlab. Iga kord, kui Hatnote keskkonnaga liitub uus kasutaja kõlab viiulikoor. Kõik see moodustab üllatavalt teraapilise kakofoonia, mis paneb sind tundma, nagu viibiksid näiteks mõnes massaažisalongis. Ja kui lisada kujutelm sellest, et iga heli taga on üks inimene, sajad ja tuhanded klahvivajutused, reaalsed sündmused ja tegevused, võib end nii pikale mõtterännakule viia.

Ekraanile kiigates on võimalik näha jooksvat voogu hiljutistest muudatustest ning muuta mõningaid seadeid, valides konkreetse riigi Wikipedia lehe, kuid kahjuks Eestit nende hulgast ei leia.

Ekraanil näha olevad rohelised ringid tähendavad muudatusi, mis on tehtud registreerimata kasutajate poolt, lillad aga automaatseid Wikipedia roboteid, kes ehk mõnes artiklis just oma bittide abil lahingut peavad.

Seega võid hetkeks peatuda ja Spotify pleilisti asemel mõned minutid internetis toimuvat lihtsalt kuulata.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.